Praėjus vos 2 metams po Naujosios Zelandijos Kraistčerčio miestą suniokojusio žemės drebėjimo jame atsidarė nauja katedra. Žinomas japonų architektas Shigeru Banas (Shigeru Ban) šį vietos bendruomenei labai svarbų sakralinį pastatą suprojektavo daugiausia iš kartono.
2011 metais žemės drebėjimas sugriovė reikšmingą Kraistčerčio miesto istorinės architektūros vietoženklį – XIX amžiaus anglikonų katedrą. Trikampės formos laikinoji Kraistčerčio miesto katedra pagal architekto S.Bano sumanymą pastatyta iš betono pamatų, kartono ir metalo konteinerių. Šios ekologiškos katedros konstrukcijos pagrindas – 98 vienodo ilgio kartoniniai vamzdžiai, padengti drėgmės nepraleidžiančia plėvele. Stogui panaudoti polikarbonato lakštai. Manoma, kad statinys vietos parapijai bus pajėgus tarnauti net apie 50 metų. Beje, jame numatyti ne vien religinės bendruomenės susitikimai, bet ir įvairūs koncertai, parodos ir kiti renginiai. Pirmosios sekmadienio mišios naujioje katedroje įvyks rugpjūčio 11 dieną. Manoma, kad jose dalyvaus apie 700 žmonių.
Laikinoji katedra taip pat turėtų atkreipti visuomenės dėmesį bei padėti pritraukti į nuo žemės drebėjimo nukentėjusį miestą pritraukti daugiau turistų. Japonų architektas S.Banas nusiaubtai parapijai šią katedrą suprojektavo už dyką.
Parengta pagal „Shigeru Ban Architects“ informaciją.