Prasideda Architektūros fondo renginiai, skirti tyrinėti architektūrą ir ją supančių istorijų santykį. Pirmosios ciklo „Materialūs pasakojimai“ istorijos dedikuotos Kauno Eigulių rajonui.
Kaip pasakojimai ir vaizduotė gali pakeisti mūsų požiūrį į masinės statybos gyvenamuosius rajonus? Ar kasdienybės momentai mūsų butuose, kiemuose ir gatvėse gali tapti fantastiškų nutikimų pradžiomis? Kodėl mūsų butų, balkonų, sienų istorijos gali papasakoti žymiai daugiau nei pajėgiame įsivaizduoti?
„Future Architecture“ kūrėjai – Sonja Lakič, Goda Verikaitė ir Povilas Vincentas Jankūnas – kviečia permąstyti ir naujai pamatyti mūsų visų ir tuo pačiu niekieno miegamuosius rajonus, įvietindami jiems dedikuotus kūrybinius tyrimus Eiguliuose.
Eiguliams dedikuotų istorijų pristatymas – trilypis renginys, apjungiantis:
Povilo vaizduotės + stalo žaidimo žemėlapius ir jų kūrimo pasakojimus Fantastiškas rajonas;
Godos spekuliatyvių istorijų apie / po Eigulius audio turą Ką kalba Eiguliai;
Sonjos meilės laiškų rajonui fotografavimo ir rašymo sesiją P.S. I love you: love letters to/from Eiguliai.
Renginys įvyks rugpjūčio 27 dieną (ketvirtadienį) nuo 18 val. kieme tarp Ukmergės g. 4, 8, 12, 16 ir S.Žukausko g. 5, 9 namų Eiguliuose, Kaune.
Sonja Lakič / Žmogus. Architektė ir tyrėja, su urbanistinių studijų daktaro laipsniu. Įsimylėjusi žmoniją ir kasdienybę (ir jos būdais) visame pasaulyje. Veikia skirtingose disciplinose ir masteliuose. Dirba vizualiai, praktikuoja nekonvencionalią etnografiją ir (per)pasakoja istorijas, daugiausia fotografuodama. Pomėgiai: posocialistinė miesto transformacija; privatizavimas; būstonuosavybė; (teisė į) būstą; neformalumas; miesto papročiai; materialūs pasakojimai; pastatai kaip gyvieji archyvai.
Goda Verikaitė / Erdvių dizainerė iš Lietuvos, šiuo metu gyvenanti Roterdame. Greta darbo architektūros studijose, Goda kuruoja eksperimentinę architektūros ir meno kolektyvinę platformą „No Purpose“, dirbančią su labiau į procesą orientuotomis erdvinėmis praktikomis. Savo darbuose Goda nagrinėja tarpdisciplininius metodus ir spekuliatyvius kūrinius kaip įsivaizduoti ateities pasakojimus.
Povilas Vincentas Jankūnas / Neseniai studijas baigęs architektas, miesto formų kūrėjas ir tyrėjas, besidomintis grafinio dizaino, komiksų, video ir stalo žaidimų medija. Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo architektūros bakalaurą, mainų semestro metu studijavo Umeå architektūros mokykloje.
Beje, iki rugpjūčio 31 dienos galima registruotis į kūrybines dirbtuves „Mapping Heritage“. Dirbtuvėms vadovaus Tatjana Letier Pinto kartu su Benu Gerdžiūnu. Dirbtuvių vieta: Vilniaus koncertų ir sporto rūmai. Data: rugsėjo 2 diena (trečiadienis) Dirbtuvių trukmė: 3.5 valandos.
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.