Kaune ką tik paskelbtas architektūrinis urbanistinis konkursas, kuriuo siekiama išrinkti geriausią idėją 5 hektarų teritorijai užstatyti dešiniąjame Nemuno ir Neries santakos krante.
Kaip žinia, šią teritoriją kiek seniau įsigijo įmonė „YIT Lietuva““, kuriai tai bus jau trečiasis kvartalas erogeninėje Kauno zonoje.
Deja, aktyviausiai akvaurbanistiniame Kauno lauke veikiančiai statybų ir vystymo bendrovei sekasi sunkiai, perprasti upių miesto vertes ir specifiką.
PIRMIEJI KVARTALAI GRETA SANTAKOS NEPATAIKĖ Į TAKTĄ
Pirmasis „YIT Lietuva“ kvartalas priešais Kauno pilį buvo suprojektuotas dar 2015 metais. Ir nors jam buvo suteiktas „Piliamiesčio“ vardas, bukos brežnevinės dambos dėka, nepalikusios ne tik viešosios erdvės ant Neries kranto, bet ir šiurkščiai ignoravusios civilizuotam Europos miestui deramą architektūrinį elgesį miesto centre, prilipo Melioratorių kvartalo vardas.
Deja, iki šiol „YIT Lietuva“ nepasižymėjo nei architektūrine klausa, nei architektūrine nuovoka, veikdama vertingiausioje Kauno teritorijoje. Net sutelktų Kauno architektuomenės autoritetų balsas nepasiekė įmonės vadovų sąmonės pro amžinai alkanus statybininkų šalmus.
Gali būti, kad tam „negirdėjimui“ lemtingos įtakos turėjo ir Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, aktyviai propaguojantis hermetišką miesto valdymo būdą.
PLĖTRISTAI PRAREGĖJO IR PASKELBĖ KONKURSĄ
Todėl šiandieną, kai priėję svarbiausią Kauno akvaurbanistinį tašką „YIT Lietuva“ plėtristai staiga praregėjo ir paskelbė architektūrinį konkursą… dera ne tik džiūgauti, bet ir neprarasti budrumo.
Ir architektūrinio konkurso dalyviai, ir konkursinių projektų recenzentai. Ir, savaime suprantama, konkurso stebėtojai bei miestiečiai.
Konkursinė teritorija – 5 hektarai Santakos dešiniąjame krante, nuo „Kaušpėdo kvartalo“ iki „Processoffice“ tilto. Tai itin jautri architektūrinei intervencijai teritorija tiek formos, plastikos, gabaritų prasme. Tiek aukščiausios prabos viešųjų erdvių Santakos krante prasme, tiek funkcionalios miestiškos krantinės aspektu.
Ne mažiau, suprantama, svarbi ir pati kvartalo urbanistinė-architektūrinė struktūra, kuriai norėtųsi linkėti miesto centrui, o ne pigiems priemiesčio kartonkiemiams būdingų sprendinių…
Taigi, Piliamiesčio kvartalo (Brastos g. 18, 18a, 20, 20a Kaune) atviro urbanistinio ir architektūrinio projekto konkurso laureatų laukia premijinis fondas 16 K grynaisiais.
Taip pat – marga, beveikvilnietiška konkursinių projektų recenzavimo, vertinimo komanda: Kęstutis Vanagas (gen. direktorius), Gytis Jakučionis, Vytautas Janušaitis, Vaidotas Baranauskas (visi „YIT Lietuva“) ir architektai – Mindaugas Pakalnis (komisijos pirmininkas), Nerijus Valatkevičius, Loreta Janušaitienė, Edgaras Neniškis, Nerijus Stanionis. Projektus recenzuos – Martynas Marozas ir Ignas Uogintas. Konkurso koordinatorė – Jūratė Merkevičienė. Konkurso organizatorius – Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.
Projektų pateikimo terminas – 2022 sausio 17 d., 15.00.
Registracija konkurso dalyviams – privaloma.
Parengta naudojantis konkurso organizatoriaus LAS Kauno skyriaus informacija.
pokyciai
( 2021-11-17 )
pradzia tikrai prasta
https://pilotas.lt/2015/05/20/varpine/parduotas-krantas-kauno-santakos-ateitis-gula-i-melioracijos-griovi/
ziuresim ar vystytoju mentalas nors kiek pasikeite
Laurų dalybos...
( 2021-11-12 )
Apie tą Kauno vietą ,kaip potencialią teritoriją gyvenamai statybai ( vaizdai į upę,senamiestį ) buvo diskutuojama jau maždaug prieš kokius 25 metus….Matyt,kiekvienas atranda tą vietą iš naujo…
Babajoncas
( 2021-11-12 )
O rimtai, kodel Karalius nebeprojektuoja pastatu? Papuostu miesta labiua ei tik kritika zerdamas.
