Office De Architectura

REPREZENTUOS LIETUVĄ: „Office De Architectura“ iš Kauno projektuos paviljoną Kinijoje

2019-11-06
PILOTAS.LT

Kauno architektų biuras „Office De Architectura“ ką tik pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje. Tai bene pirmasis toks Lietuvos architektų darbas šioje milžiniškų galimybių šalyje.

KURIA PIRMĄ KINIJOJE MUZIEJŲ LAUKE
Kaip praneša Lietuvos architektų sąjunga (LAS), kompanija „Lookwe“ ir garsus filantropas Ma Guoxiang nuo 2012 metų Bengbui mieste (Anhui provincijoje) kuria pirmą Kinijoje muziejų lauke – Senovės Kinijos namų parką. Jame bus eksponuojama apie 450 išsaugotų ir į teritoriją atgabentų originalių tradicinės architektūros pastatų. Parke taip pat kuriasi galerijos, muziejai, mokslinių tyrimų, edukacinės įstaigos, plėtojama turizmo infrastruktūra, kurią pilnai išvysčius per dieną parkas priims iki 30.000 lankytojų: Bengbu miestas įsikūręs geografinėje linijoje tarp šiaurės ir pietų Kinijos, greituoju traukiniu iš Pekino pasiekiamas per tris su puse, iš Šanchajaus – per dvi valandas. 3,4 km² užimančioje teritorijoje esanti sala skirta užsienio šalių paviljonams. Vienas jų – Lietuvos. Paviljono projektavimą, statybą ir priežiūrą finansuos parko administracija.
Prieš daugiau nei metus diskusijas su parko kūrėjais inicijavusi Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbė atvirą kvietimą Lietuvos architektams teikti paraiškas projektuoti paviljoną. Iš 13 savo kūrybinį portfolio ir motyvacinius laiškus pateikusių komandų kompanija „Lookwe“ išsirinko jaunus architektus iš Kauno „Office De Architectura“ – tai Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitiekūnas .

LIETUVIŲ ARCHITEKTUS PASIRINKO PATYS KINAI
„Iki šio etapo ėjome 2 metus, o viskas prasidėjo nuo vieno iš daugelio Lietuvą pristatančių pokalbių. Jame Kinijos verslininkai paprašė padėti pasirinkti architektus iš Lietuvos – iškart kreipėmės į Architektų sąjungą, nes numatyti terminai buvo itin trumpi“, – sako Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.
„Lietuva ir Lietuvos architektai Ambasadorės Inos Marčiulionytės dėka ištraukė laimingą kortą. Į pasiūlymą pasinaudoti neįtikėtina proga reikėjo sureaguoti žaibiškai. Pirmas mūsų pasiūlymas organizuoti įprastą architektūrinės idėjos konkursą šiuo atveju netiko: viena – kinai nenorėjo laukti (architektų pavardes norėjo turėti per kelias savaites), antra – konkursui organizuoti nebuvo lėšų. Todėl pasiūlėme kinams rinktis architektus pagal jų „portfolio“ ir motyvacinius laiškus. Džiaugiamės geranorišku, efektyviu bendradarbiavimu su Lietuvos Ambasada Kinijoje – dirbant kartu pavyko kinus įtikinti, jog Lietuvos paviljonas, sukurtas Lietuvos architektų taptų parko dalimi“ – pasakojo Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė, „Simboliška, kad šis projektas atliepia Lietuvos architektų sąjungos pastangas ne vien kelti architektūros kokybę šalyje organizuojant vietinius ir tarptautinius konkursus, bet ir reprezentuoti mūsų kūrėjus pasaulyje. Ypač džiaugiamės jaunos architektų komandos sėkme“.

KŪRĖ AUTORINĘ LIETUVIŠKUMO INTERPRETACIJĄ
„Projektuodami paviljoną stengėmės ir atsisakyti klišių, ir kurti autorinę lietuviškumo interpretaciją. Lietuvą pristatantis paviljonas turi tapti Lietuvos dalele kitoje šalyje, todėl nusprendėme būtent tai ir padaryti – į Kiniją perkėlėme dalį Lietuvos“ sako architektas Andrius Ropolas, „Office de Architectura“ partneris. „Priešingai nei dažnai statomi šalis reprezentuojantys laikini paviljonai, šis stovės nuolatos – tai mus vertė kitaip galvoti apie šalies reprezentacijos galimybes. Išnaudojome šį projekto išskirtinumą ir pasiūlėme gyvą, augantį, iš gamtos sukurtą pastatą. Taip medžiai, pieva, vanduo tapo svarbiausiomis pastato dalimis ir Lietuvą reprezentuojančiais elementais“.
Neįmanoma neatspėti, kas „pakišo“ paviljono idėją – žvelgiant iš viršaus, paviljono projektas atrodo lyg Lietuvos statistikos metraščio iliustracija. Statinys taps ne tik eksponatų saugojimo vieta, bet ir tiksliu – ir kartu poetišku – Lietuvos fizinės struktūros pristatymu: kalvotas pievas, miškus, ežerus ir upes ir miestų grindinį simbolizuojantys architektūros elementai plane užima tiksliai tokią pat dalį, kaip ir mūsų šalyje. Lietuvos kultūra pristatoma paviljono viduje. Ekspozicijoje, kuri užims apie 400 m², bus eksponuojami tradiciniai amatai, rankdarbiai, gintaras ir išsamiau supažindinama su mūsų šalimi. Įgilintą vidaus erdvę sups nedidelis amfiteatras, skirtas kameriniams renginiams, o lauke, ant paviljono stogo plytinčioje lietuviškas lankas primenančioje pievoje, šiltuoju sezonu taip pat bus galima organizuoti susibūrimus. Paviljono koncepcijos autoriai: Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitiekūnas ir Ronaldas Pučka.

