Žinomas Anykščių architektas ir menininkas Kęstutis Indriūnas 15 skulptūrinių Rimanto Idzelio Kryžiaus kelio stočių skulptūrinių kompozicijų perkėlė ant drobės. Per Lietuvą keliaujanti jo tapybos replikų paroda atkeliauja į Vilnių, kur ateinantį trečiadienį bus išeksponuota Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre.
Rugsėjo 6 dieną (trečiadienį) 16 val. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Tuskulėnų memorialo Konferencijų salė (Žirmūnų g.1F.Vilnius) įvyks K.Indriūno parodos „Kryžiaus kelio stotys“ atidarymas. Parodos autorius Kęstutis Indriūnas: „Idėja nutapyti Rimanto Idzelio kryžiaus kelio stotis (skulptūrines kompozicijas), esančias Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje, kilo iš noro parodyti, kokios jos yra vertingos, ir atkreipti dėmesį į jų prastą būklę. Stacijoms reikalingi restauracijos darbai. Nutapius ir parodžius Anykščių miesto visuomenei, rezultatas buvo netikėtai puikus, miesto valdžia įtraukė dalį lėšų į kultūros biudžetą stacijų ekspertizei, restauracijos programos sudarymui ir vienos stacijos restauracijai. Ledai pajudėjo. Dalis anykštėnų net nežinojo, kad turim tokį turtą. Turiu svajonę pristatyti Lietuvos žmonėms savamokslio medžio skulptoriaus Rimanto Idzelio darbus, taip rasti rėmėjų visų stacijų išsaugojimui. Žinoma, tapyti kito autoriaus sukurtus darbus buvo didelis iššūkis ir kėlė daug dvejonių, bet rezultatas, kurį dabar turim, leidžia sakyti, kad sumanymo tikslas jau arti“.
Renginio organizatoriai: anykštėnai Kęstutis Indriūnas, Audrius Bitinas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Paroda veiks iki spalio 8 dienos.
Savamokslis skulptorius, medžio drožėjas Rimantas Idzelis (1949-2013) turėjo savitą kūrybinį braižą, kuriam būdingas liaudiškai artima tradicijai, ironija. Anykščių šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje 1981-1988 metais jis išdrožė 15 Kryžiaus kelio stočių, kurios istorinės mūro tvoros nameliuose. Tai viena iš didžiausių Anykščių šv.Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčios vertybių. Matydamas, kaip šie unikalūs kūriniai nyksta veikiami atmosferos bei laiko, K.Indriūnas nutarė juos perkelti ant drobės.
Parengta pagal Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: Anykščių architektas Kęstutis Indriūnas 15 skulptūrinių Rimanto Idzelio Kryžiaus kelio stočių skulptūrinių kompozicijų perkėlė ant drobės. Foto: K.Indriūno.