Kaip jau skelbė PILOTAS.LT, Klaipėdos miesto savivaldybės surengtam pietinio pocentrio Stariškių rajone urbanistinės idėjos atviram projekto konkursui buvo pateikti 3 urbanistinės idėjos projektai. Neseniai išaiškėjo, jog konkurso 1-ąją vietą laimėjo vilniečių UAB „DO „Architects“ su MB „Urban form“ parengtas projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), pasiūlęs „uosto ant durų slenksčio“ idėją.
TURĖJO PASIŪLYTI PIETINIO POCENTRIO URBANISTINĘ IDĖJĄ
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pernai metų pabaigoje paskelbė Klaipėdos miesto pietinio pocentrio Stariškių rajone urbanistinės idėjos atvirą projekto konkursą. Konkurso dalyviai, remdamiesi galiojančiais teritorijų planavimo dokumentais, prieš konkursą parengta Klaipėdos miesto pietinio pocentrio galimybių studija ir projektavimo užduotimi, konkurso teritorijai turėjo pasiūlyti urbanistinę idėją, t. y. aukštos architektūrinės kokybės, modernų, socialiai atsakingą, į kraštovaizdį integruotą sprendinį-urbanistinės idėjos projektą, kurio pagrindu bus rengiamas vietovės lygmens bendrasis planas. Konkursui projektus pateikė trys architektų komandos: konkurse dalyvavo MB „ARCHITEKTĖ“, UAB DO „Architects“ su MB „Urban form“ ir MB “Pupa – strateginė urbanistika“ su UAB „Formatas A1“. Pateiktos urbanistinės idėjos šių metų gegužės mėn. buvo pristatytos miesto gyventojams ir visiems suinteresuotiems konkurso teritorijos raida ir vystymu, konkursiniai projektai buvo eksponuojami fizinėje ir skaitmeninėje ekspozicijose, buvo galima teikti komentarus projektams.
Pasibaigus konkurso procedūroms, laimėtoju neseniai oficialiai paskelbtas tiekėjų grupės UAB DO „Architects“ su MB „Urban form“ projektas „KLP2050“. Konkurso vertinimo komisijos nuomone, ši konkurso teritorijos urbanistinio vystymo idėja geriausiai atliepė į konkurse iškeltus projektavimo uždavinius bei teisės aktuose įtvirtintus architektūros kokybės kriterijus. Laimėjusio projekto sprendiniai taip pat labiausiai atitiko konkurso teritorijos integravimo į Klaipėdos miestovaizdį viziją bei Klaipėdos miesto kokybinės kaitos viziją, miestą vis labiau priartinant prie Kuršių marių, kas ateityje funkcionuos kaip papildomos vertės ne tik konkurso teritorijai, bet ir visam Klaipėdos miestui ir jo gyventojams.
UOSTAS KAIP PAGRINDINĖ VIEŠOJI ERDVĖ
Pagrindinė konkurso nugalėtojų idėja: „Laivų uostas ir marinos zona vystant ją atsietai nuo miesto tėra sausa infrastruktūrinė zona, o vystant ją kaip miesto pagrindinę viešąją erdvę, miestas gauna išskirtinį vietos padiktuotą charakterį ir prieigą prie marių, o uostas su marina tampa išmania daugiafunkcine platforma su lokaliai išvystytomis ir integruotomis miesto funkcijomis. Tai sudaro sąlygas vystyti mariną kaip tarptautinės reikšmės rekreacinės ir sportinės laivybos centrą MIESTE. Urbanistinėje struktūroje užprogramuota viešųjų erdvių hierarchija sukuria terpę viešosioms funkcijoms klestėti ir kuria bendruomenes buriančias lokalias erdves. VANDUO – kanalų sistema yra esminis įrankis teritorijos potencialui atskleisti, o svarbiausia, kad kiekvienai miesto funkcijai suteikia galimybę būti ne prie uosto, o su asmeniu uostu (prieplauka) ant durų slenksčio. O tai yra esminis skirtumas miestiečio santykio su vandeniu ir buriuotojo santykiui su miestu perprogramavimui. Kai buriavimas iš socialiai destruktyvaus atskalūniško gyvenimo būdo tampa kasdienine rutina, o miestiečiai nebe kaip stebėtojai grožisi nepažįstamųjų uoste priparkuotų laivų siluetais, bet su visa šeima kasdien žvelgia nuo savo asmeninio laivo denio“.
Konkurse 2-ąją vietą užėmė MB „Pupa – strateginė urbanistika“ ir UAB „Formatas A1“ projektas „AAA1111“. 3-ojoje vietoje liko MB „ARCHITEKTĖ“ projektas „TUR1206“. Konkurso dalyviai išsidalino 30.000 eurų prizinį fondą.
SAVIVALDYBĖ SU NUGALĖTOJAIS VYKDYS NESKELBIAMAS DERYBAS
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija su konkurso laimėtoju vykdys neskelbiamas derybas dėl Klaipėdos miesto savivaldybės dalies – Stariškių pocentrio teritorijos tarp Kairių g., Karaliaus Vilhelmo kanalo, miesto ribos ir Kuršių marių vietovės lygmens bendrojo plano parengimo paslaugų pirkimo.
Parengta pagal Klaipėdos miesto savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinis pav.: konkursinis projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), 1-oji vieta. Projekto autoriai: Algimantas Neniškis, Ignas Uogintas, Emilija Martinkevič (UAB „DO Architects“); Giedrė Ratkutė Škačkauskienė (MB „Urban Form“). Kūrybiniai bendradarbiai: Kajus Len, Gabrielė Viščiūnaitė, Miglė Urbanavičiūtė (UAB „DO Architects“).

Konkursinis projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), 1-oji vieta. Projekto autoriai: A.Neniškis, I.Uogintas, E.Martinkevič (UAB „DO Architects“); G.Ratkutė Škačkauskienė (MB „Urban Form“).

Konkursinis projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), 1-oji vieta. Projekto autoriai: A.Neniškis, I.Uogintas, E.Martinkevič (UAB „DO Architects“); G.Ratkutė Škačkauskienė (MB „Urban Form“).

Konkursinis projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), 1-oji vieta. Projekto autoriai: A.Neniškis, I.Uogintas, E.Martinkevič (UAB „DO Architects“); G.Ratkutė Škačkauskienė (MB „Urban Form“).

Konkursinis projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), 1-oji vieta. Projekto autoriai: A.Neniškis, I.Uogintas, E.Martinkevič (UAB „DO Architects“); G.Ratkutė Škačkauskienė (MB „Urban Form“).

Konkursinis projektas devizu „Pietinis uostas“ („KLP2050“), 1-oji vieta. Projekto autoriai: A.Neniškis, I.Uogintas, E.Martinkevič (UAB „DO Architects“); G.Ratkutė Škačkauskienė (MB „Urban Form“).

Konkursinis projektas devizu „AAA1111“ (arch. MB „Pupa – strateginė urbanistika“ ir UAB „Formatas A1“), 2-oji vieta.

Konkursinis projektas devizu „AAA1111“ (arch. MB „Pupa – strateginė urbanistika“ ir UAB „Formatas A1“), 2-ji vieta.

Konkursinis projektas devizu „TUR1206“ (arch. MB „ARCHITEKTĖ“), 3-oji vieta.

Konkursinis projektas devizu „TUR1206“ (arch. MB „ARCHITEKTĖ“), 3-oji vieta.

















