Gintas
( 2021-11-10 )
Kritikuoti labai lengva. O ką ponas A. Karalius padarė kad būtų kitaip? Visų pirma dėl „plėtristai staiga praregėjo ir paskelbė konkursą“. Pirmasis toks pat konkursas buvo paskelbtas ir įvyko dar prieš 2015 metus. Ir kvartalą projektavo konkurso laimėtojas. Į konkursą buvo kviestas ir ponas A.Karalius. Tačiau dalyvauti atsisakė. Vėliau jam buvo pasiūlyta dalyvauti konkurso komisijos darbe. Atsisakė. Ne lygis matyt…. Gal pabijojo rungtis su jaunesniais ir turinčiais idėjų architektais? Nors greičiausiai dėl to, kad galėtų vėliau kritikuoti. Kžkodėl nieko nesigirdi apie A.Karaliaus naują kurybinę veiklą, tik kritika visiems aplink. Nes kritikuoti lengviau nei ką nors prasmingai siūlyti.
GINTUI
( 2021-11-10 )
Jūsų tekste, ponas Gintai, yra visiškas melas ir netiesa.
A.Karalius nebuvo kviestas į jokį 2015 konkursą. Beje, konkurso sąlygos buvo grynai plėtristinės ir nusikalstamos vietai. Ką vėliau įrodė ir „Kitos krypties“ užstatymas.
A.Karalius, beje, Dešinįjį Krantą atrado 2003 ir parodė, kaip itin potencialią Centro plėtrą Arvydui Garbaravičiui, Povilui Ostasevičiui, miestui, žiniasklaidai ir kitiems. Ar tikrai norite, kad tęsčiau šią pikantišką temą…? Turite neperšaunamus akinius…?
Gintas Anonimui
( 2021-11-11 )
Neprisistačiusiam žmogui. Niekas nesiginčija, dėl A.Karaliaus noro padaryti miestą gražesnį, patrauklesnį. Tai Jis puikiai parodė kartu su kolegomis „Naujo kranto“ konversijoje. Ir tai kad jis „Naują krantą“ padovanojo miestui irgi parodo koks jis buvo žmogus. Bet deje iš dabartinės situacijos belieka susidaryti nuomonę, kad „buvo“. Tikiu kad pikta, kai į tavo tikrai gerus norus neatsižvelgia. Bet tai kad, kažkas turi kitokią nuomonę, kitokią viziją nėra nusikaltimas. Dėl to kad nebuvo kviestas – men belieka kreivai šyptelti. Kad už savo pinigus, suderinusi visus projektus, ir ivykdžiusi visų institucijų keltus reikalavimus, YIT stato namus, iš kurių uždirba pinigus irgi nėra keista. Jie komercinė įmonė, ne labdaros. Konkurso sąlygose atsispindėjo įmonės interesai, tai tiesa. Bet niekas nedraudė ir A.Karaliui dalyvauti ir bandyti adaptuoti savo viziją. Vietoj to įsižeidė, nedalyvavo, ir tada visai suprantama, kad bet koks tos vietos vystymas ne pagal „Naują krantą“ yra „plėtristinė ir nusikalstama“ veikla. Toks vaizdas susidaro, kad kai miesto valdžia kiauliškai pasielgė su „Naujo kranto“ autoriais, įvardindama juos kaip nežinomus autorius, A. Karalius nusprendė taip elgtis su miestu ir visais kurių veiklai miestas pritaria. Ir pilasi visokie kaltinimai (nesakau kad visi nepagrįsti) visiems kažką bandantiems daryti. Gal jau laikas būtų sugrįžti prie kūrybos, ir vėl įgyvendinti kažką tokio kur atėjus galėtum pasakyti: „vat taip reikia statyti“, o ne eilinį kartą užsipulti kąžką rėkiant apie nusikaltimus vietai ar miesto dvasiai?
P.S. Akinius turiu, tiesa peršaunamus. Ar dėl tokio klausimo turėčiau sunerimti?
mnmn
( 2021-11-12 )
o! ziuriu visai neprastas pletku skyrelis uzsiveise.
ar mes cia susirinkom A. Karaliu aptarineti, ar uzstatyma santakoje?
santaka
( 2021-11-06 )
Iš esmės dabar viskas architektų ir komisijos rankose. Jeigu nepasiduos YIT spaudimui, tai galima tikėtis visai normalaus užstatymo varianto.
Čia nepateikta nuotrauka iš pačios santakos. Tas šiaurinis Neries krantas yra nerealiai arti.
DIDYSIS KAUNAS
( 2021-11-06 )
Man toks vaizdas susidaro,kad melioratorių kvartalo vystytojai,ruošdami sklypą ir tvirtindami Neries krantinę,upės sąskaita pasididino savo sklypą.Tai aiškiai matosi per google maps,kur Neries vaga dirbtinai susiaurinta ties Kauno pilimi.
Apmaudu
( 2021-11-06 )
Kaip galime išgelbėti tą vietą? Ar dar įmanoma ką nors padaryti? Baugiai atrodo ir toliau statomas tiltas per Nemuną.
prašau
( 2021-11-05 )
jei galite, išgelbėkite tą vietą… tarptautiniu mastu atrodome baisiai.
By
( 2021-11-05 )
By
druvis
( 2021-11-05 )
na, dabar ir prasides visas idomumas