STATYBAS PRADĖS 2020-AISIAIS
Projektuojamas paviljonas turėtų darniai įsilieti į jį supančią parko aplinką, tačiau likti išskirtinis: „Pastatas yra plastiškas, jis iš visų pusių atrodo kitaip. Ant jo galima lipti, į jį galima nusileisti, jame galima sušlapti. Jis nedidelis, tačiau siūlantis daugybę skirtingų potyrių – kaip ir Lietuva“ – pasakoja A.Ropolas.
Bengbu Senovės Kinijos namų parke savo paviljonus šiuo metu planuoja ir keletas kitų Europos šalių, tačiau mūsiškis turėtų lankytojams atsiverti pirmasis. Apie 30 metrų skersmens apskritas pastatas iš viso užims apie 700 m² plotą. Numatoma, kad statyba prasidės jau 2020 metais.
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.
Titulinė nuotrauka: architektai Jautra Bernotaitė, Andrius Ropolas, Paulius Vaitiekūnas („Office de Architectura“). Foto: Justė Šuminaitė.

Lietuvos paviljonas Kinijoje (arch. „Office De Architectura“).

Lietuvos paviljonas Kinijoje (autoriai: J.Bernotaitė, A.Ropolas, P. Vaitiekūnas, R.Pučka)

Lietuvos paviljonas Kinijoje (arch. „Office De Architectura“).

Lietuvos paviljonas Kinijoje (autoriai: J.Bernotaitė, A.Ropolas, P. Vaitiekūnas, R.Pučka)

Lietuvos paviljonas Kinijoje (arch. „Office De Architectura“).

Lietuvos paviljonas Kinijoje (autoriai: J.Bernotaitė, A.Ropolas, P. Vaitiekūnas, R.Pučka)

Komentarai

  1. Kaunas!

  2. sveikinimai astriam jaunimui!

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Lietuvos paviljonas Venecijoje

LIETUVIŠKAS UŽDEGIMAS VENECIJOJE: Atidarytas Lietuvos nacionalinis paviljonas

2024 balandžio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvos nacionaliniame paviljone atidaryta Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos meninio dueto „Pakui Hardware“ ir Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) paroda „Uždegimas“ (angl.

650 vietų progimnazija Pavilnionių g. 25, Vilniuje (arch. J.Bernotaitė, A.Ropolas, P.Vaitiekūnas; PV J.Šniepienė).

MOKSLO MIESTELIS: 650 vietų progimnazijos Vilniuje projekto pristatymas

2023 rugpjūčio 242 KomentaraiPILOTAS.LT

Naujosios Vilnios seniūnijos naujosios mokyklos projektinius pasiūlymus neseniai viešinęs ofisas iš Kauno „De Architectura“, rengia dar vienos mokymo įstaigos projekto pristatymą. Laimėjęs architektūros konkursą, Vilniaus

De Architectura

MOKYKLA KAIP MIESTELIO CENTRAS: Pristatomas 950 vietų progimnazijos projektas

2023 rugpjūčio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Naujosios Vilnios seniūnijoje, neužstatytame valstybiniame sklype planuojama statyti naują 3 aukštų progimnaziją su baseino priestatu. Projekto rengėjas – architektūrinį konkursą laimėjęs ofisas iš Kauno „De

Dizaino savaitė'23

DIZAINO SAVAITĖ’23 ATIDARYMAS: Pristatė lauko ekspozicijų seriją „Mažoji architektūra II“

2023 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Birželio 5 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) įvyko kiek neįprastas Dizaino savaitės atidarymas. Lauke vykusioje ceremonijoje Lietuvos dizaino forumo direktorius Vytautas Gurevičius ir Lietuvos nacionalinio

Vaiku miško paviljono atidarymas. Foto: Rasos Juškevičiūtės.

