Dar šiemet prie Maskvos rusai planuoja pradėti statyti Skolkovo mokslo miestą – rusišką Silicio slėnį. Šį svarbų projektą aktyviai remia Rusijos valdžia, o kuruoja – asmeniškai prezidentas D.Medvedevas. Tai jau antras rusų bandymas pasistatyti pažangų mokslo ir žinių miestą, mat sovietinis mokslo miesto modelis šiandieną nebeveikia.
RUSAI NUSITEIKĘ RIMTAI
Rusai įsitikinę, kad pažangus inovacijų miestas ženkliai pagerintų šalies tarptautinį konkurencingumą, todėl šįkart yra itin nusiteikę rimtai. Manoma, kad į jį pavyktų sutelkti geriausias Rusijos mokslininkų, inžinierių, programuotojų, finansų specialistų pajėgas. Tai būtų pirmas tokio tipo miestas Rusijoje, kuriame veikla būtų sutelkta ne vien į mokslą, bet ir į intelektualinės produkcijos pardavimą. Nepaisant, kad rusiškas Silikono slėnis kol kas egzistuoja vien brėžiniuose, apie savo ketinimus jame investuoti jau yra norą pareiškę žinomi įvairių šalių koncernai – „LUKoil“, „Nokia“, „Siemens“ ir kt. Planuojama, kad šiame inovacijų mieste galės mokytis, dirbti ir gyventi apie 40.000 įvairių sričių specialistų.
PROJEKTUOJA IR VERTINA PASAULIO ARCHITEKTŪROS ASAI
Apie itin rimtus rusų kėslus byloja ir į šio miesto projektavimą įtrauktos tarptautinės žinomų projektuotojų pajėgos. Skolkovo mokslo ir meno centrinį objektą – Maskvos vadybos mokyklos miestelį – projektuoja žinodamas britų architektas D.Adjaye.
Skolkovo projekto priežiūros veikloje dalyvauja ir viena įtakingiausių XXI amžiaus architektūros pasaulio asmenybių – A.Betsky’is. Pastarojo teigimu, Skolkovo inovacijų kalvę greičiausia projektuoti bus patikėta dar vienai architektūros pasaulio žvaigždei – olandų architektui R.Koolhaasui (OMA). Beje, apie rusų Silicio slėnio projektą JAV architektūros bei meno žinovo vasario 3 dieną bus galima paklausti ir paties – jis yra svarbus Architektūros fondo pokalbių ciklo „Show off: reginio architektūra“ svečias. Žinomų architektūros pasaulio pavardžių nestokoje ir Skolkovo projektinių vizijų vertinimo komisija. Greta A.Betski’io ir rusų specialistų konkursui pateiktas 6 rusų Silicio slėnio išplanavimo vizijas vertina žinomi architektūros pasaulio žmonės – architektas P.de Meuronas (Šveicarija), žurnalo „Abitare“ redaktorius S.Boeri, Italija ir Harvardo dizaino mokyklos dekanas M.Mostafavi (Iranas, JAV). Atrodo, rusai šįkart pasiryžę nustebinti ne vien savo moksliniais pasiekimais.
36k4c
( 2011-01-12 )
Kodėl tokios nusmurgusios straipsnio iliustracijos? Taupote puslapio vietą?