Kengo Kuma

KAUNE PRASIDEDA KAFe 2022: Iš Japonijos atvyksta pats Kengo Kuma

2022-09-07
PILOTAS.LT

Rugsėjo 23 dieną su tema „Atsinaujinimas“ Laikinojoje sostinėje startuoja tarptautinis Kauno architektūros festivalis, kurio programoje – Lietuvos ir Japonijos architektų diskusijos, parodos ir studentų darbai. Pagrindinis festivalio pranešėjas – Japonijos architektūros starchitektas Kengo Kuma.

PAGRINDINIS AKCENTAS – BENDRAS LIETUVOS-JAPONIJOS PROJEKTAS 
Architektūra šiandien įgauna naują prasmę. Žmogaus veikla taip smarkiai pakeitė mus supančią aplinką, kad technologinės inovacijos, pramonės vystymosi tempai, miestų plėtra, gyventojų tankis iškreipia tvaraus gyvenimo eigą, alina gamtos ir Žemės resursų galimybes. Todėl ypač svarbu pergalvoti ir atnaujinti idėjas, kuriomis gyvename šiandien ir gyvensime ateityje. Atėjo metas atsinaujinti – dabar ypatingai svarbu vykdyti tik kokybiškos architektūros projektus, taupią bei apgalvotą urbanistinę plėtrą, kuomet natūrali gamta ir jos išraiškos formos taptų kūrybinio ir veiklos proceso prioritetu.
Šių metų KAFe2022 programos pagrindinis akcentas – architektūrinę bendruomenę jungiantis Lietuvos ir Japonijos architektūros projektas „Rytai-Rytai 5“. Dvi skirtingos istorijos ir kultūros tradicijų šalys – Japonija su 125 mln. gyventojų, esanti Pasaulio rytuose, ir Lietuva, su beveik 3 mln. gyventojų, esanti Europos rytuose – skaičiuoja jau 20 architektūrinio bendradarbiavimo metų ir įtraukia kūrybingiausius įvairaus amžiaus Lietuvos ir Japonijos architektus bei architektūros mokyklų studentus. Visuomenei atviras architektūros projektas „Rytai-Rytai“ padėjo pamatus Lietuvos-Japonijos architektūros mainams ir profesinei bendrystei. Jo rėmuose nuolat organizuojamos paskaitos, parodos, diskusijos, studentų kūrybines dirbtuvės. Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos valstybė, turinti tokią aukšto lygio ilgalaikio bendradarbiavimo patirtį su Japonija architektūros srityje. „Rytai-Rytai 5“ puikiai atliepia tarptautinę Kauno architektūros festivalio dimensiją bei įprasmina Lietuvos ir Japonijos dvišalių santykių 100-mečio paminėjimo idėją. „Rytai-Rytai“ renginiai suteiks naują impulsą ir jaunosios kartos architektų bendradarbiavimui, o sutelktomis abiejų valstybių architektų pastangomis taip pat prisidės prie idėjų atsinaujinimui paieškos ir būdų jas spręsti. Pagrindinis forumo pranešėjas – Japonijos architektūros žvaigždė – Kengo Kuma.

„RYTAI-RYTAI“ INICIATORIUS – BUVĘS LR AMBASADORIUS JAPONIJOJE
KAFe2022 ir „Rytai-Rytai“ organizuojamas kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Projekto „Rytai-Rytai“ organizatorius – Lietuvos architektų sąjunga ir jos Kauno skyrius bei Japonijos architektūros institutas Tokijuje. Mediatoriaus vaidmenį tarp šalių  atliko „Rytai-Rytai“ projekto iniciatorius,  diplomatas Dainius Kamaitis, buvęs LR ambasadorius Japonijoje (2006-2011). Finansinę paramą skyrė „Kaunas – Europos  Kultūros  sostinė 2022“ organizacinis biuras, Lietuvos Kultūros Taryba ir EU-Japan Fest Committee. Organizacinę paramą studentų kūrybinėms dirbtuvėms suteikė renginio partneris – Kauno technologijos universitetas. Kauno architektūros festivalio KAFe2022 vadovas, programos „Rytai-Rytai 5” kuratorius – architektas Gintaras Balčytis. Renginiai – nemokami. Dalyvių skaičius į renginius yra ribotas, todėl patekimas tik su registracija.

