images_straipsniu_foto_vilni_sk_110300_kar_e02

[NE]OBJEKTYVIAI APIE MMC KONKURSĄ//DALYVIO PASTABOS

Modernaus meno centro pastato Neries krantinėje Vilniuje konkursas tikrai reikšmingas įvykis architektūrinėje padangėje. Kultūrinė objekto paskirtis, išskirtinė vieta, puikiai paruoštos konkurso sąlygos, aiškiai suformuluota užduotis ir programa, protinga reikalaujamos pateikti medžiagos apimtis lėmė gausų dalyvavimą. Keletas techninių netikslumų (klausimų-atsakymų proceso metu staiga 500 kv. metrų patalpų staiga virto lauko viešąja erdve; Kernavės tilto atsiradimas makete ir nepaminėjimas kitoje medžiagoje; etc) ir jų operatyvus ištaisymas demonstravo organizatorių atidumą ir geranoriškumą.

Malonus ir naudingas sutapimas buvo ir Architektūros [pokalbių] fondo organizuotas paskaitų ciklas „Show off : reginio architektūra“.

Konkursinė medžiaga buvo operatyviai patalpinta LAS tinklapyje bei išeksponuota Energetikos muziejuje. Išeksponuota ne bet kaip, o jau sugrupavus konkursinius darbus pagal siūlomus sprendinius. Viešai paskelbtas ilgas recenzentų sąrašas teikė viltį, kad darbai bus visapusiškai išnagrinėti bei viešai aptarti.

Tačiau nuo to momento organizatorių demonstruojama pagarba konkurso dalyviams ir jų darbams staiga išgaravo. Per „Panoramą“ sausai pranešta, kad jau atrinkti šeši finalistai, ir tik po savaitės jie įvardijami. Taip, matyt, norėta ilgiau pasimėgauti dalyvių nekantrumu. Dar po kelių dienų LAS tinklapyje informacija papildoma komisijos replika (vadinti tai komentaru neapsiverčia liežuvis). Ir viskas. Nedėmesys konkursiniams komercinių ar valstybinių viešųjų pirkimų objektų projektams jau yra tapęs bloga norma, tačiau šiuo išskirtiniu atveju laukta išimties. Tačiau išimties nebuvo.

Arogantišką konkurso organizatorių požiūrį į konkurso dalyvius geriausiai atspindi komisijos „komentare“ vartojama leksika. Tarp tiesiog deklaratyvių pareiškimų ir konkurso sąlygų paraidinio citavimo išsprūsta ir tokie „profesionalūs“ vertinimai kaip antai : „atrinkti 6 projektai… nemėgdžioja galerijos pastato architektūros“.

Galima būtų tarsi ir pateisinti tokius skurdžius komentarus – darbų ir panašių sprendimų daug, medžiaga labai glausta, pateikimas įvairus, Mecenatas garbus. Tikime, kad recenzetai kruopščiai išnagrinėjo visus darbus visais aspektais ir komisija atrinko neginčijamai geriausiai konkurso sąlygas atitinkančius darbus ir žino kodėl. Bet ir likę „už borto“ nori tai sužinoti.

Konkursai vertingi ne tik kaip būdas geriausiam projektui išrinkti, bet ir kaip edukacinė priemonė. Todėl visada stengiamės išnagrinėti atžymėtus darbus, lyginti su savuoju ir svarstyti, kur nugalėtojai buvo gersni.

Peržiūrėjus atrinktųjų projektų funkcinius sprendinius galima rasti neatitikimų konkurso sąlygų reikalvimams, bet, matyt, šiame etape tai nebuvo svarbiausias kriterijus. Net ir kategoriškas reikalavimas, kad statybos sąmata neviršytų 15 mln litų plius pvm (tik, deja, nebuvo nurodyta, kaip ji bus nustatoma) arba prašymas įvertinti ekspozicijos salių plėtros galimybes gretimame sklype buvo atlaidžiai  pamiršti.

Svarbiausias vertinimo kriterijus (tikėtina) buvo projektuojamo MMC pastato santykis su aplinka ir jo architektūrinė išraiška. Šiuo aspektu, mano galva, geriausia darbus vertinti lyginant juos įkomponuotus panoraminėse nuotraukose, kurios buvo pateiktos išties puikios kokybės. Bėda tik ta, kad dalyviai jas pateikė labai skirtingo dydžio – vieni per visą planšeto plotį, kiti vos įžiūrimas (gal kitą kartą galima nurodyti privalomą dydį?).

