Vasara – atostogų metas. O atostogas suderinus su profesiniais pomėgiais, pavyzdžiui, galima pasukti ir į broliškąją Estiją, kuri nepriklausomybės metais yra prisistačiusi originalios šiuolaikinės architektūros. Vasarą į Estiją atvyks ir vienas įdomiausių šių dienų pasaulio architektūros meistrų – Sou Fujimoto. Birželį japonų architektas dirbs garsaus estų kompozitoriaus Arvo Pärt centro architektūros projekto vertinimo komisijoje, tačiau neatsisakys savo išskirtine patirtimi pasidalinti ir su kolegomis iš Baltijos pajūrio bei visais kitais, besidominčiais aukščiausios prabos šiuolaikine Japonijos ir pasaulio architektūra.
Šiuolaikinės architektūros bare kantriai dirbantys estai, tikrai turi kuo pasidžiaugti. Estijoje vienas po kito vyksta architektūros konkursai bei kiti tarptautiniai ar vietinės reikšmės renginiai, jos miestus nuolat turtina sėkmingi šiuolaikinės architektūros objektai, kurie susilaukia dėmesio ir iš Vakarų. Į Estiją, atrodo, nevengia užsukti ir pažangiausi nūdienos pasaulio architektai, kurie ne vakar, o šinadien aktyviai formuoja XXI amžiaus pradžios architektūros veidą.
Vienas iš pastarųjų – Sou Fujimoto – Estijoje lankysis nuo birželio 11 iki 14 dienos. Estams jis padės vertinti šiuolaikinio kompozitoriaus minimalisto Arvo Pärt centro architektūros projekto konkursinius projektus. Jis taip pat susitiks su vietos architektūros bendruomene. PILOTAS.LT žiniomis, birželio 12 dieną 19 val. jis, Estijos architektų sąjungos (EAL) kvietimu, skaitys viešą paskaitą „Tarp gamtos ir architektūros“ (Kanuti Guild Saal, Talinas). Renginyje S.Fujimoto žada pristatyti savo senesnius architektūros darbus bei kai kuriuos įdomesnius projektus. Paskaita vyks anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas.
1971 metais gimęs Sou Fujimoto šiuolaikinės architektūros pasaulyje jau yra gerai žinomas. Jo architektūra pasižymi šviežiu ir inovatyviu požiūriu į santykį tarp architektūros erdvės bei žmogaus kūno. Jo architektūrą dažnai įkvėpia pati gamta, kurios kūrinius architektas meistriškai perteikia architektūrine kalba.
Neseniai S.Fujimoto laimėjo „XXI amžiaus architektūros beprotybės“ konkursą Montpelje (Prancūzija). Jis taip pat yra jauniausias architektas, gavęs užsakymą projektuoti „Serpentine“ galerijos vasaros paviljoną Londone. Prieš dvejus metus S.Fujimoto taip pat buvo vienas iš autorių Japonijos paviljono Venecijos architektūros bienalėje, kuris laimėjo Auksinį liūtą.
Tarp žinomų jo architektūros darbų – namas NA (2001), Musashino meno universiteto muziejus ir biblioteka (2010), Galutinis medinis namas (2008) ir Namas N (2008). Architektas taip pat laimėjęs „AR apdovanojimo“ pagrindinę premiją (2006), užėmęs 1-ąsias vietas Taivano bokšto bei Beton Hala pakrantės centro konkursuose (2011).
Parengta pagal Estijos architektų sąjungos informaciją.