images_pulsas_foto_1242_priko_po_1107_e01_BRA

KAUNO ARCHITEKTAMS VADOVAUS G.PRIKOCKIS

Kaune įvyko Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyriaus narių rinkiminė konferencija. Laikinosios sostinės architektai joje išrinko naują LAS Kauno skyriaus pirmininką, rinko valdybos bei etikos ir revizijos komisijų narius, Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybą, o taip pat – diskutavo aktualiais architektūrinio gyvenimo klausimais.

Rugsėjo 29 dieną Kaune įvyko LAS Kauno skyriaus narių rinkiminė konferencija, kurioje buvo ne vien apžvelgiama pastarųjų metų veikla, perrinkta skyriaus valdžia bei komisijos, Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET), bet ir diskutuojama. Naujuoju LAS Kauno skyriaus pirmininku išrinktas architektas Gintaras Prikockis pakeitė šiame poste dirbusį architektą Dalių Šarakauską. Naujasis LAS Kauno skyriaus pirmininkas pažadėjo stiprinti architektų įtaką Kauno miesto centinės dalies tvarkyme bei labiau viešinti architektų veiklą visuomenėje.

Naujoji LAS Kauno skyriaus valdyba: architektai A.Grigaitis, R.Gudienė, G.Jurevičius, A.Kančas, A.Kiaunienė, V.Merkevičius, A.Prikockienė, N.Stanionis, D.Šarakauskas, J.Šyvokienė ir L.Tuleikis.

KAUET ekspertais nuo šiol dirbs G.Balčytis, N.Blaževičienė, J.Bučas, E.Barzdžiukas, G.Janulytė-Bernotienė, G.Jurevičius, S.Juškys, A.Kančas, J.Kančienė A.Karalius, V.Kuliešius, V.Merkevičius, E.Miliūnas, J.Minkevičius, R.Palys, N.Stanionis, A.P.Steponavičius, D.Šarakauskas ir L.Tuleikis. LAS Kauno skyriaus Etikos komisija: R.Dambrauskaitė, A.Jakučiūnas, S.Juškys, J.Minkevičius ir B.Zabulionis.

Rinkiminėje konferencijoje taip pat buvo svarstomi architektų A.Kančo, D.Šarakausko, V.Juozaičio pateikti pasiūlymai. gana karštos diskusijos vyko dėl KAUET reglamento pakeitimo, Statybos įstatymo korekcijos, KVD steigiamos komisijos ir kitais aktualiais architektūros bei architektūrinio gyvenimo klausimais.

Komentarai

 1. Noriu paklausti,ar Kauno architektai pasiryžę išsaugoti Santaką kaip paveldą ir nebrukti ten nereikalingo Kaunui vadinamo Kėdainių tilto?
  Linkiu Kauno architektamsnepritarti neapgalvotiems p rojektams,naikintiems Kauno sąvastį,nepasiduoti vilionėms pinigais.
  Įdomu,kaip architektai priešinasi Ąžuolyno ir jo prieigų naikinimui.

 2. Manęs irgi niekur neišrinko,bet aš nepykstu-buvo smagu,sutikau daug bičiulių,pasikalbėjome ne tik profesinėmis temomis. O svečias iš Vilniaus, berods ,kalbėjo apie savo sentimentus Kaunui,ne apie rūgpienį.