LIETUVA PRISISTATO VENECIJOJE: Architektūros bienalėje atidarytas Vaikų miško paviljonas

2023 gegužės 19Be komentarųPILOTAS.LT

Venecijos architektūros bienalėje atidarytas „Vaikų miško paviljonas“, šiemet atstovaujantis Lietuvai šioje tarptautinėje architektūros parodoje. Priešais Venecijos Arsenalą įsikūręs paviljonas bus atviras lankytojams nuo gegužės iki

Pakui Hardware, Marija Teresė Rožanskaitė

VENECIJOJE ATSTOVAUS TRIO: Pasirinko „Pakui Hardware“ ir M.T.Rožanskaitės projektą

2022 gruodžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

2024 metais vyksiančios Venecijos meno bienalės Lietuvos nacionaliniame paviljone bus pristatytas bendras šiuolaikinio meno kūrėjų dueto „Pakui Hardware“ (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) bei dailininkės

Venecijos bienalė

KONKURSAS VYKS IŠ NAUJO: Vienintelės nacionalinio paviljono paraiškos nefinansuos

2022 vasario 9Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba nusprendė nefinansuoti pernai skelbtam konkursui pateiktos vienintelės Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje paraiškos. Paviljono konkursas vyks iš naujo. Pernai Lietuvos kultūros tarybos (LKT)

Mies van der Rohe 22

DIDELĖ GARBĖ LIETUVAI: Mūsų paviljone paskelbs Mies van der Rohe premijos 40-uką

2022 sausio 141 KomentarasPILOTAS.LT

Dubajaus pasaulinės parodos „EXPO 2020“ Lietuvos paviljone atidaroma susidomėjimą kurstantį aktuali Mies van der Rohe fondo paroda. Bene garbingiausią Europos šiuolaikinės architektūros premiją įteikiantis fondas

Naujoji Pekino biblioteka (arch. „Snøhetta“)

ŽINIŲ GIRAITĖ KINIJOJE: Pekine kyla naujoviškos koncepcijos biblioteka

2022 sausio 101 KomentarasPILOTAS.LT

Pekine įpusėjo naujos bibliotekos statyba. Pastarąjį originalios koncepcijos pastatą suprojektavo žinoma norvegų architektūros kompanija „Snøhetta“, prieš 4 metus laimėjusi tarptautinį architektūros idėjų konkursą ir tikinti,

Geležinkelio tiltas per Nerį

ĮŽVELGĖ GRĖSMĘ SAUGUMUI: Ilgiausio tilto konkurso laimėtoją valdo kinai

2021 gruodžio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija vakar nutarė, kad europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica” geležinkelio tilto per Nerį konkursą laimėjusi Ispanijos įmonė „Puentes y Calzadas

Lietuvos paviljonas (autorius J.Urbonas, kuratorius J.Boelen, komisarė J.Reklaitė) 17-oje Venecijos architektūros bienalėje. Foto: ©PILOTAS.LT.

NACIONALINIS PAVILJONAS VENECIJOJE: Lietuvos kultūros taryba laukia paraiškų

2021 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba (LKT) laukia kultūros ir meno organizacijų paraiškų Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje 2023 metų finansavimo konkursui. Kaip praneša LTT, pasirengti įgyvendinti Lietuvos

Expo 2020

LIETUVA DĖMESIO CENTRE: Lietuviška diena pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“

2021 spalio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Penktadienį pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ mūsų šalies paviljonas buvo dėmesio centre. Taip Dubajuje paminėta nacionalinė Lietuvos diena. Nacionalinės dienos atidarymo ceremonijoje dalyvavo LR Ministrė Pirmininkė

Ekskursijos-Lietuvos-erdvės-agentūros-laboratorijoje-akimirka.-Aistės-Valiūtės-ir-Daumanto-Plechavičiaus-nuotrauka

LIETUVOS KOSMINĖ PROGRAMA: Venecijos architektūros bienalėje jau išsiųsti 253 žmonės

2021 gegužės 21Be komentarųPILOTAS.LT

Į galvą apsukančią menininko Julijono Urbono kosmoso programą vakar Venecijoje išsiųsti pirmieji 253 žmonės. Tai – šalį 17-oje Venecijos architektūros bienalėje atstovaujančios Lietuvos erdvės agentūros

Lietuvos paviljonas

EXPO 2020 DUBAJUJE: Medinis Lietuvos paviljonas jau pastatytas

2021 vasario 261 KomentarasPILOTAS.LT

Ryškėja pasaulinės parodos „EXPO 2020“ Dubajuje kontūrai. Čia jau užbaigti pagrindiniai jos statiniai bei daugelio šalių paviljonai. Tarp pastarųjų – ir Lietuvos. Šiuo metu baigiami

