Sostinės savivaldybė pasitvirtino pastatų standartą, kurį taikys visiems Vilniaus miesto savivaldybės ir jos įstaigų naujiems, rekonstruojamiems ir remontuojamiems pastatams ir patalpoms. Siekiama, kad tiek išorėje, tiek viduje pastatai maksimaliai įmanomai atitiktų kokybiškos architektūros reikalavimus.
„Vilnius kelia aukštus kokybės reikalavimus ir tiems, kurie projektuoja, ir tiems, kurie stato ar tvarko pastatus. Bet tai darydami pirmiausia turime pradėti nuo savęs – nuo pastatų ir patalpų, kuriose dirba Vilniaus viešosios įstaigos – tai svarbu ir tiems, kurie jose dirba, ir tiems, kurie gauna šių įstaigų paslaugas“, – sako sostinės meras Remigijus Šimašius.
„Pastatuose ir aplink juos praleidžiame labai daug laiko. Jie kuria jausmą ir vietos pojūtį. Mus supanti aplinka turi įkvėpti ir skatinti dirbti kūrybiškai. Tai ir yra finalizuojantis standarto punktas“, – teigė kartu su savo komanda standartą rengęs Savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.
Pasitvirtintas standartas įtvirtina, kad Savivaldybės ar jos įstaigų naujai projektuojami pastatai turi būti parengti pagal 10 Vilniaus architektūros ir urbanistikos taisyklių. Pastatas turėtų būti daugiafunkcis ir pagal galimybes atviras vietos bendruomenėms. Ne mažiau svarbus ir pastato atvirumas ir įtraukumas – jis turi būti toks, į kokį norėtųsi užsukti. Judresnėse miesto vietose skatinama, kad būtų ir įvairių paslaugų tiekėjams nuomojamos patalpos. Tai, anot specialistų, galėtų pritraukti dar daugiau žmonių. Siekiama, kad pirmojo aukšto patalpos susietų su gatvės vaizdu, kurtų atviro, gyvo ir jaukaus pastato įvaizdį.
Pastatai turėtų būti pritaikyti įvairių poreikių žmonėms. Ne mažiau svarbu, kad pastatas būtų pasiekiamas visomis transporto rūšimis – pėsčiomis, dviračiais, automobiliais, viešuoju transportu. Ir, žinoma, pastatas turi būti apsuptas žalumos: šalia esanti gatvė ir sklypas apželdintas medžiais, krūmais ir daugiamečiais žolynais.
Standartas telpa į du lapus. Anot M.Pakalnio, nereikia parašyti 50-ies lapų dokumento, kurio tokiu atveju niekas neskaitys. Pasikliauta patirtimi, įgyta rengiant 10 Vilniaus architektūros taisyklių ir Vilniaus gatvių standartą. „Aprašėme pagrindinius ir esminius punktus, kurie aiškūs, suprantami kiekvienam ir atspindi, kokiomis vertybėmis vadovaujamės kurdami miestą“, – sakė Vilniaus vyriausiasis architektas.
Parengta pagal Vilniaus m. savivaldybės informaciją.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT
RZ
( 2024-11-18 )
Eikit velniop. Man po langais nukirs 50 metu kastona ir kazkur kalabybiskese pasodins 500 berzeliu. O man kas is to?