 3. Cirkas- išsamiausias apibūdinimas, tai, kas vyko vakar dienos , taip vadinamame, ataskaitiniame – “ rinkinkiminiame“ posėdyje.
  Kaip netolimoje praeityje, viskas iš vakaro apspręsta, surikiuota ir sudėliota, netgi iš anksto apie dar neįvykusius rezultatus informuojama žiniasklaida. Seniai sudėliotos ir nuspręstos pavardės, vietos ir pareigos. Didelės fantazijos nereikalaujantis darbas, nes be didelių pokyčių…
  Balsavimo metu, atsiradus naujam kandidatui, apie kurį neva, niekas nėra nei girdėjęs nei žinojęs, o tuo tarpu net Viniaus studentai jį ir jo darbus žino, ir jis pats kaip delegatas buvo kviestas į šį “ spektaklį“, po atkaklaus reikalavimo jo kandidatūra, formaliai, įrašoma į sąrašą, aišku, jis “ neišrenkamas“.
  Scenarijus tas pats kaip ir per bet kokį eilinį konkursą, kurį rengia Kauno LAS skyrius.
  Pasirodo, visame Kauno mieste egzistuoja vos kelios architektų pavardės ( nors LAS narių per 200 narių), kurios linksniuojamos metai iš metų, kurios dauginasi, nes auga jų šeimų palikuonys, pastarieji- neabejotini talentai, ir jis nors, neturėdamos jokios patirties, stumiamos per kitų galvas ten, kur galima kažką „pramušti“, gauti, o tam, žinoma, reikia parengti ir atatinkamą paruošti aplinką, tuo pačiu nepakenks ir patiems gerai įsitaisiusiems senbuviams.
  Šlykštu.
  Šlykštu, kai save labai gerbiantis ir save labai gerai įsivaizduojantis architektas, sėdėdamas pirmoje salės eilėje, nes jis mano, kad tik ten jo vieta, nuo nieko nesislėpdamas, prieš susirinkusius kolegas, viešai užsivertęs biteliuką, laukia renginio pradžios, po to, šiek tiek apšilęs, pasijutęs dar labiau “ asu“, leidžia sau, viso susirinkimo metu aiškinti ir aiškintis su kitais tai, ką jis mano! Gaišina kitų laiką, nusišneka, veliasi į bereikalingas diskusijas, bet visi tyli, kenčia, bijo, nes bus apjuokti.
  Absoliutus Chamizmas !
  Kitas, taip pat, ypatingai, pastaruoju metu gerai žinomas ir visą pusmetį linksniuojamas architektas, rimtu veidu, iškelia labai „svarbią naujieną“, su kuria jis paskutiniuoju metu susidūrė, pasirodo, kad Prajektų Vadovas yra už viską atsakingas! Buvo graudu klausytis, kaip jam antrino jo garsioji žmona seimo narė.
  Pasiūlė, pakeisti STR įstatymą, kuris tokius didelius įsipareigojimus uždeda vienam asmeniui- PV !
  Niekas neišdrįso šiai garsenybei paaiškinti bent literatūrinę žodžio “ VADOVAS“ prasmę.
  Galėčiau pasakoti dar ir dar apie tą farsą, kurį regėjau per vakar dienos posėdį, bet nenoriu įkyrėti.
  Graudu, kai buvęs architektų sąjungos pirmininkas ir visa ta taryba , kurią sudaro apie 40 žmonių, “ nepažįsta“ savo senų sąjungos narių. Nėra arba nenori susipažinusi su savo miesto architetų sąjungos nariais, kurie jų sąjungai priklauso ne metus ir ne du, kurių kūrybinė veikla neapsiriboja vien architekto specialybe, kurie organizuoja savo personalines parodas, rašo straipsnius, moko jaunesniają kartą, dalyvauja įvairiuose respublikiniuose, netgi tarptautiniuose kūrybiniuose projektuose, bet , deja, nepriklauso tam KLANUI, kuris metai iš metų šiltai ir jaukiai įsitaisęs svaičioja, kažką, ką yra kažkada skaitę, ar kažkur radę.( Patys to nesidrovėdami) giriasi, kad nemoka net įsijungti kompiuterio ( koks “ prikolas !“).
  Jie tam, kuris jiems savaime kelia konkurencinę grėsmę, gali į akis pasakyti- aš tavęs nepažįstu, aš netgi nežinau tavo pavardės. Bėba ta, kad tu jos nenorėjai sužinoti .
  Pabaigai- gerai pasakė svečias ir atstovas iš Vilniaus- Kaunas išskirtinis miestas, (nuo manęs )- čia rūgpieniu dvokia.

 4. Sėkmės Gintarui.

 5. Sveikinu Gintarą!

  Ir linkiu būt reikliu – tiek valdininkams, tiek kolegoms.

 6. Sveikinimai ponui Ramybei. Gal atsiras daugiau susikalbejimo tarp architektu.

 7. Sveikinimai 🙂 Laukiam naujoviu ir pokyciu. Sekmes!

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

architektai architektams

ARCHITEKTAI – ARCHITEKTAMS: Jautri LAS savitarpio pagalbos iniciatyva

2020 gruodžio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiu Lietuvos architektų sąjunga pakvietė architektus susiburti ir padėti vieni kitiems. Artėjant šv. Kalėdoms, paskelbta jautri savitarpio pagalbos iniciatyva „Architektai – architektams“.

Kauno Naujamiestis

KAUNO NAUJAMIESČIO KODAS: Urbanistinių kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas

2020 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Šį rudenį Kaune surengtos urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“. Rytoj rengiamame šių dirbtuvių rezultatų pristatyme bus pristatytos jose gimusios urbanistinės gairės Kauno Naujamiesčiui. Gruodžio 17

Rūta Leitanaitė

IŠRINKO ANTRAI KADENCIJAI: LAS‘ui toliau diriguos Rūta Leitanaitė

2020 spalio 143 KomentaraiPILOTAS.LT

Šiandien įvykusiame pakartotiniame eiliniame XXII Lietuvos architektų sąjungos ataskaitiniame rinkiminiame suvažiavime pirmininke antrai kadencijai išrinkta Rūta Leitanaitė. Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime taip pat išrinkta naujos