Kauno architektūros festivalis KAFe Kaune organizuojamas jau 4-tąjį kartą. Pirmasis KAFe2013 nagrinėjo aktualią miestų centrinės dalies ryšio su upėmis temą „Miestas ir jo ryšys su upėmis“. KAFe2016 „Atnaujinkime miesto centrą“ gilinosi į miesto centrų atsigavimo bei atnaujinimo klausimus, o KAFe2019 temoje „Įženklinantys pastatai įtvirtinantys ar griaunantys miesto tapatybę?“ svarstė  naujų pastatų įtaką susiformavusioms miesto struktūroms.
Parengta pagal KAFe2022 informaciją.
Titulinė nuotrauka: architektas Kengo Kuma. Foto: C.Carbonne.

PROGRAMA
Rugsėjo 23 diena (penktadienis)
9:30 val. Kauno „Žalgirio“ arenos amfiteatras (Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas). Architektūros forumas „Rytai-Rytai 5“ su tema „Atsinaujinimas“. Pagrindinis forumo pranešėjas – Japonijos architektūros žvaigždė – Kengo Kuma.
18:30 val. Kauno centrinio pašto rūmai (Laisvės al. 102, Kaunas). Bendros Lietuvos ir Japonijos architektūros parodos „Receptas atsinaujinimui“ atidarymas. Parodoje pristatoma 40 architektūros darbų, kurių autoriai – Lietuvos ir Japonijos architektai.

Rugsėjo 26 diena (pirmadienis)
Kauno technologijos universiteto statybos ir architektūros fakulteto biblioteka (Studentų g. 48, Kaunas). Kūrybinėse dirbtuvėse studentų sukurtų idėjinių pasiūlymų viešas pristatymas. KAFe2022 rėmuose organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Aikštelė atsinaujinimui“ (angl. playground for recovery) Lietuvos ir Japonijos architektūros studentai teikė idėjinius siūlymus, kaip atgaivinti nebaigtą statyti „Britanikos“ viešbutį Kaune.

Kauno architektūros festivalis – vienas gausiausiai architektų lankomų ir mylimų architektūros renginių Lietuvoje. Foto: KAFe2022

Kauno architektūros festivalis – vienas gausiausiai architektų lankomų ir mylimų architektūros renginių Lietuvoje. Foto: KAFe 2022.

Tarpukariniuose Kauno centrinio pašto rūmuose (arch. F.Vizbaras) įvyks bendra Lietuvos ir Japonijos architektūros paroda „Receptas atsinaujinimui“, kuri pristatys 40 architektūros darbų, kurių autoriai – Lietuvos ir Japonijos architektai. Pagrindinės salės vaizdas. Foto: KAFe 2022.

Tarpukariniuose Kauno centrinio pašto rūmuose (arch. F.Vizbaras) KAFe 2022 surengs bendrą Lietuvos ir Japonijos architektūros parodą „Receptas atsinaujinimui“, kuri pristatys 40 Japonijos ir Lietuvos architektūros darbų. Pagrindinės salės vaizdas. Foto: KAFe 2022.

KAFe2022 rėmuose organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Aikštelė atsinaujinimui“ (angl. playground for recovery) Lietuvos ir Japonijos architektūros studentai teikė idėjinius siūlymus, kaip atgaivinti nebaigtą statyti „Britanikos“ viešbutį Kaune. Foto: KAFe 2022.

