images_pulsas_foto_1242_priko_po_1107_e01_BRA

KAUNO ARCHITEKTAMS VADOVAUS G.PRIKOCKIS

Kaune įvyko Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyriaus narių rinkiminė konferencija. Laikinosios sostinės architektai joje išrinko naują LAS Kauno skyriaus pirmininką, rinko valdybos bei etikos ir revizijos komisijų narius, Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybą, o taip pat – diskutavo aktualiais architektūrinio gyvenimo klausimais.

Rugsėjo 29 dieną Kaune įvyko LAS Kauno skyriaus narių rinkiminė konferencija, kurioje buvo ne vien apžvelgiama pastarųjų metų veikla, perrinkta skyriaus valdžia bei komisijos, Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET), bet ir diskutuojama. Naujuoju LAS Kauno skyriaus pirmininku išrinktas architektas Gintaras Prikockis pakeitė šiame poste dirbusį architektą Dalių Šarakauską. Naujasis LAS Kauno skyriaus pirmininkas pažadėjo stiprinti architektų įtaką Kauno miesto centinės dalies tvarkyme bei labiau viešinti architektų veiklą visuomenėje.

Naujoji LAS Kauno skyriaus valdyba: architektai A.Grigaitis, R.Gudienė, G.Jurevičius, A.Kančas, A.Kiaunienė, V.Merkevičius, A.Prikockienė, N.Stanionis, D.Šarakauskas, J.Šyvokienė ir L.Tuleikis.

KAUET ekspertais nuo šiol dirbs G.Balčytis, N.Blaževičienė, J.Bučas, E.Barzdžiukas, G.Janulytė-Bernotienė, G.Jurevičius, S.Juškys, A.Kančas, J.Kančienė A.Karalius, V.Kuliešius, V.Merkevičius, E.Miliūnas, J.Minkevičius, R.Palys, N.Stanionis, A.P.Steponavičius, D.Šarakauskas ir L.Tuleikis. LAS Kauno skyriaus Etikos komisija: R.Dambrauskaitė, A.Jakučiūnas, S.Juškys, J.Minkevičius ir B.Zabulionis.

Rinkiminėje konferencijoje taip pat buvo svarstomi architektų A.Kančo, D.Šarakausko, V.Juozaičio pateikti pasiūlymai. gana karštos diskusijos vyko dėl KAUET reglamento pakeitimo, Statybos įstatymo korekcijos, KVD steigiamos komisijos ir kitais aktualiais architektūros bei architektūrinio gyvenimo klausimais.

Komentarai

 1. Noriu paklausti,ar Kauno architektai pasiryžę išsaugoti Santaką kaip paveldą ir nebrukti ten nereikalingo Kaunui vadinamo Kėdainių tilto?
  Linkiu Kauno architektamsnepritarti neapgalvotiems p rojektams,naikintiems Kauno sąvastį,nepasiduoti vilionėms pinigais.
  Įdomu,kaip architektai priešinasi Ąžuolyno ir jo prieigų naikinimui.

 2. Manęs irgi niekur neišrinko,bet aš nepykstu-buvo smagu,sutikau daug bičiulių,pasikalbėjome ne tik profesinėmis temomis. O svečias iš Vilniaus, berods ,kalbėjo apie savo sentimentus Kaunui,ne apie rūgpienį.