Lietuvos architektų sąjunga

RINKSIS PAKARTOTINAI: Šaukiamas eilinis XXII LAS ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas

2020 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Dėl kvorumo stokos neįvykus XXII Lietuvos architektų sąjungos ataskaitiniam rinkiminiam suvažiavimui, šaukiamas pakartotinis. Spalio 14 dieną (trečiadienį) 10 valandą šaukiamas pakartotinis eilinis XXII Lietuvos architektų

Nidos prieplauka

ARCHITEKTŪRA IŠ ARTI: LAS architektūrinės ekskursijos senjorams

2020 spalio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) pradeda naują projektą – „Architektūra iš arti – visuomenės supažindinimas su naujausiais architektūros pavyzdžiais Lietuvoje“. Po ilgu pavadinimu slepiasi paprasta idėja:

Laisvės alėja

NAUJAMIESČIO KODAS: Rengiamos Kauno centro urbanistinės kūrybinės dirbtuvės

2020 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

Šį rudenį Kaune rengiamos urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“. Atrinktos 4 dalyvių komandos jose parengs vieną bendrą Kauno Naujamiesčio urbanistinę strategiją. NAUJAMIESČIO VIZIJĄ KURS BENDRAI Spalio

LAS

ARCHITEKTŲ SUVAŽIAVIMAS: Pakartotinai rinktis planuojama spalio 14-ąją

2020 rugsėjo 16Be komentarųPILOTAS.LT

Spalio 1 dieną šaukiamas eilinis LAS XXII ataskaitinis rinkiminis suvažiavimas. Ne pačius geriausius laikus išgyvenanti architektų organizacija visgi sulaukti kvorumo jame nesitiki. Nesusirinkus pakankamam suvažiavimo

Mies van der Rohe premija 2019

MIES VAN DER ROHE PREMIJA: Ieškomi kandidatai šių metų konkursui

2020 liepos 271 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga šalies architektus pakvietė teikti kandidatūras 2020 metų Europos architektūros – Mies van de Rohe – premijos konkursui. Tai bene prestižiškiausia šiuolaikinės architektūros

Lietuvos architektų sąjunga

LAUKIA ARCHITEKTŲ IDĖJŲ: Vieną paraišką finansavimo konkursui padės pateikti LAS

2020 gegužės 281 KomentarasPILOTAS.LT

Dėl karantino suvaržymų smarkiai apribojus viešąją kultūrinę veiklą, Lietuvos kultūros taryba paskelbė kūrėjų idėjas padedantį įgyvendinti rėmimo konkursą. Kvietimas yra skirtas kultūros organizacijoms, todėl padėti

LAR susirinkimas

ARCHITEKTŲ PAVASARIS: Šaukiami du svarbūs ataskaitiniai-rinkiminiai renginiai

2020 kovo 53 KomentaraiPILOTAS.LT

Kovo pabaigoje planuojami du svarbūs Lietuvos architektams renginiai – Lietuvos architektų rūmų (LAR) narių susirinkimas ir Lietuvos architektų sąjungos (LAS) XXII ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas. Tačiau planuojama

Žirmūnų g. 1H

MANIEŽAS ŽIRMŪNUOSE: Atviro architektūrinio konkurso sąlygų pristatymas

2020 vasario 28Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus vystymo kompanija ir Lietuvos architektų sąjunga organizuoja atvirą lengvosios atletikos maniežo Žirmūnuose architektūrinio projekto konkursą, kurį planuojama paskelbti Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP

BAUA Awards

GERIAUSI STUDENTŲ DARBAI: Baltijos šalių architektūros absolventų ekspozicija

2020 vasario 17Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 metų Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai. Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1,

maniežas

MANIEŽAS KAUNO ĄŽUOLYNE: Nederintame architektūros konkurse – 8 pasiūlymai

2019 spalio 176 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno miesto savivaldybė rengia Lengvosios atletikos maniežo su automobilių saugykla Ąžuolyne konkursą. Šiam konkursui pateikti darbai jau eksponuojami „Žalgirio“ arenoje, o spalio 22-ąją – įvyks

„Vilnius Connect“ kūrybinės dirbtuvės

SOSTINĖS STOTIES RAJONAS: „Vilnius Connect“ kūrybinių dirbtuvių rezultatai ir rekomendacijos

2019 rugsėjo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungoje neseniai buvo pristatyti AB „Lietuvos geležinkeliai“ inicijuotų stoties rajono pertvarkos architektūrinių – urbanistinių kūrybinių dirbtuvių rezultatai – ekspertų rekomendacijos. Tai pirmas žingsnis

