Architektų žiedai

ĮTEIKTI PIRMIEJI LIETUVOS ARCHITEKTŲ ŽIEDAI: A.Nasvytis, V.Dičius, E.Miliūnas

2019-03-29
PILOTAS.LT

Vilniuje vyksta visuotinis Lietuvos architektų rūmų susirinkimas, kuriame dalyvauja rekordinis skaičius atestuotų ir praktikuojančių šalyje architektų – 813 (pernai dalyvavo 725). Iš viso Lietuvos architektų rūmuose yra 1361 narys (kvorumas – 681). Šiemet pirmą kartą Architektų susirinkimas pagerbia labiausiai nusipelniusius cecho brolius – už viso gyvenimo nuopelnus įteikiami Lietuvos architektų žiedai nr.1, nr.2 ir nr.3.

LIETUVOS ARCHITEKTŲ ŽIEDAS NR.1 – ALGIMANTUI NASVYČIUI
Monumentalius 26 centimetrų skersmens bronzinius žiedus sukūrė ir atliejo skulptorius Kunotas Vildžiūnas. Ateityje jie bus teikiami po vieną kasmet, tačiau šiemet įteikti net trys Lietuvos architektų žiedai, kadangi Architektų rūmai jau pernai paskyrė du garbingiausius cecho apdovanojimus, nors patys Žiedai dar nebuvo sukurti ir pagaminti.
zieda_na_e02_190300

Lietuvos architektu žiedu Nr. 1 po mirties apdovanoto architekto Algimanto Nasvyčio (1928–2018) indėlis į Lietuvos architektūrą – neišmatuojamas. Foto: PILOTAS.LT archyvas

Lietuvos architektu žiedu Nr. 1 po mirties apdovanoto architekto Algimanto Nasvyčio (1928–2018) indėlis į Lietuvos architektūrą – neišmatuojamas. Foto: PILOTAS.LT archyvas

Lietuvos Architektų rūmų garbės ženklu „Lietuvos architektų žiedas nr. 1“, Lietuvos Architektų rūmų tarybos 2018.04.13 nutarimu, įvertinus viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos architektūrai, apdovanotas Algimantas Nasvytis. Jam šis garbingas apdovanojimas paskirtas „už indėlį į kontekstualios architektūros puoselėjimą, urbanistinę mąstyseną ir architektūrinį pilietiškumą bei pedagoginę veiklą“.
Laureatui mirus, jam skirtą apdovanojimą atsiėmė sūnus Naglis Nasvytis.

UŽ ARCHITEKTŪRĄ, PEDAGOGIKĄ, ATSIDAVIMĄ
zieda_di_e02_190300

Venas žymiausių XX amžiaus Lietuvos architektų, dėstytojų ir visuomenininkų Vytautas Dičius – itin plataus architektūrinės veiklos spektro asmenybė. Foto: PILOTAS.LT archyvas

Venas žymiausių XX amžiaus Lietuvos architektų, dėstytojų ir visuomenininkų Vytautas Jurgis Dičius – itin plataus architektūrinės veiklos spektro asmenybė. Foto: PILOTAS.LT archyvas

Lietuvos Architektų rūmų garbės ženklu „Lietuvos architektų žiedas nr. 2“, Lietuvos Architektų rūmų tarybos 2018.09.14 nutarimu, įvertinus viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos architektūrai, apdovanotas Vytautas Jurgis Dičius. Jam žiedas įteiktas „už pozityvią architektūrą, pedagogiką, pilietiškumą ir milžinišką indėlį architektų cecho labui“.
zieda_mi_e02_190300

Architektas Eugenijus Miliūnas (Simas) visada ištikimas architektūros menui bei kupinas drąsių kūrybinių idėjų. „Žalgirio“ arenos pristatymo fragmentas. Foto: @PILOTAS.LT

Architektas Eugenijus Viktoras Miliūnas (Simas) visada ištikimas architektūros menui bei kupinas drąsių kūrybinių idėjų. „Žalgirio“ arenos pristatymo fragmentas. Foto: @PILOTAS.LT

Lietuvos Architektų rūmų garbės ženklu „Lietuvos architektų žiedas nr. 3“, Lietuvos Architektų rūmų tarybos 2019.01.23 nutarimu, įvertinus viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos architektūrai, apdovanotas
Eugenijus Viktoras Miliūnas  – Simas.  Jis šio apdovanojimo nusipelnė „už atsidavimą architektūros menui, drąsius ieškojimus ir reikšmingus kūrybinius rezultatus“.

