Platforma „Future Architecture“ neseniai paskelbė finalinį atrinktųjų idėjų ir jų kūrėjų sąrašą, tarp kurių pateko ir lietuvė Goda Verikaitė. Atrinkti kūrėjai jau vasario 12 ir 13 dienomis dalyvaus renginyje „Creative Exchange 2020“, kuris vyks Architektūros ir dizaino muziejuje (MAO) Liublianoje, Slovėnijoje.
DALYVAVO REKORDIŠKAS KŪRĖJŲ SKAIČIUS IŠ 53 PASAULIO ŠALIŲ
„Future Architecture“ kvietimas teikti idėjas 2020 metams sulaukė rekordinio susidomėjimo – pasiūlytos 433 idėjos iš 53 skirtingų šalių, kurias teikė per 800 pavienių kūrėjų ar kolektyvų. 7 idėjas pateikė ir kūrėjai iš Lietuvos.
Platformos „Future Architecture“ nariai balsavo už šiuos kūrėjus: Love Di Marco, Tobias Hentzer Dausgaard ir Arya Arabshahi (Londonas, JK) ir idėją „Critical Practice“; Daniel Tudor Munteanu, Davide Tommaso Ferrando ir Sara Favargiotti kartu su Ana Victoria Munteanu, Eliza Rabiniuc Mocanu, Magda Vieriu ir Octavian Hrebenciuc (Trento, IT) ir jų darbą „Unfolding Pavilion“; Agustin Schang (Niujorkas, JAV) su „Ways of Treating Buildings in Order to See Them“; Godą Verikaitę (Roterdamas, NL) ir jos darbą „Recycling Utopija“ ir kt.
Platformos nariai iš viso išrinko 20 idėjų. Praėjusių metų „Future Architecture“ alumniai išrinko 4 idėjas ir jų kūrėjus, tarp kurių – Alkistis Thomidou ir Gian Maria Socci (Berlynas, DE) su darbu „35 Meridians of Radical Rituals“ ir Stephanie Kyuyoung Lee (Niujorkas, JAV) idėja „Agro Commune“.
KŪRYBINIAI MAINAI LIUBLIANOJE TĘSIS 2 DIENAS
Balsuodami internetu, platformos „Future Architecture“ puslapio ir socialinių tinkle sekėjai išrinko tyrėjų kolektyvą „pais(vi)agem“, kurį sudaro Enrico Porfido ir Claudia Sani (Barselona, ES). Kartu su „Future Architecture“ idėjų konkursu vyko ir rašytojų konkursas, kurį organizavo dpr-barcelona, vienas iš platformos „Future Architecture“ narių. Šiemet dpr-barcelona Rašymo Stipendiją laimėjo Monique Besten (NL) su pasiūlymu „The Wanderer“.
Vasario 12–13 dienomis Architektūros ir dizaino muziejuje (MAO) Liublianoje (Slovėnija) vyks pagrindinis platformos „Future Architecture“ susitikimo renginys „Creative Exchange“ (liet. Kūrybiniai mainai). Pirmąją renginio dieną atrinkti 25 kūrėjai viešai pristatys savo darbus platformos nariams ir susirinkusiai auditorijai. Antroji diena bus skirta visų platformos „Future Architecture“ narių veiklų 2020 m. Europos architektūros programoje pristatymams. Renginio metu Architektūros fondas pristatys 2020 m. programą „Building Narratives“ (liet. Materialūs pasakojimai).
Platforma „Future Architecture“ yra pirmoji visos Europos platforma, jungianti architektūros muziejus, festivalius ir kitus operatorius, pristatančius idėjas apie ateities miestus ir architektūrą plačiajai visuomenei. Platforma yra bendrai finansuojama pagal Europos sąjungos programą „Kūrybiška Europa“. „Architektūros fondas“ platformos nariu tapo 2019 m.
Parengta pagal Liublianos architektūros ir dizaino muziejaus MAO informaciją.
mnmn
( 2020-02-10 )
kas turi architekturos muzieju, tas ir normalu architekturini procesa turi galimybe sukti
nuomonė
( 2020-02-10 )
Gaila, kad tas lietuviškas virtualus“muziejus“ pastaruoju metu pririnko, mano galva, neaiškaus plauko „interviu“ ir neaiškios vertės „eksponatų“.
gjk
( 2020-02-11 )
to NUOMONE
virtualus muziejus gali tenkinti studentiskus sumanymus, bet ne valstybes poreikius. nedrisciau kaltinti. valstybes pozicija siuo aspektu apgailetina.
JPN
( 2020-02-11 )
Laikas negailestingai naikina eskizus, maketus,brėžinius, anapus išeina talentingi architektūros kūrėjai, bet susidaro įspūdis,kad virtualaus muziejaus tvarkytojams tai mažai rūpi- pastaruoju metu jie užsiima kartais net ne architektūrinių straipsnių publikavimu, ima nuobodžius interviu iš eilinių vidutinybių , užuot kalbinę dar gyvus garbaus amžiaus etapinės architektūros kūrėjus , architektūrinių įvykių liudininkus. Taip prarandami didžiuliai kultūros klodai. Tokia mano nuomonė.
to jpn
( 2020-02-13 )
nepriekaistaukime Virtualiam Muziejui. tai viso labo kukli privati iniciatyva. ji niekada negales konkuruoti su kitu valstybiu nacionaliniais architekturos centrais ar muziejais.
to to jpn
( 2020-02-15 )
Ar tos privačios iniciatyvos „virtualaus muziejaus“ neremia Lietuvos kultūros taryba?