Šuolyje ant Mykolo Žilinsko dailės galerijos fasado praeitą sekmadienį sustingęs veržlus vyrukas iš piešinio neriantis į gatvei įprastą džinsinį pavidalą ramybės Kaunui nežadėjo. Maža to, kad vaikinas tokiu metu išdrįso viešumoje pasirodyti be krepšinio rinktinės atributikos, sinchroniškai su jo straksėjimu dar užsidarė ir pati M.Žilinsko dailės galerija.
Kaip portalui PILOTAS.LT pavyko išsiaiškinti, galerija uždaryta iki pat rugsėjo 22-osios. Ji bus pertvarkoma ir ruošiama VIII Kauno bienalės TEXTILĖ’11 atidarymui.
Nuo rugsėjo 22 d. iki gruodžio 4 d. Kaunas taps tarptautiniu tekstilės kultūros centru. Artėjanti tekstilės bienalė užkariaus daugelio galerijų ir muziejų bei miesto erdves. M.Žilinsko dailės galerijoje iki bienalės TEXTILE‘11 bus atlikta pakeitimų ir nuolatinėse ekspozicijose. Galerijoje liks tik taikomosios dailės, senovės Egipto ekspozicijos bei tapybos aukso fondas, o visose kitose erdvėse karaliaus tekstilė.
Kauno dailininkų paramos fondo organizuojama VIII Kauno bienalė TEXTILE’11 atidaroma rugsėjo 22 d. 19 val. Pažymėtina, kad kaskart besikeičiančios Bienalės programa šiemet bus gerokai kitokia jau vien dėl to, kad susipynė į bendrus projektus su XXI tarptautiniu šiuolaikinio šokio festivaliu AURA. Nenuostabu, kad ir AUROS šokio teatro lyderis Mantas Stabačinskas „įdarbintas“ Bienalės „veidu“ (diz.Darius Petreikis, studija MAMAIKA). Šiemet Bienalę sudaro trys paraleliniai programos segmentai: REWIND (menininkų parodos), PLAY (bendri projektai su festivaliu AURA) ir FORWARD (ETN konferencija, kūrybiniai mainai).
Kauno bienalė, kurią nuo pat įkūrimo organizuoja gana kuklios ambicingo Kauno tekstilininkių cecho pajėgos, jau tapo ryškiu kultūriniu reiškiniu ne tik tarptautiniame tekstilės kontekste, bet ir šiuolaikinio meno apskritai. Gali būti, kad šiemet būsim liudininkai, jog Kauno bienalės nekuklus siekis tapti „analitiniu šiuolaikinės kultūros centru Europoje“ tiesiog bus nekukliai ir įvykęs.
VIII Kauno bienalės TEXTILE’11 programa