ARCHITEKTŲ ŽIEDO BRIAUNĄ PUOŠIA ESMINIS ĮRAŠAS
Deja, dėl sunkios ligos E.V.Miliūnas – Simas negalėjo atvykti atsiimti garbingiausio architektūrinio apdovanojimo, todėl Lietuvos architektų žiedą LAR delegacija nugabens ir įteiks architektui Kaune.
Simboliška, kad Lietuvos architektų žiedo briauną puošia esminis įrašas, kurį kritikams mėgdavo lotyniškai cituoti kitas Kauno architektūros didmeistris Algimantas Sprindys (1928-2018): „Feci quod potui, faciant meliora potentes“ (liet. Padariau ką galėjau, kas sugeba, tepadaro geriau).
Lietuvos architektų žiedų įteikimo ceremonijos metu laureatų garbei skambėjo Ryuichi Sakamoto kūrinys“Aqua„.
Architektų Žiedo autorius – skulptorius Kunotas Vildžiūnas. Projekto vadovas Audrys Karalius.

Komentarai

 1. Turėdama savo nariuose tokius menkystas, kaip jūs Senatus, bet kokia organizacija yra pasmerkta. Šmeižtas, apkalbos, iš piršto laužti „argumentai“ ir murkdymasis mėšle brukami į Archrūmų kasdienybę. Kiek pavydo ir neapykantos turi būti sukaupta varganoje Senatus makaulėje, kad apkalbėti profesorių Vytautą Dičių! Kuris ne tik suprojektavo eilę fantastinių pastatų. Ne tik išmokslino eilę lyderiaujančių šiandien architektų, bet iki gilios senatvės visą savo laiką aukojo Archsąjungai ir Archrūmams.
  Senatus ir kitos nepatenkintos menkystos, pilančios purvą ant savo organizacijos ir nieko nepadarę bendram labui tik dar kartą patvirtina, kad mėšlo mėžimo darbas neturėtų būti stabdomas visų normalių architektų labui.

  • >>TO SENATUS. Nusiraminkite kolega. Kalbos apie mėšlą tik patvirtina, kaimo bernų rato intelektines galimybes. O galimybės nekokios: realiai vertinti situaciją nesugebama, atvirai tiesiai kalbėti dar neišmokta (sovietiniai dvigubi standartai giliai įsišaknįję), savo vietos visuosmenėje surasti nesiseka (ar dar trisdešimt- keturaisdešimt metų klaidžiosite dykumoje, kol suvoksite savo vietą?) LAR lyderių intelektas ‘neveža, kad visuomenė Lietuvoje nebetarybinė ir LAR profesiniai organizacijai lysti į tiesioginį valstybės valdymą tiesiog nedera. Pakartosiu, Vytautas yra stiprus žmogus, o ar jūs manoke kitaip?

  • >> TO SENATUS. Jaučiu nusiraminote. Jei jūs trinatės ten LAR taryboje, ar galima būtų gauti pasiūlymą dėl RAT pertvarkos, kad ir belgų pavyzdžiu, kai yra gerbiami rūmų nariai ir jū darbas, kai kolegos nebevertintų jau užbaigtų projektų? Juk konkurencijos tarnyba Dagelio atveju LAR įspėjo. Aukštos kokybės įrašas įstatyme yra neaiškus ir diskutuotinas. Kokybę galima nustatyti palyginus du ar daugiau projektinių pasiūlymų, kai yra aiški procedūra ir vertinimo kriterijai.

 2. Įteikti žiedą mirusiam – kažkoks nekrofilinis ritualas.

  • Nasvyčiui Žiedas paskirtas 2018.04.13.
   Nasvytis mirė 2018.07.27.
   Kame problemos?
   Net nacionalinės premijos teikiamos, jeigu laureatas per procedūros laikotarpį miršta. Buvo paaiškinta, Žiedai bus teikiami visada per LAR suvažiavimą. Tai pasistenkite nemirti nelaiku, p NEKRO.

