Savaitgalį Venecijoje prasidėjo 55-oji tarptautinė Venecijos šiuolaikinio meno bienalė. Didžiausiame ir seniausiame tokio tipo pasaulio renginyje, kaip įprasta, pirmiausia išdalinti apdovanojimai. Šiemet apdovanotas ir jungtinis Lietuvos ir Kipro paviljonas, nusipelnęs specialiojo žiuri paminėjimo.
APDOVANOTAS UŽ KURAVIMO ORIGINALUMĄ
55-osios tarptautinės Venecijos šiuolaikinio meno bienalės žiuri, kurią sudarė šiuolaikinio meno ekspertai iš Meksikos, Italijos, Didžiosios Britanijos, Nigerijos ir JAV, specialųjį žiuri paminėjimą skyrė jungtiniam Lietuvos ir Kipro paviljonui bei Japonijos paviljonui. Lietuvos ir Kipro paviljonui šis prizas buvo skirtas „už kuravimo formos originalumą, sujungusią dvi šalis į vieną patirtį“.
Kaip praneša Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos paviljoną 55-ojoje Venecijos bienalėje iškilmingai atidarė Lietuvos Respublikos kultūros viceministras D.Mažintas, paviljono komisaras J.Žakaitis bei kuratorius R.Malašauskas. Pagrindinį prizą – Aukso liūtą – už geriausią tarptautinį pasirodymą 55-ojoje Venecijos meno bienalėje pelnė Angolos paviljonas. Auksinį liūtą taip pat pelnė geriausiu tarptautinės parodos menininku pripažintas Tino Sehgalas (Tino Sehgal) iš Didžiosios Britanijos, o kylančio menininko Sidabrinį liūtą – Camille Henrot (Prancūzija).
SPECIALŲJĮ PAMINĖJIMĄ PELNO 4 KARTĄ
Lietuvos paviljone, įsikūrusiame erdviuose Venecijos sporto rūmuose „Palasport Arsenale“, eksponuojama R.Malašausko kuruota grupinė paroda „oO“, kurioje yra pristatomi šie menininkai: Gintaras Didžiapetris, Elena Narbutaitė, Liudvikas Buklys, Kazys Varnelis, Vytautė Žilinskaitė, Morten Norbye Halvorsen, Jason Dodge, Gabriel Lester, Dexter Sinister.
Venecijos bienalėje Lietuva dalyvauja nuo 1999 metų. Tai jau ketvirtasis kartas, kai Lietuva pelno specialųjį žiuri paminėjimą. Specialiuoju žiuri prizu buvo apdovanota Jono Meko ekspozicija (2005 m.), Nomedos ir Gedimino Urbonų ekspozicija (2007 m.), Dariaus Mikšio projektas „Už baltos užuolaidos“ (2011 m.). Dėl šio apdovanojimo kas antrus metus vykstančioje Venecijos meno bienalėje varžosi per 80 šalių paviljonų.
1895 metais įkurta Venecijos bienalė yra seniausias tarptautinis vaizduojamojo meno renginys pasaulyje. Šiais metais ekspozicijas parodoje pristato 88 šalys. Venecijos sporto rūmuose rengiama Lietuvos ir Kipro paroda , „oO“ ironizuoja šalių varžymąsi mene, rengiant nacionalinius paviljonus.
Venecijos meno bienalė veiks iki lapkričio 24 dienos.
Parengta pagal Kultūros ministerijos ir La Biennale di Venezia informaciją.