KAFe2022 rėmuose organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse „Aikštelė atsinaujinimui“ (angl. playground for recovery) Lietuvos ir Japonijos architektūros studentai teikė idėjinius siūlymus, kaip atgaivinti nebaigtą statyti „Britanikos“ viešbutį Kaune. Foto: KAFe 2022.

Kauno architektūros festivalio KAFe2022 vadovas, programos „Rytai-Rytai 5” kuratorius – architektas Gintaras Balčytis. Foto: KAFe 2022.

Kauno architektūros festivalio KAFe 2022 vadovas, programos „Rytai-Rytai 5” kuratorius architektas Gintaras Balčytis. Foto: KAFe 2022.

Rytai-Rytai

Rytai-Rytai

Komentarai

  1. Kengo Kuma berods dalyvavo Mokslo muziejaus Kaune architektūriniame konkurse?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kauno architektų namai

ARCHITEKTAI RINKSIS KAUNE: Šaukiama Pakartotinė eilinė ataskaitinė LAS konferencija

2024 kovo 26Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip ir tikėtasi, eilinė ataskaitinė Lietuvos architektų sąjungos (LAS) konferencija kovo 20 dieną neįvyko nesusirinkus kvorumui. Pakartotinė eilinė ataskaitinė LAS konferencija šaukiama balandžio 5 dieną

Prie autobusų stoties besiglaudžianti viešoji erdvė Vilkaviškyje tampa svarbia susitikimų ir renginių vieta. Foto: V.Girdausko

MEDŽIŲ ARCHITEKTŪRA: 19-oje Venecijos architektūros bienalėje Lietuvą atstovaus LAS projektas

2023 gruodžio 181 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros tarybos sprendimu 2025-aisiais, 19-oje Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovaus Lietuvos architektų sąjungos projektas „Medžių Architektūra: iš vietos šaknų virsta“. Jo komisare bus architektūrologė,

vaiku_pl_231000_e01_xxx

KUR GYVENA ARCHITEKTŪRA? Rengiamas pirmasis Lietuvoje architektūros festivalis vaikams

2023 spalio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio 24, 25 ir 26 dienomis Kaune organizuojamas pirmasis architektūros festivalis vaikams Lietuvoje, kuris yra skirtas išimtinai vaikams ir šeimoms su vaikais. Tai – atviras

Vilniaus virtualumas

ATRADINĖS VILNIAUS VIRTUALUMĄ: Lietuviškas simpoziumas Londono architektūros festivalyje

2023 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuviai prisistatys Londone. Architektūros fondas, bendradarbiaudamas su Bartletto architektūros mokykla ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, Londono architektūros festivalyje pristatys simpoziumą, skirtą gilintis į virtualumo,

Gintaras Balčytis

LAS’Ą VAIRUOS GINTARAS BALČYTIS: „Archsąjungos“ suvažiavime išrinkta nauja valdžia

2023 balandžio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Balandžio 27 dieną įvykusiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime naujuoju Lietuvos architektų sąjungos pirmininku išrinktas Kauno architektas Gintaras Balčytis. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas žinomas

Diskusija su architektais

LEIDYKLA „LAPAS“ PRISTATO: 2 architektūrinės diskusijos Vilniaus knygų mugėje

2023 vasario 22Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje rytoj prasidedanti Vilniaus knygų mugė neapsieis be architektūrinių temų. Šiemet pirmą kartą vykusiuose Knygos apdovanojimuose pripažinta Metų leidėju leidykla „Lapas“, 22-ojoje joje pakvies diskutuoti

WAF 2022

KARTU LISABONOJE: 15-ąjį kartą pasaulio architektus sukvies WAF

2022 spalio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis Lisabonoje vyks 15-ais Pasaulio architektūros festivalis (WAF). Tai didžiausias pasaulinis architektūros renginys, apjungiantis apdovanojimus, seminarus ir mezgamus ryšius. Tai

