Socialinė žiniasklaida sukūrė naujos rūšies virtualų miestą, kuris perėmė daugybę tradicinio miesto funkcijų. Apie tai išsamiai Architektūros [pokalbių] fondo Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamoje paskaitoje pakalbės Ispanijos-JAV architektūros istorikė ir teoretikė Beatriz Colomina. Tai iš naujo apibrėžia ir pertvarko fizinę erdvę.
Lapkričio 24 dieną (penktadienį) 20 val. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) B.Colomina‘os paskaitoje socialinė žiniasklaida bus tyrinėjama kaip nauja urbanizmo, sugyvenimo architektūros forma. Šiuo metu mes gyvename hibridinėje erdvėje tarp virtualumo ir realybės. Kaip ir XX amžiaus pradžioje pasirodant masinei žiniasklaidai, taip ir dabar, socialinė žiniasklaida perbraižo ribas tarp to, kas yra vieša, ir to, kas yra privatu, tarp vidaus ir išorės. Tai netgi daro įtaką fizinei erdvei, pastatų architektūrai ir miestams.
Beatriz Colomina yra tarptautiniu mastu žinoma architektūros istorikė ir teoretikė, daug rašanti architektūros ir medijos temomis. Šiuo metu ji yra Prinstono universiteto istorijos ir architektūros teorijos profesorė. B.Colomina dėsto šiame universitete nuo 1988 metų ir yra Medijos ir modernumo programos vykdančioji įkūrėja. Ši programa analizuoja tarpdisciplinines kultūros formas, kurios tapo pastebimos per pastarąjį amžių ir gilinasi į kultūros ir technologijų sąveiką. 2006-2007 metais ji kuravo, kartu su grupe Prinsotono universiteto doktorantų, parodą „Clip/Stamp/Fold: The Radical Architecture of Little Magazines 196X-197X“. Tarp jos knygų yra „Privacy and Publicity: Modern Architecture as Mass Media“ (1994), kuriai 1995 metais Amerikos architektūros institutas (AIA) skyrė Tarptautinės knygos apdovanojimą, ankstesnė knyga „Sexuality and Space“ (1992) taip pat yra gavusi AIA Tarptautinės knygos apdovanojimą 1993 metais.
Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.
Pav.: Architektūros fondas.