 3. Lietuvos odontologų rūmų nario mokestis yra 58 eurai per metus.
  https://odontologurumai.lt/lt/nariams/naryste

 4. Tobulas pasityčiojimas įvyko susirinkimo pabaigoje, kai taryba/valdyba paprašė padidinti nario mokestį net nepasivarginusi pateikti 2020 veiklos plano.

 5. dar cia PRojekto Vadovas buvo…..

 6. Pasinagrinejus Rumu ataskaita,susidaro keistas ispudis–8p. isvardinti tie,kurie vazinejo i ACE asamblejas, bet ka jie nuveike tose asamblejose,kokia informacija jie atveze i Lietuva, taip ir neaisku.18p.skyrelyje ‘Teisekura’ parasyta,kad institucijoms pateikti 6 pasiulymai, bet apie ka tie pasiulymai,kas konkreciai juos pasiule ,informacijos nera. O juk darbas su STRais, planavimo istatymais ,mano galva,turetu buti pagrindine Rumu veikla. Tokia mano nuomone.

 7. Sunku suprasti, kodėl LAR pakvietė belgą papasakoti apie jų kokybės kontrolės sistemą… Jei tikslas buvo priešpastatyti kiek normalesnę sistemą lietuviškiems sovietiniams ratams, tai tikslas pasiektas, bet tada ir laras turėjo bent jau pasiūlyti kaip tokios sitemos siekti…Šis susirinkimas akivaizdžiai parodė, kad taryba ir valdyba neturi strateginės krypties, kitaip tariant yra totalus intelekto stygius tų žmonių.

  • Jei gerai supratau, belgų architektas pasakė,kad archkokybės kontrolės sistemą finansuoja Flandrijos regiono vyriausybė ir savivaldybės.

  • >>TO SENATUS: Taip. Projektai nuo 2,5 mil. vertės yra derinami regiono architekto (mūsų MPD miesto architekto ekvivalento. Prelegentas pristatė visus rinktus vyr architektus berods nuo 2000 kažkurių metų. Vyriausias archtektas ten yra renkamas, jo pozicija – terminuota. Rinkimai užtikrina, kad pareigybė nebūtų politinio pasitikėjimo. LAR susirinkimo metu buvo vienas simptomatiškas momentas, kai po belgo pranešimo Mindaugas Pakalnis siūlė glaudesnio rat ir miesto architekto ofiso bendradarbiavimą, sakė, kad rat sudėtyje nėra įtraukta vykdytojų, sprendimų darytojų tai yra vykdomųjų pareigybių žmonių. Apie tai jau esu daug ankščiau komentaves/usi, kad LAR neturėtų išradinėti dviračio, veržtis į valstybės valdymą, architektūros įstatymo vykdymą, bet verčiau pagalvotų kaip stabilizuoti ir išnaudoti esamą sistemą, o būtent turėti ranką miestų architektų rinkimuose. NA žinoma po Pakalnio pasisakymo, pasisakė Karalius ir jo pasisakymas, jei teisingai supratau, buvo gan’talibaniškas išpuolis, kad miesto architektas yra maždaug ‘ priešas ir vykdo biznio ar politikų interesus. Kaip čia dažnai nutinka, kad raudonasis užsilikes tvaikas iš kai kurių veikėjų gerklių apnuodija visa pozityvią konstruktyvią darbinę atmosferą. NA, o toliau, belgas sakė, kad projektai iki 2,5 mil, ir kurie vykdomi vietos savivaldos, šių projektų vykdymui yra vykdoma projektuotojų atranka, projektuotojai pristato savo darbo patirtį kvalifikaciją parodančius dokumentus, o atrinkus pretendentus rengiamas pp konkursas. Konkurso atrankoje kaip ir pretendentų atrankoje savivalda gali kviesti dalyvauti to regiono arh organizacijos narius ekspertus ir dar papildomai išskirtinai tam tematiniam projektui pakviestus ekspertus iš šalies. Architektų organizaciaj turi griežtai nustatytą vertinimo sistemą, kurią belgas pateikė lentelėse, ten aiškūs kriterijai ir balinė vrtinimo sistema. Konkurso dalyviai kompensuojami iš projetui skirtų lėšų, dabar nebeatsimenu iš kokios biudžeto eilutės jis sakė pinigai dedikuojami. JOKIU LIETUVIŠKO SOVIETNIO RAT TIPO IŠSIDIRBINĖJIMU KAI TIE PATYS ARCHITEKTAI KONKURENTAI IMA ‘DURSTYTI’ JAI ATLIKTĄ PROJETĄ BELGIJOJE NĖRA. JAu sakiau, kad LAR taryba nesusivokia, neturti strateginės krypties, bet gal taip kai kam geriau, galima pasitelkus LAR, nešvarioje konkurencinėje kovoje prastumdyti konkurentus?