MO muziejus

ŽVILGSNIS Į SAVE 2017-2018: Geriausi konkurso darbai pristatomi Klaipėdoje

2019 rugpjūčio 8Be komentarųPILOTAS.LT

Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje, galerijoje „13L“ neseniai atidaryta geriausių 8-osios šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginės parodos konkurso „Žvilgsnis į save“ darbų ekspozicija. „Žvilgsnis į save“

ACE

EUROPOS ARCHITEKTŲ TARYBA: Renkamos iniciatyvių architektų darbo grupės

2019 gegužės 31Be komentarųPILOTAS.LT

Europos architektų taryba, kurios narė yra ir Lietuvos architektų sąjunga, pakvietė architektus kandidatuoti į dvi darbo grupes. Pastarosios aptars ekonominių aspektų ir statybų pramonės interesų dominavimą

Kęstutis Pempė

LAS APDOVANOJIMAI: Įteikė riterio ordiną, garbės ženklus ir padėką

2019 balandžio 155 KomentaraiPILOTAS.LT

Balandžio 12 dieną Vilniuje įvyko ataskaitinė Lietuvos architektų sąjungos (LAS) konferencija. Greta ataskaitinių reikalų ir diskusijų, LAS Tarybos sprendimu, joje buvo įteikti apdovanojimai nusipelniusiems „archsąjungos“

LAS būstinė

ARCHITEKTAI RINKSIS PAKARTOTINAI: LAS konferencija ir LASKAO susirinkimas

2019 kovo 251 KomentarasPILOTAS.LT

Nesurinkus kvorumo, Lietuvos architektų sąjungos (LAS) ataskaitinė konferencija bei Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) visuotinis narių susirinkimas bus surengti pakartotinai. Nesusidarius kvorumui, kovo

Kultūros ministerija

TIKISI BENDRAUTI GLAUDŽIAU: Architektai diskutavo su naujuoju kultūros ministru

2019 kovo 82 KomentaraiPILOTAS.LT

Neseniai įvyko naujojo kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko pirmasis sutikimas su architektų bendruomene, inicijuotas Lietuvos architektų sąjungos (LAS) pirmininkės Rūtos Leitanaitės. LAS atstovai Kultūros ministerijoje pristatė

LAS būstinė

LIETUVOS ARCHITEKTŲ SĄJUNGA: Šaukiama XXIII ataskaitinė konferencija

2019 kovo 51 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga rengia XXIII eilinę ataskaitinę konferenciją, kuri numatyta vos savaitę anksčiau nei Lietuvos architektų rūmų suvažiavimas. Nesurinkus 350 narių, konferencija vyks pakartotinai. Kovo 21 dieną

Structum konferencija

BENDRADARBIAVIMO PRADŽIA: LAS ir „Structum“ konferencija profesionalams

2019 sausio 291 KomentarasPILOTAS.LT

Šiemet Lietuvos architektų sąjunga pradeda bendradarbiauti su architektūrines konferencijas rengiančia bendrove „Structum“. Pirmosios bendros konferencijos tema – Šiuolaikiniai pastatų modeliai ir jų architektūra. Vasario 7

„Mummy“

BALDAI, INTERJERAS, DIZAINAS: Atgaivintas parodos konkursas

2018 rugsėjo 213 KomentaraiPILOTAS.LT

Spalio 11, 12 ir 13 dienomis Vilniaus parodų centre „Litexpo“ vyks 24-oji paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Šiemet čia vėl rengiamas ir parodos konkursas – bus

Gintaras Prikockis

ARCHITEKTAS GINTARAS PRIKOCKIS: 60 bažnyčių, pamatytų pakėlus galvą

2018 rugsėjo 172 KomentaraiPILOTAS.LT

Žinomas Kauno paveldo specialistas, architektas Gintaras Prikockis atidaro fotoparodą „Pakelk galvą“, kurią vienija neatsitiktinis žiūros kampas, o ir šiaip tai nėra atsitiktinių fotodienoraščių suvestinė, kaip

Lietuvos architektų sąjunga

LIETUVOS ARCHITEKTŲ SĄJUNGA: Šaukiama planuota Pakartotina ataskaitinė konferencija

2018 balandžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) šaukia pakartotiną ataskaitinę konferenciją. Kaip ir buvo planuota anksčiau, ši konferencija bus surengta kitą ketvirtadienį – balandžio 26 dieną. Balandžio 12

Lietuvos architektų sąjunga

ŠAUKIAMA LAS KONFERENCIJA: Kvorumui reikės 350 tikrųjų narių

2018 kovo 293 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) šaukia Eilinę XXII ataskaitinę konferenciją. Joje numatytos LAS Tarybos, LAS Pirmininkės, Revizijos komisijos, Etikos komisijos ataskaitos, dalyvių pasisakymai… Visgi vilčių, kad