Kaunas turi ambicijų būti viena iš žinomiausių vietovių, kuriose galima pažinti Europai ir pasauliui svarbų modernizmo laikotarpį. Aptarti šias jo galimybes bus bandoma rytoj Knygų ministerijoje rengiamoje diskusijoje „Kauno modernizmo architektūra pasaulio paveldo kontekste“. Renginys nemokamas.
Rugsėjo 21 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Kaune, Knygų ministerijoje (Laisvės al. 29), bus surengta diskusija „Kauno modernizmo architektūra pasaulio paveldo kontekste“. Pranešėjas: architektūrologas ir AUTC vadovas doc. dr. Vaidas Petrulis.
Gražiausi Kauno pastatai, jau tapę vizitine miesto kortele, – tai tie patys, į kuriuos užėjus, krintanti šviesa išryškiną Modernizmo architektūros bruožus. Nors ir kaip skubėtume, vaizdas priverčia sustoti ir pasigrožėti laikui nepavaldžiu ir žmones bei jų istorijas skaičiuojančiu architektūros paveldu. Laiptų aikštelėje galime įžvelgti pastato architekto siluetą, įtemptą lyg styga, nes buvo nutolta nuo pradinio jo užmanymo, o galbūt jo pasitenkinimo kupiną žvilgsnio atspindį lange, nes viskas pavyko pagal planą.
Tarpukario palikimas – tai ne tik svarbiausi architektūros paminklai: Karininkų ramovė, Prisikėlimo bažnyčia, Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno centrinis paštas, bet ir tuo pačiu metu sukurta ar transformuota didelė istorinio urbanistinio miestovaizdžio dalis. Lietuvos nepriklausomybės (XX a. pr.) istoriją mena ne tik svarbieji paminklai, tačiau ir kasdienybės erdvės: gyvenamieji namai, mokyklos, buvę pramoninės paskirties pastatai ir kt.
Pasak pranešėjo doc. dr. Vaido Petrulio: „Europos, o ir platesniame, kontekste Kaunas yra įdomus tuo, kad tai – vienas iš miestų, kurie sąmoningai ir aktyviomis pastangomis prisiima modernizmo palikimą kaip vieną iš kertinių miesto identiteto elementų.
Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Šie renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalintis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos, įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.
Parengta pagal Baltijos pažangių technologijų instituto informaciją.