 8. Mano nuomone,architektų žiedą reikėtų įteikti tam žmogui, kuris pasisakė,kad architektūros ekspertų veiklą užtikrinant architektūros kokybę ir viešo intereso gynimą turėtų finansuoti valstybė.

  • taip jis šaunuolis 🙂 🙂 🙂

 9. pagarba musu didiesiems. puiki Diciaus kalba!

  • Gerb. Vytautas šaunuolis. Jo fiziniai duomenys išskirtiniai ir čia padėka jo tėvams. Tiek metų ir tiek alko, o protas kaip laikrodis. Tai stiprus žmogus.

 10. Gražiai pagerbti žmonės. Laras turetu perimti tų žiedų teikimą, nes karaliai tapę juokdariais sumenkina ceremoniją.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

prof. Algimantas Mačiulis

ARCHITEKTŲ ŽIEDAS: LAR svarsto siūlymą apdovanoti prof. A.Mačiulį

2021 gegužės 72 KomentaraiPILOTAS.LT

Kiekvienais metais per Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių visuotinį metinį susirinkimą įteikiamas Architektų žiedas – už architektūrą, nuopelnus, meilę ir pasišventimą jai. Šiais metais Architektų

vila_kn_201019_e01_bra

LAR TARYBA: Vilos Perkūno al. 11 rango objektų apsauga turi tapti viešuoju interesu

2020 lapkričio 111 KomentarasPILOTAS.LT

Art deco stiliaus vilos Perkūno al. 11 Kauno Žaliakalnyje griovimo istorija įgauna vis platesnį atgarsį tiek visuomenėje, tiek ir atskirose kultūros paveldui neabejingose bendruomenėse. Lietuvos

Mykolo Žilinsko dailės galerija (arch. E.Miliūnas, K.Kisielius, S.Juškys; 1989 m.) – vienas ryškiausių Lietuvos postmodernizmo architektūros pavyzdžių. Foto; ©PILOTAS.LT

PRIĖMĖ PO TEISINIU SKYDU: M.Žilinsko dailės galerija – Kultūros vertybių registre

2020 spalio 266 KomentaraiPILOTAS.LT

Neseniai posėdžiavusi Kultūros paveldo departamento Trečioji nekilnojamojo turto paveldo vertinimo taryba nusprendė Mykolo Žilinsko dailės galerijos pastatą įtraukti į Kultūros vertybių registrą. Naujasis pastato statusas

LAR susirinkimas

LAR SUSIRINKIMAS ĮVYKO: Paskelbti balsavimo rezultatai

2020 spalio 92 KomentaraiPILOTAS.LT

2020 m. spalio 7 dieną „Litexpo“ parodų centre, Vilniuje įvyko svarbiausias metuose architektų savivaldos renginys – Lietuvos architektų rūmų narių susirinkimas. Lietuvos architektų rūmų narių

Lietuvos bendrasis planas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Rengiamas LT Bendrasis planas turi esminių trūkumų

2020 spalio 51 KomentarasPILOTAS.LT

Baigiamas rengti Lietuvos respublikos teritorijos bendrasis planas – urbanistinė konstitucija, pagal kurią valstybė gyvens 25 metus (maždaug). Deja, esminis nacionalinio mastelio projektas į galutinę stotelę