 3. Cirkas- išsamiausias apibūdinimas, tai, kas vyko vakar dienos , taip vadinamame, ataskaitiniame – “ rinkinkiminiame“ posėdyje.
  Kaip netolimoje praeityje, viskas iš vakaro apspręsta, surikiuota ir sudėliota, netgi iš anksto apie dar neįvykusius rezultatus informuojama žiniasklaida. Seniai sudėliotos ir nuspręstos pavardės, vietos ir pareigos. Didelės fantazijos nereikalaujantis darbas, nes be didelių pokyčių…
  Balsavimo metu, atsiradus naujam kandidatui, apie kurį neva, niekas nėra nei girdėjęs nei žinojęs, o tuo tarpu net Viniaus studentai jį ir jo darbus žino, ir jis pats kaip delegatas buvo kviestas į šį “ spektaklį“, po atkaklaus reikalavimo jo kandidatūra, formaliai, įrašoma į sąrašą, aišku, jis “ neišrenkamas“.
  Scenarijus tas pats kaip ir per bet kokį eilinį konkursą, kurį rengia Kauno LAS skyrius.
  Pasirodo, visame Kauno mieste egzistuoja vos kelios architektų pavardės ( nors LAS narių per 200 narių), kurios linksniuojamos metai iš metų, kurios dauginasi, nes auga jų šeimų palikuonys, pastarieji- neabejotini talentai, ir jis nors, neturėdamos jokios patirties, stumiamos per kitų galvas ten, kur galima kažką „pramušti“, gauti, o tam, žinoma, reikia parengti ir atatinkamą paruošti aplinką, tuo pačiu nepakenks ir patiems gerai įsitaisiusiems senbuviams.
  Šlykštu.
  Šlykštu, kai save labai gerbiantis ir save labai gerai įsivaizduojantis architektas, sėdėdamas pirmoje salės eilėje, nes jis mano, kad tik ten jo vieta, nuo nieko nesislėpdamas, prieš susirinkusius kolegas, viešai užsivertęs biteliuką, laukia renginio pradžios, po to, šiek tiek apšilęs, pasijutęs dar labiau “ asu“, leidžia sau, viso susirinkimo metu aiškinti ir aiškintis su kitais tai, ką jis mano! Gaišina kitų laiką, nusišneka, veliasi į bereikalingas diskusijas, bet visi tyli, kenčia, bijo, nes bus apjuokti.
  Absoliutus Chamizmas !
  Kitas, taip pat, ypatingai, pastaruoju metu gerai žinomas ir visą pusmetį linksniuojamas architektas, rimtu veidu, iškelia labai „svarbią naujieną“, su kuria jis paskutiniuoju metu susidūrė, pasirodo, kad Prajektų Vadovas yra už viską atsakingas! Buvo graudu klausytis, kaip jam antrino jo garsioji žmona seimo narė.
  Pasiūlė, pakeisti STR įstatymą, kuris tokius didelius įsipareigojimus uždeda vienam asmeniui- PV !
  Niekas neišdrįso šiai garsenybei paaiškinti bent literatūrinę žodžio “ VADOVAS“ prasmę.
  Galėčiau pasakoti dar ir dar apie tą farsą, kurį regėjau per vakar dienos posėdį, bet nenoriu įkyrėti.
  Graudu, kai buvęs architektų sąjungos pirmininkas ir visa ta taryba , kurią sudaro apie 40 žmonių, “ nepažįsta“ savo senų sąjungos narių. Nėra arba nenori susipažinusi su savo miesto architetų sąjungos nariais, kurie jų sąjungai priklauso ne metus ir ne du, kurių kūrybinė veikla neapsiriboja vien architekto specialybe, kurie organizuoja savo personalines parodas, rašo straipsnius, moko jaunesniają kartą, dalyvauja įvairiuose respublikiniuose, netgi tarptautiniuose kūrybiniuose projektuose, bet , deja, nepriklauso tam KLANUI, kuris metai iš metų šiltai ir jaukiai įsitaisęs svaičioja, kažką, ką yra kažkada skaitę, ar kažkur radę.( Patys to nesidrovėdami) giriasi, kad nemoka net įsijungti kompiuterio ( koks “ prikolas !“).
  Jie tam, kuris jiems savaime kelia konkurencinę grėsmę, gali į akis pasakyti- aš tavęs nepažįstu, aš netgi nežinau tavo pavardės. Bėba ta, kad tu jos nenorėjai sužinoti .
  Pabaigai- gerai pasakė svečias ir atstovas iš Vilniaus- Kaunas išskirtinis miestas, (nuo manęs )- čia rūgpieniu dvokia.

 4. Sėkmės Gintarui.

 5. Sveikinu Gintarą!

  Ir linkiu būt reikliu – tiek valdininkams, tiek kolegoms.

 6. Sveikinimai ponui Ramybei. Gal atsiras daugiau susikalbejimo tarp architektu.

 7. Sveikinimai 🙂 Laukiam naujoviu ir pokyciu. Sekmes!

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

LAS atriumas

ŠAUKIAMAS LAS SUVAŽIAVIMAS: Balandį rinksis Lietuvos architektūros kūrėjai

2023 kovo 23Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektai šaukia eilinį ataskaitinį-rinkiminį XXIII Lietuvos architektų sąjungos (LAS) suvažiavimą. Bus renkami: LAS pirmininkas, Taryba, Revizijos ir Etikos komisijos, RAT atstovai. Balandžio 11 dieną

Audrius Gražys

BE NARATYVO: Tapytojo Audriaus Gražio paroda LAS būstinės galerijoje 

2023 vasario 1Be komentarųPILOTAS.LT

Rytoj Lietuvos architektų sąjungos būstinės galerijoje, Vilniuje atidaroma tapytojo Audriaus Gražio paroda. Tapytojas, scenografijų bei instaliacijų autorius, surengęs daugiau nei 50 personalinių ir 70 bendrų

Gilma Teodora GYLYTĖ

NUO VILNIAUS IKI VENTSPILIO: Dar 4 filmukai apie naująją lietuvišką architektūrą

2023 sausio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga savo kuriamą naujosios lietuviškos architektūros fonoteką ką tik papildė dar 4 filmukais. Pastarieji pristato daug palankių vertinimų susilaukusius Vilniaus ir Ventspilio šiuolaikinės architektūros objektus.

