Šiemet išleista Tomo S. Butkaus monografija „Miestas kaip įvykis. Urbanistinė kultūrinių funkcijų studija“ pati tapo įvykiu Lietuvos architektūriniame gyvenime. Mat autorius skaitytojams pateikė aktualų alternatyvų požiūrį į urbanistiką, kuris miestą traktuoja ne kaip formą, bet kaip procesą. Birželio 22 dieną Vilniuje įvyks monografijos pristatymas, kuriame dalyvaus pats monografijos autorius, kiti teoretikai.
Tomo S. Butkaus monografijos „Miestas kaip įvykis“ pristatymas numatytas Birželio 22 dieną (trečiadienį) 18 val. ŠMC skaitykloje. Pristatyme dalyvauja pats autorius bei filosofas Vytautas Rubavičius, urbanistas inžinierius Pranciškus Juškevičius, architektūros kritikė Rūta Leitanaitė. Renginys aktualus visiems besidomintiems šiuolaikine miesto kultūra, alternatyviais požiūriais bei į sau rūpimus klausimus nerandantiems atsakymų akademinėse urbanistinėse teorijose.
Idėjų menininko, architekto ir architektūros teoretiko Tomo S. Butkausknygos „Miestas kaip įvykis. Urbanistinė kultūrinių funkcijų studija“ pagrindinė tema – miesto kaip formos mutacija ir miesto kaip įvykio gimimas. Urbanistinės struktūros – vietos, objektai ir reiškiniai – šioje knygoje tiriami kultūrinių funkcijų požiūriu Visa tai nagrinėjama globalių transformacijų fone – vėlyvojo kapitalizmo, poindustrinės urbanizacijos, tinklaveikos visuomenės erdvėje. Monografijoje pristatomos charakteringiausios pastarųjų keturių dešimtmečių miestų kultūros idėjos, gilinamasi į kultūrinio potencialo struktūrą, aptariamos kultūrinių funkcijų raiškos formos ir modeliai. Monografija išsiskiria plačiu tarpdalykiniu požiūriu, kuris į lietuvišką miestų planavimo diskursą įveda kultūros paveldo terminalų, socialinių habitatų-monadų ir urbantektoninių lūžių teorijas. Knygoje lietuviška patirtis gretinama su Vakarų pasaulio miestų kultūros reiškiniais, iliustruotais gausia vizualine ir analitine medžiaga.