Architektų suvažiavimas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Visuotinis susirinkimas – „Litexpo“, spalio 7

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Visi žino – pavasarį Visuotinis Architektų rūmų susirinkimas neįvyko dėl Korona pandemijos, todėl dabar, kai viruso pavojus ir baimė atslūgo,- rinksimės į esminę profesijos sueigą

karantinas

KARANTINO METAS: Lietuvos architektų rūmų rekomendacijos sunkmečiui

2020 kovo 261 KomentarasPILOTAS.LT

Pasaulyje vis labiau įsigalint Koronaviruso pandemijai, dauguma valstybių mokosi išgyventi karantino sąlygomis. Mokosi ir Lietuva. Nukėlę visuotinį narių susirinkimą, svarbias šiam ypatingam laikotarpiui rekomendacijas savo nariams neseniai

LAR susirinkimas

ARCHITEKTŲ PAVASARIS: Šaukiami du svarbūs ataskaitiniai-rinkiminiai renginiai

2020 kovo 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Kovo pabaigoje planuojami du svarbūs Lietuvos architektams renginiai – Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių susirinkimas ir Lietuvos architektų sąjungos (LAS) XXII ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas. Tačiau planuojama

Gedimino pr. 27

ARCHITEKTŪRINIO TEISINGUMO VARDAN: Architektų rūmai eina į Aukščiausiąjį teismą

2020 kovo 49 KomentaraiPILOTAS.LT

Gali būti, jog Gedimino pr. 27 taps adresu, kur architektūrinis teisingumas arba įvyks, arba bus pamintas ir paniekintas. Kaip žinia, neseniai Vilniaus apygardos teismas nepritarė

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (4): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 311 KomentarasLinas Tuleikis

Šis tekstas yra Ketvirtasis poleminėje grandinėje apie aktualią Lietuvos Architektų rūmų problematiką. LAR rūmų nario Lino Tuleikio Pirmasis straipsnis,  Antrasis straipsnis ir Trečiasis straipsnis padės skaitytojui lengviau suprasti

Lukas Rekevičius

ARCHITEKTŲ RŪMŲ NARYSTĖ: Kodėl Seimo nariai sumanė išardyti Rūmus?

2020 sausio 3015 KomentarųLukas Rekevičius

Keli Seimo nariai  (Juozas Imbrasas, Petras Nevulis, Artūras Skardžius, Valerijus Simulik, Kęstutis Bacvinka, Audrys Šimas, Jonas Jarutis, Aurelijus Veryga, Andrius Mazuronis) oficialiai užregistravo pasiūlymą, siekdami

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (3): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 202 KomentaraiLinas Tuleikis

Architekto profesija tikrai turi daug galios kuriančius ją žmones padaryti laimingais, jei tik jie tuo užsiima su aistra ir atsakingai. Bent jau tiek atsakingai, kad

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (2): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 164 KomentaraiLinas Tuleikis

Šis tekstas nėra oficiali Lietuvos architektų rūmų nuomonė, o tik vieno LAR nario asmeniniai samprotavimai apie organizaciją.. Ar pastebėjote, koks gyvenimas pasidarė slidus ir išvirkščias?

Architektų rūmai

ARCHITEKTŲ RŪMAI GRĮŽTA: LAR biuras vėl įsikurs Architektų pilaitėje

2020 sausio 153 KomentaraiPILOTAS.LT

Po nedidelės poros metų pertraukos Lietuvos architektų rūmai grįžta į Architektų pilaitę Kalvarijų g.1. LAR biuras įsikurs pirmąjame Raduškevičių rūmų aukšte prie paradinio įėjimo. LAR

Linas Tuleikis

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ATEITIS (1): Kokie rūmai reikalingi mums ir Lietuvai?

2020 sausio 142 KomentaraiLinas Tuleikis

Šis tekstas nėra oficiali LAR nuomonė, o tik vieno Rūmų nario asmeniniai samprotavimai apie organizaciją. Tikslas kalbėti apie mūsų organizacines profesines sėkmes ir sopulius atviriau,

Sapiegų parkas Vilniuje

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Susitarta dėl Sapiegų parko kraštovaizdžio architektūros konkurso

2019 lapkričio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Konferencijos „Architektūros kokybė: integruotas požiūris į kultūros paveldą“ metu vykusiame tarpinstituciniame seminare „Sapiegų parkas, interesų susidūrimas kaip galimybė“ pavyko pasiekti susitarimą dėl Sapiegų parko rekonstravimo.