Kauno bienalė

VIENU ŠUORU: Lietuvos kultūros taryba paskirstė 1/4 metinio biudžeto

2022 gruodžio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba (LKT) paskyrė 2023 m. strateginį finansavimą 40 kultūros ir meno organizacijų bei 29 renginiams. Paskirstyta daugiau kaip 5,8 mln. eurų. Tai sudaro

Holistinė renovacija

MODERNIZMO KVARTALAI: Holistinės renovacijos paroda ir katalogo pristatymas Vilniuje

2022 gruodžio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungoje atidaroma paroda „Holistinė modernizmo kvartalų renovacija“. Bus pristatytas ir šios parodos darbų katalogas. Gruodžio 15 dieną (ketvirtadienį) 17 val. Lietuvos architektų sąjungoje

NEUE ARCHITEKTŪRA

BUVUSIOS RADVILŲ VALDOS KONKURSAS: Triumfavo „Neue Architektūra“

2022 lapkričio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga bendrovės „Vastint Lithuania“ pavedimu surengė naujo viešbučio pastato ir greta jo esančio parko sutvarkymo Vilniaus Žygimantų gatvėje atvirą architektūrinio projekto konkursą. Ką

LAS

RINKSIS VILNIAUS ARCHITEKTAI: Pakartotinis ataskaitinis-rinkiminis LAS Vilniaus susirinkimas

2022 rugsėjo 29Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinėje pakartotinai šaukiamas visuotinis ataskaitinis-rinkiminis Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Vilniaus skyriaus susirinkimas. Bus naujai renkami renkami Vilniaus skyriaus pirmininkas, valdyba, VAUET ir kt. Spalio 6 dieną

žaliasis kvartalas Atėnuose

HOLISTINĖ DAUGIABUČIŲ RENOVACIJA: 11 pavyzdinių Europos projektų paroda Klaipėdoje

2022 rugsėjo 5Be komentarųPILOTAS.LT

Uostamiestyje atidaroma architektūros paroda pristato 11 Europoje realizuotų holistinės renovacijos pavyzdžių. Holistinio, arba visaapimančio, modernistinių kvartalų renovavimo idėja kilo kaip Baltijos šalių atsiliepimas į Europos

Holistinė daugiabučių renovacija

HOLISTINĖ RENOVACIJOS POLITIKA: Išleista knygos elektroninė versija

2022 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Baltijos architektų sąjungų asociacija (BAUA) pristato elektroninę knygos „Holistinė modernizmo kvartalų renovacija“ versiją. Knygoje pateikiami analitiniai tekstai ir atrinkti geriausi holistinės modernizmo būsto renovacijos pavyzdžiai

Maksim Žuk

GEROS NAUJIENOS KASDIEN: Maksimo Žuko personalinė kūrybos paroda LAS būstinėje

2022 liepos 18Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Lietuvos architektų sąjungoje (LAS), Vilniuje atidaroma Maksimo Žuko personalinė kūrybos paroda „Good News Everyday“. Projektas remiasi kasdieninių įvykių ir patirčių fiksavimu spontaniškų skaitmeninių piešinių

Žygimantų g. 3

LAUKIAMA ARCHITEKTŪROS IDĖJŲ: Viešbučio ir parko buvusioje Radvilų valdoje konkursas

2022 birželio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga pakvietė architektus dalyvauti naujo viešbučio bei parko Žygimantų gatvėje, Vilniuje projekto atvirame konkurse. Konkurso organizatoriai projektinių idėjų buvusiai Radvilų valdai Senamiestyje, Neries

Architektūros laboratorija

ARCHITEKTŪROS LABORATORIJA: LAS laukia architektūrinių idėjų ir iniciatyvų

2022 birželio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga pakvietė į „Architektūros laboratoriją“. Tai programa, skirta paskatinti naujų idėjų ir iniciatyvų, skirtų Lietuvos architektūrai, atsiradimą ir įgyvendinimą – architektūros pristatymams, aptarimams,

Kongresų rūmai

ATPAŽINIMO KODAS: Architekto E.Stasiulio knygos pristatymas ir paroda

2022 gegužės 16Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos Atriumo salėje atidaroma architekto, Architektūros riterio ordino kavalieriaus Edmundo Stasiulio kūrybos paroda. Bus pristatyta nauja autoriaus knyga „Atpažinimo kodas“. Gegužės 23 dieną

Daugiabučių renovacija

INICIATYVA NUO BALTIJOS: Pristatoma holistinė daugiabučių kvartalų renovacija

2022 balandžio 27Be komentarųPILOTAS.LT

„Holistinė modernizmo kvartalų renovacija“ – bendras tarptautinės architektų sąjungos (UIA) 1 ir 2 regionams priklausančių šalių renginys. Jį iniciavo Lietuvos architektų sąjunga ir Baltijos šalių