Nuotrauka Almanto Bružo

KENGO KUMA: Architektūroje man įdomiausia – Kekkai tema

2022 rugsėjo 296 KomentaraiAudrys Karalius

Vienas garsiausių pasaulio architektų – Kengo Kuma – atvyko į Kauną architektūros festivalio KAFe programos Rytai-Rytai 5 direktorių Gintaro Balčyčio ir George Kunihiro kvietimu. Šiemet

Kengo Kuma

KAUNE PRASIDEDA KAFe 2022: Iš Japonijos atvyksta pats Kengo Kuma

2022 rugsėjo 71 KomentarasPILOTAS.LT

Rugsėjo 23 dieną su tema „Atsinaujinimas“ Laikinojoje sostinėje startuoja tarptautinis Kauno architektūros festivalis, kurio programoje – Lietuvos ir Japonijos architektų diskusijos, parodos ir studentų darbai.

Vilkaviškio laikrodis

BENDRUOMENĖS MEDIS: Laikrodis vainikavo Vilkaviškio stoties kompoziciją

2021 lapkričio 173 KomentaraiAlmantas Bružas

Vilkaviškyje ką tik pastatytas 9 metrų aukščio stilizuoto medžio formos laikrodis jau skaičiuoja paskutines rudens savaites. Naujasis šiuolaikinio dizaino urbanistinis akcentas užbaigė Suvalkijos miesto autobusų

Kengo Kuma

UIA KONGRESAS KUPINAS ŽVAIGŽDŽIŲ: Renginiui specialiai sukūrė socialinį tinklą

2021 liepos 2Be komentarųPILOTAS.LT

Liepos 1-ąją Lietuvos architektai, kaip įprasta, pažymėjo švente. Tuo tarpu Tarptautinės architektų sąjungos (UIA) šią liepą laukia gerokai rimtesnis renginys – XXVII kongresas UIA2021RIO. Pasaulio

Gintaras Balčytis

VILKAVIŠKIO PASIDIDŽIAVIMAS: G.Balčyčio autobusų stočiai karališkos britų liaupsės

2021 birželio 161 KomentarasPILOTAS.LT

Karališkoji britų architektų sąjunga (RIBA) savo interneto portale išsamiai pristato bene didžiausią praėjusių metų šiuolaikinės architektūros įvykį Lietuvoje – architekto Gintaro Balčyčio Vilkaviškio autobusų stotį.

Festivalio KAFe siela architektas Gintaras Balčytis kvietė  pamąstyti apie įženklinančios architektūros vietą. Foto: ©PILOTAS.LT

LIETUVOS ĮVAIZDŽIO GRUPĖ: Tarp labiausiai garsinusių šalį – architektas G.Balčytis

2021 gegužės 7Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos įvaizdžio grupės parengta šių metų pirmojo ketvirčio Lietuvos matomumo užsienio šalių žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose analizė parodė, kad kultūros sritis išsiskyrė teigiamų pranešimų gausa.

Kauno autobusų stotis

ARCHITEKTŪRA IŠ ARTI: Filmukas apie Kauno autobusų stoties architektūrą

2021 kovo 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga architektūros pristatymui pasitelkė naują priemonę – kiną. Šiuolaikinės architektūros mylėtojų laukia 4 trumpi filmai apie geriausius pernai metų architektūros pavyzdžius. Lietuvos architektų

Gintaras Balčytis

NEĮPRASTU FORMATU: Nacionalinių kultūros ir meno premijų ceremonija – per televiziją

2021 vasario 111 KomentarasPILOTAS.LT

Vienas laukiamiausių kultūrinio gyvenimo metų įvykių – Nacionalinės kultūros ir meno premijos apdovanojimo ceremonija – dėl besitęsiančios pandemijos šiemet vyks neįprastu formatu. Vis dėlto vasario

Gintaras Balčytis

MIESTUI IR ŽMOGUI: Tarp Nacionalinių premijių laureatų – architektas G.Balčytis

2020 gruodžio 72 KomentaraiPILOTAS.LT

LR Kultūros ministerijos nuotolinėje spaudos konferencijoje ką tik paskelbti 2020 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Tarp jų – architektas Gintaras Balčytis iš