Eventus pro

ARCHITEKTŲ RŪMAI: „Spartos“ konversijos konkursas pritaikytas „Cloud‘ams“?

2019 lapkričio 73 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai (LAR) neseniai gavo „Spartos“ fabriko Vilniuje konversijos konkurso užsakovų raštą, kuriame informuojama apie surengtą antrąjį konkurso turą ir išrinktą naują nugalėtoją. LAR

Liepoja

INTEGRUOTAS POŽIŪRIS: Architektūros kokybei skirta 5-oji tarpdisciplininė konferencija

2019 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakultetas ir Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos rengia 5-ąją tarpdisciplininę konferenciją, skirtą architektūros kokybės problemoms aptarti.

tit_kt-garsas-pnvz-fkaa17-03-3

REGIONINĖS ARCHITEKTŪROS TARYBOS: Architektų rūmai ėmėsi veiklos tobulinimo

2019 rugpjūčio 225 KomentaraiPILOTAS.LT

Regioninės architektūros tarybos, kaip žinia, buvo įsteigtos prieš beveik du metus, kaip tuomet priimto Architektūros įstatymo instrumentas architektūrinei kokybei siekti. Per tuos du metus buvo

Lukas Rekevičius

LIETUVOS ARCHITEKTŲ RŪMAI: Iki pavasario vadovaus Lukas Rekevičius

2019 liepos 251 KomentarasPILOTAS.LT

Atsistatydinus Lietuvos architektų rūmų pirmininkei Daivai Veličkaitei, vakar LAR Taryba laikinai eiti šias pareigas nuo rugpjūčio 1 dienos paskyrė pirmininko pavaduotoją Luką Rekevičių. Jis pirmininko

G.Baravykas

STT IŠVADA: Architektų savivaldoje tiesioginių sąlygų korupcijai nenustatyta

2019 liepos 19Be komentarųPILOTAS.LT

LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Lietuvos architektų rūmams pateikė antikorupcinio vertinimo išvadą dėl architektų atestavimo ir teisės pripažinimo organizavimo bei jų veiklos priežiūros. STT nenustatė

Daiva Veličkaitė

ARCHITEKTŲ RŪMŲ ĮTAMPOS: Viešumas, dozavimas ir bendri vardikliai

2019 liepos 1619 KomentarųAudrys Karalius

Penktadienį portalui PILOTAS.LT pranešus apie Lietuvos architektų rūmų pirmininkės Daivos Veličkaitės atsistatydinimo pareiškimą, Rūmuose kilo ūmus susierzinimas ir įtampa. Kažkodėl sausa informacija apie įvykusį faktą

Daiva Veličkaitė

ATSISTATYDINA ARCHITEKTŲ RŪMŲ PIRMININKĖ: Netikėtas D.Veličkaitės pareiškimas

2019 liepos 126 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiuo metu atostogaujanti Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė nutarė atsistatydinti iš atsakingų pareigų. Jos pareiškime minimi išryškėję esminiai požiūrių skirtumai svarbiausiais Rūmų klausimais tarp

Utenos Vyžuonaičio parkas

URBANIZACIJOS PROGRESAS: Urbanistinės plėtros darbo grupė turi pasiūlymų

2019 birželio 172 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmų Urbanistinės plėtros darbo grupė, su pirmininke Giedre Ratkute ir KTU Architektūros ir statybos instituto Teritorijų planavimo centro vadovu arch. dr. Evaldu Ramanausku

Statybų įstatymo pakeitimai

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Statybos įstatymo pakeitimai blogina architektūros padėtį

2019 gegužės 223 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai ministerijai ką tik pateikė pastabas ir siūlymus dėl planuojamų Statybos įstatymo ir Architektūros įstatymo pakeitimų. Dalį jų Rūmai vertina itin kritiškai. 2