Raduškevičiaus rūmai

ŠAUKIAMA EILINĖ LAS KONFERENCIJA: Numatyta ir data rinktis pakartotinai

2022 kovo 30Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga balandžio 12 dieną šaukia eilinę ataskaitinę Lietuvos architektų sąjungos konferenciją. Tam atvejui, jei pakankamas konferencijos dalyvių skaičius nesusirinktų, numatyta ir pakartotino renginio

UKRAINOS KARAS

LIETUVOS ARCHITEKTŲ DOVANA: Moderniausias ginklas Ukrainos dangaus gynėjams

2022 kovo 104 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektai, Architektų sąjunga ir Architektų rūmai, greta kitų solidarumo su Ukrainos kolegomis iniciatyvų, imasi konkretaus žingsnio – Ukrainos dangaus gynybos. Architektai pradeda rinkti tikslines

Vainių rūmų konversija „Sanatorių pasažas“ Vilniuje (arch. „DO architects“). Foto: „DO architects“.

„DO ARCHITECTS“ PATIRTIS: Šiuolaikinė architektūra senajame mieste

2022 kovo 81 KomentarasPILOTAS.LT

Projektavimas istorinėje aplinkoje – visada sudėtinga, daugiasluoksnė ir nevienareikšmė užduotis. Kovo 11-osios išvakarėse  savo architektūrinio elgesio receptais bei pastaraisiais metais sukaupta tokio projektavimo patirtimi pasidalins kolektyvo

Karas Ukrainoje

PAGALBA KENČIANČIAI UKRAINAI: LAS rengia architektų pasitarimą  

2022 kovo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų bendruomenė telkiasi padėti nuo itin brutalių Rusijos karo veiksmų kenčiantiems Ukrainos žmonėms. Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės iniciatyva kovo 10 dieną rengiama

Diskusija

AUTORIŲ TEISĖS ARCHITEKTŪROJE: Aktuali diskusija LAS Facebook paskyroje

2022 sausio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien, sausio 28 dieną Lietuvos architektų sąjunga organizuoja virtualią konferenciją-diskusiją „Autorių teisės architektūroje“. Architektūros kūrėjams aktualaus renginio transliaciją gyvai stebėti bei užduoti klausimus galima Lietuvos architektų

Diskusija

ARCHITEKTŪROS POLITIKOS VIZIJA: Inicijuojama vieša diskusija

2021 lapkričio 241 KomentarasPILOTAS.LT

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos sąjungos šalių, neturinčių savo architektūros politikos. Lietuvos architektų sąjunga, kaip nepriklausoma architektų asociacija, inicijuoja viešą diskusiją apie galimą Lietuvos

Albertas Domereckas

SKULPTŪRA, TAPYBA, GRAFIKA: Architekto Alberto Domerecko paroda Vilniuje

2021 spalio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje atidaroma Alberto Domerecko paroda. 1941 metais gimęs architektas pastaruoju metu yra įnykęs kurti medžio skulptūrą, dekoratyvinę grafiką ir tapybą. Doc. Alberto Domerecko paroda „Skulptūra,

LAR susirinkimas

ARCHITEKTAI RINKSIS PAKARTOTINAI: Šaukiama eilinė ataskaitinė LAS konferencija

2021 spalio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjungos nariai rinksis spalio 7 dieną „Best Western Vilnius“ Konferencijų centre, kur pakartotinai vyks eilinė ataskaitinė Lietuvos architektų sąjungos konferencija. Spalio 7 dieną

Mano erdvė 2021

MANO ERDVĖ 2021: 7-asis Interjero architektūros konkursas laukia darbų

2021 rugsėjo 13Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos architektų sąjunga su „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupe jau 7-intus metus organizuoja interjero architektūros konkursą-parodą „Mano erdvė 2021“. Dalyvių darbų organizatoriai lauks iki spalio 10-osios.

Lietuvos architektų sąjunga

LAS ATASKAITINĖ KONFERENCIJA: Šaukiama rugsėjį, bet mintyje – spalis

2021 rugsėjo 9Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje šaukiama eilinė ataskaitinė Lietuvos architektų sąjungos konferencija. Visgi, jai įvykti reikia bent pusės organizacijos narių. Kaip jau įprasta pastaruoju metu, šiems neatvykus, pakartotinė konferencija

Pamokos apie architektūrą

ARCHITEKTŪRA VAIKAMS: Moksleivių žiniai – 4 filmuotos pamokos

2021 rugpjūčio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ ir Lietuvos architektų sąjunga (LAS) ką tik pristatė 4 filmuotas pamokas apie architektūrą: „Mano kambarys“, „Mano namai“, „Mano mokykla“ ir