Kauno fotografijos galerija

VIRTUALI FOTOGALERIJA: Kauno fotomenininkai matuojasi skaitmeninę erdvę

2021 sausio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius naujoje platformoje kuria Kauno fotografijos galerijos identiteto tęsinį. Siekdami reaguoti į susiklosčiusią pasaulinę situaciją, judėjimo apribojimus ir naudodamiesi Lietuvos kultūros

Šendženo gamtos istorijos muziejus (arch. 3XN, B+H,  „Zhubo Design“)

SUSTINGUSI KINIJOS UPĖ: 3XN laimėjo Šendženo gamtos istorijos muziejaus konkursą

2020 gruodžio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Danų architektų firmos 3XN vadovaujamas projektuotojų kolektyvas Pietų Kinijoje neseniai laimėjo Šendženo gamtos istorijos muziejaus idėjų konkursą. Jų konkursinė idėja„Delta“ lankytojams žada įsimintiną gamtos kelionę

Huamao meno ir edukacijos muziejus (arch. A.Siza su C.Castanheira)

TŪRIO DYDIS NESVARBU: Ir maži pastatai gali turėti didelę sielą

2020 lapkričio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Įvairių gaminių ir dirbinių lavina bei krūvomis įvairių kitų niekniekių mus užvertusi Kinija, pati iš Europos nesidrovėdama importuoja aukščiausios prabos architektūrą. Ir ne veltui. Kinų

sutku_ki_201100_e01_xxx

LIETUVOS PLANETA KINIJOJE: Pekine atidaryta garsi A.Sutkaus paroda

2020 lapkričio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Kinijos sostinėje neseniai atidaryta žymaus lietuvių fotografo Antano Sutkaus paroda „Planet Lithuania“. Tai pirmasis šiemet „gyvas“ Lietuvos kultūros pristatymo renginys Kinijoje, kai dėl koronaviruso pandemijos

Venecija

59-OJI VENECIJOS MENO BIENALĖ: Dalyvauti pretenduoja 4 Lietuvos organizacijos

2020 rugsėjo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba neseniai pabaigė paraiškų atstovauti Lietuvai 59-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje administracinę patikrą. Formuoti Lietuvos nacionalinį paviljoną pretenduoja 4 įstaigos. 59-oje Venecijos šiuolaikinio

zalia_kn_200900_e01_xxx

ŽALIAS STALAS: Landšafto dizaino festivalio projektas Kaune

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Pernai metų rudenį pradėtas organizuoti Landšafto dizaino festivalis siekia aktualizuoti landšafto dizainą ir aplinkos meną, didinti augmenijos reikšmę formuojant mūsų urbanistinę aplinką ir skatinti tarpdisciplininį

Didžioji pramonė: „Inkaras“

KAUNO DIDŽIOJI PRAMONĖ: Gumos fabriko „Inkaras“ istorijos ir konvejeris

2020 liepos 14Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno Paveikslų galerijoje atidaroma bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Didžioji pramonė: „Inkaras“. Parodos eksponatai – unikalūs kūriniai ir masinės gamybos produkcija, rikiuojasi fabriko konvejerio įkvėptoje

Lietuvos paviljonas

„EXPO 2020“ DUBAJUJE: Paskelbtas atviras Lietuvos paviljono ekspozicijos konkursas

2020 birželio 101 KomentarasPILOTAS.LT

LR Aplinkos ministerija skelbia atvirą konkursą Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ vidaus ekspozicijos koncepcijai ir jos projektui sukurti. Konkurso dalyviai iki liepos 10 dienos

Vilnius: savas ir svetimas

NAUJASIS ŠILKO KELIAS: Kinijoje išleista istorinė knyga apie Vilnių

2020 gegužės 4Be komentarųPILOTAS.LT

Po dvejų metų intensyvaus darbo Kinijoje išleista rašytojo, istoriko Laimono Briedžio knyga „Vilnius: savas ir svetimas“. Tai pirmoji istorinė knyga apie Lietuvą kinų kalba. L.Briedžio

Lietuvos paštas

PAŠTĄ SKIRSTYS VISAI EUROPAI: Lietuva tampa tarpžemyniniu logistikos tiltu

2020 balandžio 161 KomentarasPILOTAS.LT

Pasaulį kaustant koronaviruso pandemijai, Lietuvai atsiveria naujos logistikos galimybės. Pirmą kartą istorijoje į Lietuvą atvyko traukinys iš Kinijos, kurio krovinį sudaro visai Europai skirtos pašto

ekspertai

LIETUVOS KULTŪROS TARYBA: Naujai atrinkti architektūros ir kitų sričių ekspertai

2020 vasario 123 KomentaraiPILOTAS.LT

LR Lietuvos kultūros taryba ką tik atrinko ekspertus, kurie dvejus artimiausius metus vertins finansavimui pateiktus kultūros ir meno projektus. Tarp 136 įvairių meno ir kultūros