Galima teigti, kad vizualizacijos yra netikras dalykas, kad tik maketas yra objektyvi palyginimo ir vertinimo priemonė. Taip, maketas yra labai svarbu, tačiau jame sunku palyginti projektus, nes vienu metu įstatomas tik vienas darbas, o sąžiningai padarytos vizualizacijos beveik visiškai atitinka pastato vaizdą po realizacijos. Kita vertus, jeigu autoriai pateikia tokius vaizdus, reiškia jie taip ir įsivaizduoja MMC pastatą bei jo santykį su aplinka.

Norėdami turėti geresnę projektų palyginimo galimybę sukomponavome vienodo dydžio panoraminės nuotraukos nuo Baltojo tilto fragmentus į vieną skaidrių rinkinį. Gal šis rinkinys, kuriame sudėti finalistų darbai bei keletas neobjektyviai atrinktų nepatekusiųjų, bus įdomus dalyviams ir naudingas komisijai kitame konkurso etape.

„Modernaus meno centro muziejus – privačia iniciatyva įgyvendinamas projektas. Tai – dovana  Vilniaus miestui ir miesto svečiams“ – patetiškai teigiama MMC misijos pristatyme. Liaudies išmintis rekomenduoja  nesidomėti dovanojamo arklio dantimis, bet, kad labai knieti… ir dar prieš dovanojant.

MMC VILNIAUS PANORAMOJE

Komentarai

 1. siandien buvau 6 darbu pristatyme, uzsakovas cia anksciau yra issakes savo nuomone…… nieko nebesuprantu:) ! jis priestarauja sau … siandien perziureti ir pristatyti darbai yra visiskai neatitinkantys uzsakovo (pagal jo komentara cia) lukesciu…
  matyt sudetinga uzsakovui… ir niekas nepadeda, visi pataikauja – juk toks turtingas….:0 bet juk ne $$$$ esme.

 2. haha, čia komentaras buvo apie tą trispalvių plytų projetą..

 3. kaip nugirdau iš rusų verslininkų Vilniaus gatvėse: „vo litovci biznis zdelali“

 4. Modernaus meno centro konkursas. Užsakovo požiūris.
  Numatomas modernaus meno centras (MMC) įsivaizduojamas kaip šeimų su vaikais ir įvairaus amžiaus žmonių laisvalaikio ir susitikimų vieta, kurioje jie galėtų praleisti laiką ne tik parodų salėse, bet ir viešoje erdvėje. Todėl vieša erdvė turėtų būti jauki, skaidri, vientisa ir lengvai apžvelgiama, nes žmonės mėgsta matyti kitus žmones ir vengia tuščių patalpų.
  Konkretus pavyzdys – mamos, sėdėdamos kavinėje, turi matyti, ką jų vaikai veikia kūrybinėse zonose. Turi matytis knygynas-parduouvė, kuris viliotų užeiti lankytoją. Juk muziejui reikės ir pačiam užsidirbi lėšų savo išsilaikymui. Iš viešųjų erdvių turi matytis ir puiki miesto panorama, o iš lauko – vidinėse erdvėse vykstantis veiksmas, viliojantis užsukti.
  Konkurso sąlygose buvo pateikta patalpų funkcinė schema, nurodanti būtinus funkcinius ryšius. Jei statinys negalės vykdyti funkcijos, kuriai jis skirtas – architektūra nebetenka prasmės. Todėl pirmoje eilėje nepatikliai žvelgėme į tuos projektus, kur matėsi funkciniai neatitikimai ir nesimatė galimybės pakeisti vidinį išplanavimą iš esmės nekeičiant projekto. Kaip pavyzdį galima nurodyti daugiaaukščius kubus ir siaurus, koridorių struktūros statinius, kuriuose viešosios erdvės zonos atsidūrė skirtinguose aukštuose arba net visai atskirame pastate. Taip pat abejonių kėlė projektai, kurių viešosios erdvės buvo komplikuotos, suskaidytos, izoliuotos viena nuo kitos.
  Neabejotinai teko atmesti ir tuos darbus, kurie išėjo už numatomos teritorijos ribų ir įsiterpė į pakrantės zoną – „mmc uostas“ ir „vairas“ virš Upės gatvės – užimdami „ne savo“ teritoriją jie negalėtų būti realizuoti.
  Projektavimui pasiūlyta vieta dėkinga nuostabiais Vilniaus vaizdais, kuriuos mes norėtume atverti ir centro lankytojams tiek iš viešųjų erdvių, tiek, gal būt, ir iš ekspozicijų salių. Dabartinės tendencijos – muziejus per savo langus turi atsiverti miestui ir, kartu, įsileisti miesto vaizdą, kaip unikalų kūrinį ir vieną iš eksponatų. Todėl kritiškai žvelgėme į projektus, kuriuose didžioji patalpų dalis buvo suprojektuota požeminėje pastato dalyje.
  Sąlygose buvo rekomenduota orientuotis į sklypo šiaurės vakarinę, aukščiausiąją dalį. Pastato urbanistinis išsidėstymas iš tiesų kėlė daugiausiai diskusijų. Šiuo metu Upės gatvė tarnauja greitam mašinų tranzitui. Neatrodo patrauklu vasarą sėdėti dulkinoje kavinės terasoje šalia gatvės. Ateitį nuspėti gana sunku, bet dauguma komisijos narių mano, kad labai maža tikimybė pristabdyti mašinų srautą ir paversti šią gatvę pėsčiųjų teritorija. Todėl buvo atsargiai žiūrima į projektus, labai priartėjančius prie Upės gatvės.
  Galvodami apie naują statinį kartu norime išsaugoti žalią šlaitą po Nacionaline galerija, įsivaizduojant jį kaip bendrų renginių, projektų ar tiesiog rekreacinę erdvę – žydintį sodą/parką su suoliukais atgaivai karštą vasaros dieną, su skulptūromis, vaikų žaidimo aikštelėmis ar patrauklią vietą Konstitucijos pr. ofisų darbuotojams praleisti pietų pertrauką medžių paunksmėje (kaip Londone ). Todėl atsargiai žiūrėjome į tuos darbus, kurie bandė įsirausti į šį šlaitą.
  Šios mūsų pastabos remiasi grynai praktiškais dalykais, o apie architektūros kokybę paliekame svarstyti specialistams.