Vilkaviškio autobusų stotis

ARCHITEKTŪRA IŠ ARTI: Ekskursijos po Kauno ir Vilkaviškio autobusų stotis

2020 spalio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Spalio 23 dieną (penktadienį) rengiamos 2-oji ir 3-oji projekto „Architektūra iš arti“ ekskursijos. Kartu su kauniečiu architektu Gintaru Balčyčiu bus apžiūrėtos ir aptartos naujosios Kauno

premi_ku_201000_e01_xxx

PASIŪLYTI 45 KANDIDATAI: Į Nacionalinę premiją pretenduoja ir 3 atsidavę architektūrai

2020 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai visuomenė pateikė 45 kandidatus tapti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. Tarp kandidatų net 3 artimi architektūrai

1/5 metro

ŽVILGSNIS Į SAVE 2019-2020: Paskelbti apžvalginės parodos-konkurso laureatai

2020 spalio 22 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungoje ką tik išdalinti apžvalginės parodos-konkurso „Žvilgsnis į save 2019-2020“ šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradiciškai išrinkti 5 laureatai, kurie lygiomis dalimis pasidalino simbolinį metrą.

Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT

LIEPOS 1-OSIOS TRADICIJA: Architektų diena Kaune skaičiuoja jau ketvirtį amžiaus

Jau seniai seniai vieša paslaptis, jog Lietuvos architektai liepos 1-ąją pažymi savo profesinę šventę. Tai įtvirtinta net ir sieniniuose kalendoriuose. Pirmieji liepos 1-ąją šalyje pradėję

Lisabona

MIESTO EKOLOGIZAVIMAS: Architektūros festivalis COVID-19 akivaizdoje

2020 birželio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulio architektūros festivalis (WAF) šiemet gruodžio pradžioje rengiamas Lisabonoje. Neseniai paskelbta jo tema – „Miesto ekologizavimas“, kuri atsižvelgs ir į COVID-19 sufleruojamus planavimo iššūkius. WAF

Aires Mateus

ARTĖJA KAFe 2019 KULMINACIJA: Kaune rinksis architektūros žvaigždynas

2019 lapkričio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno architektūros festivalis KAFe 2019 artėja prie savo kulminacijos. Lapkričio pabaigoje Kaune rengiamame Architektūros Forumą tema „Įženklinanti architektūra – kurianti ar griaunanti miesto tapatybę?“ dalyvaus

Vaidas Petrulis

PAVELDAS KAIP KONFLIKTAS: V.Petrulio knygos pristatymas socialinės įtampos fone

2019 lapkričio 71 KomentarasPILOTAS.LT

Kaune rengiamas architektūros istoriko Vaido Petrulio monografijos „Paveldas kaip konfliktas: metodologinės Lietuvos XX a. architektūrinio palikimo vertinimo prielaidos“ pristatymas. Renginys įvyks nesilpstant statybų prie paminklinės

Erik Bryggman

ARCHITEKTŪRA IŠ SUOMIJOS: E.Bryggmano paroda Kauno menininkų namuose

2019 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno architektūros festivalis KAFe 2019 atidaro parodą , skirtą žinomam Suomijos architektui Erikui Bryggmanui. Tai vienas iš svarbiausių šiaurietiško klasicizmo, funkcionalizmo ir naujojo empirizmo architektūros

Studijų KAFe 2019

ARCHITEKTŪRA BE SIENŲ: Turnyrą „Studijų KAFe“ laimėjo dialogą su Ąžuolynu kūrę lenkų studentai

Kaune ką tik praūžė tarptautinis turnyras „Studijų KAFe 2019“, kuriame rungėsi architektūros studentai iš įvairių Europos šalių. 1-ąją vietą ir 1.000 eurų premiją jame laimėjo Vroclavo