 5. Labai tinkama nuotrauka straipsniui. Taip ir toliau naudokime šį vaizdą norėdami pailiustruoti „problemines situacijas“…

 6. Iteikime Baltarusijos ir Rusijos vadovams nota. Jie nesuorganizave tarptautinio architekturinio konkurso stato net dvi atomines elektrines prie pat Lietuvos sienos. Manau tai gali labai neigiamai itakoti Lietuvos kaip informaciniu technologiju salies ir lyderes ivaizdi. Tokioje busimu atominiu elektriniu „sviesoje“ nelabai ryskiai gali spindeti planuojami Modernaus meno muziejai. Taip sakant gali lankytoju stygiumi skustis…

 7. Pozicija gan teisinga.
  Taciau, kur sis nuolatinis konkursu dalyvis buna, kai laimi, tuos pacius, praktiskai identiskai (ne)komentuojamus lietuviskus konkursus? Kodel anskciau niekad nekilo noras reikalauti is komisiju daugiau informacijos?

 8. Teko darbus apziurineti tuoj po vertinimo komisijos posedzio, tad ant palanges radau netycia (o gal tycia) komisijos vertinimo lenteles su vertinimo kriterijais ir ivertinimo balais. Pasiemes tas lenteles perejau per vertintus darbus (tai buvo 25 darbu sarasas) ir pagalvojau, kad nieko nesuprantu – atrodytu, lyg tuos vertinimus surase ufonautai. Paskui nusprendziau, kad cia specialiai paliktas blefas, atmosferai pakaitinti, nes kitaip sunku suvokti.
  Bet kiek bekomentuotumeme, vertintojai tiek tikri savo pasirinkimu, kad musu komentarai jiems skamba, tik kaip pralaimejusiu skundai ir nieko daugiau

 9. apgavystes naturalus lietuvio verslas , visi to nori , visiems patinka ir niekas nezino kad gali buti kitaip .. kaip kad vazinejimas per raudona sviesa gruzijoj . negali gi dzigitas vaziuoti svieciant zaliam sviesaforo signalui . negali , ji pervaziuos … pagal kaima ir komisija . pagal jurgy ir konkurso organizatoriai .

 10. Man po kiekvieno konkurso vis atrodo, kad ziuri neturi pakankamai laiko isigilinti i projektus, o recenzavimas gal irgi galetu buti detalesnis ir. kad kiekvienas ziuri narys turetu recenzijos santrauka. Ypac, kai tiek daug projektu.
  Cia ir ne is blogos valios galima suklysti. Grynai is nuovargio ir jau mineto amzino laiko neturejimo.
  Tas pats ir apie ekspozicija pasakytina…

 11. Šiame straipsnyje iškeltos problemos turėtų esmingai įtakoti LAS rengiamas naujas konkursų taisykles.

 12. sutinku, kad apgavystes tapo iprastu reiskiniu, jos nieko jau neerzina. Jose sekmingai dalyvauja ir uzsakovas. Klausimas, uzduotas konkurso metu:“…TODEL PRAŠAU ATSAKYTI Į ESMINĮ KLAUSIMĄ: – AR GALITE ATSAKINGAI PATVIRTINTI, KAD VISI DARBAI, KURIE AKIVAIZDZIAI VIRŠYS 15 MLN LT NEPATEKS Į ANTRĄ TURĄ?
  Konkurso užsakovas teigia: “ Atsakingai patvirtinu, kad brangesni projektai nebus svarstomi“.“
  Manau, visiems matosi kiek is atrinktu projektu galetu tilpti i ta kaina?

 13. „Konkursai vertingi ne tik kaip būdas geriausiam projektui išrinkti, bet ir kaip edukacinė priemonė. Todėl visada stengiamės išnagrinėti atžymėtus darbus, lyginti su savuoju ir svarstyti, kur nugalėtojai buvo geresni.“ Nu ir viskas pasakyta tarsi.

 14. Man atodo, konkurso impotentiska komisija tiesiog nepakele savo falo i derama siuo atveju auksti. Panoramines nuotraukos kuo puikiausiai parodo bestuburinius komisijos plepalus.
  Negirdejau deja gerb. Balciuno recenziju, bet imu galvoti, kad pastovus sio architekto kvietimas recenzuoti yra labiau susijes su konjuktura, o ne su kompetencija. Komisijos komentarai ala „bendra sinergija tarp pastatu“ „architekturine kokybe“ „isskirtinis vaidmuo Vilniaus panoramoje“ rodo, kad teisejai yra zemesnes kvalifikacijos nei zaidejai. LASAS realiai yra nekompetetingas rengti konkursus.

 15. Pritariu ir kaip dalyvis, ir kaip anksčiau buvęs recenzentas.
  Ačiū už straipsnį.

 16. As niekad neapgaudineju. Man yra sportinis interesas pasitikrinti ar intuicija neapgavo. Deja, laimeti tai nepadeda…

 17. Sveikinu autoriu su taikliom pastabom, bet siulymas kazka spresti is vizualizaciju netinkamas musu apgavikiskoje aplinkoje. Pats istatinejau sprendima i nuotrauka ir tai dariau ne intuityviai, ar „is akies“, bet tiksliai ir metodiskai, tai galiu tvirtai pasakyti, kad MMC daugelyje darbu vyrauja „grazinimo politika“. Ir tai daroma samoningai. Pas mus labai giliai isitvirtinusi mintis, kad tik durnius neapgaudineja konkurse, deja. Ir blogiausia, kad tie apgavimai nedemaskuojami konkurse. Todel kita karta ju bus tik daugiau.

 18. super, pritariu 100% gera prezentacija.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

zilin_kn_200600_e03_bra

UŽDARO REKONSTRUKCIJAI: M.Žilinsko dailės galeriją atnaujins be autorių

2020 birželio 294 KomentaraiPILOTAS.LT

Liepos 1-ąją ilgai planuotai rekonstrukcijai uždaroma Mykolo Žilinsko dailės galerija Kaune, nors pastarosios PROJEKTINIAI sprendiniai su pastato autoriais nebuvo derinami. Prieš uždarant, birželio 30-ąją, galerija

Vilniaus miesto muziejus

VILNIEČIŲ IDENTITETO MUZIEJUS: Pirmiausia nutūps Vokiečių gatvėje

2020 gegužės 28Be komentarųPILOTAS.LT

Jau šių metų pabaigoje Vokiečių gatvėje įsikurs Vilniaus miesto muziejaus (VMM). Muziejaus steigimas yra viena iš pasirengimo priemonių 2023-aisiais paminėti Vilniaus 700-ąjį gimtadienį. Planuojama, kad

"Samsung" ekodizainas

TIESIOG IŠ DĖŽĖS: 20.000 JAV dolerių prizinio fondo ekodizaino konkursas

2020 balandžio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulinė elektronikos kompanija „Samsung“ kartu su žinomu architektūros ir dizaino interneto portalu „Dezeen“ rengia gaminių iš panaudotų kartono pakuočių tarptautinį ekodizaino konkursą „Iš dėžės“. Konkurso

JKMM

STOGAS KAIP METAFORA: Romantizmo laikų muziejaus išplėtimas Helsinkyje nutūps it paviljonas

2019 gruodžio 101 KomentarasPILOTAS.LT

Architektūros kolektyvas JKMM ką tik gimtinėje laimėjo svarbų Nacionalinio Suomijos muziejaus Helsinkyje architektūros idėjų konkursą. Jo projekto „Atlas“ įspūdingas erdvėje „kabantis“ gelžbetonio stogas labiausiai įtikino

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“

TARP PRAEITIES IR ATEITIES: Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pasitinka atsinaujinęs

2019 spalio 21 KomentarasPILOTAS.LT

Su Tauragės krašto istorija supažindinantis muziejus „Santaka“ lankytojus pasitinka atsinaujinęs. Čia atnaujinti „Amžių“ išmanusis bokštas, eksponatų fondai bei gamtos, istorijos ir etnografijos ekspozicijos. Pasitinkant Tauragės

V.Into akmenų muziejus

PRAKALBINTI AKMENYS: Atnaujintas Respublikinis V.Into akmenų muziejaus parkas

2019 rugsėjo 12Be komentarųPILOTAS.LT

Mosėdžio miestelyje (Skuodo raj.) ką tik atnaujintas Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus parkas. Muziejaus parko ekspozicijai pristatyti šiandien surengta speciali edukacinė ir pramoginė programa. Tvarkant

Geležinkelio muziejus

CENTRINIS HOLAS: Britų Nacionalinio geležinkelio muziejaus architektūros konkursas

2019 rugsėjo 11Be komentarųPILOTAS.LT

Jorko miesto širdyje įsikūręs Jungtinės Karalystės Nacionalinis geležinkelio muziejus užsibrėžė tapti miesto kultūriniu epicentru. Neseniai jis paskelbė tarptautinį architektūros idėjų konkursą, kurio tikslas – rasti

Veimaro bauhauzo muziejus

NAUJOJI BAUHAUZO TRAUKA: 100 metų jubiliejų Vokietija įprasmina muziejais

Bauhauzo 100 metų jubiliejų Veimaras pažymėjo nauju muziejumi. Architektė Heike Hanada Bauhauzo gimtinėje specialiai jam suprojektavo monolitinį tūrį, kurio viduje pristatoma vienos garsiausių XX amžiaus

Prisikėlimo aikštė

PAMINKLAS TAUTOS LAISVEI ŠIAULIUOSE: Prieškonkursinės diskusijos prasideda

2019 vasario 12Be komentarųLiudas Pastanga

Šiauliai netrukus skelbs paminklo Tautos laisvei Prisikėlimo aikštėje idėjų konkursą. Parengiamieji konkurso renginiai ir diskusijos prasideda. Jau šiandien, antradienį šiauliečių laukia susitikimas–diskusija „Tautos laisvė ir

MO muziejus

MENAS APIE MUS: Naujas muziejus prisistato MOratonu ir kolekcijos paroda

2018 spalio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Spalį, 4 dienų renginių „MOratonu“ sostinėje duris atvers nauja Lietuvos kultūros žemėlapio erdvė – MO muziejus. Atidarymo metu bus galima ne tik apžiūrėti dar dažais

„V&A Dundee“

ŠKOTAI PRIŠVARTAVO MUZIEJŲ: Dandžio krantinėje atidaromas K.Kumos „V&A Dundee“

Škotijos Dandžio miesto krantinėje iškilmingai atidaromas pirmasis šios šalies dizaino muziejus – „V&A Dundee“. Kone 10 metų škotų lauktą ir planuotą statinį čia „prišvartavo“ žinomas japonų

„Amos Rex“

MENAS IR MIESTO KULTŪRA: Helsinkyje atidarytas privatus požeminis muziejus „Amos Rex“

2018 rugsėjo 4Be komentarųPILOTAS.LT

Helsinkyje, Lasipalatsi aikštėje ką tik atidarytas privatus požeminis meno muziejus „Amos Rex“. Naujasis muziejus sumanytas kaip vieta, kur menas susitinka su miesto kultūra. 13.000 m²

Pažinimo centras „Tartle“

NAUJAS MUZIEJUS UŽUPYJE: Per 7.000 su Lietuvos istorija susijusių meno darbų

2018 rugpjūčio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Nuo šiol Vilniuje, Užupyje pristatomoje privačioje kolekcijoje galima gyvai pamatyti unikalias Lietuvos meno ir istorijos vertybes – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų privilegijas rašytas ant

Kauno pilies tiltas

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Nerekomenduoja dalyvauti tilto prie Kauno pilies konkurse

2018 rugpjūčio 232 KomentaraiPILOTAS.LT

Architektų rūmai išplatino žinią architektams dėl Kauno savivaldybės paskelbto Pėsčiųjų tilto prie Kauno pilies konkurso, kuris turi rimtų ydų, dėl kurių dalyvavimas konkurse yra labai

K.Grigaliūnas

MUZIEJUS VISAI LIETUVAI: MO muziejus prisistato kauniečiams

2018 gegužės 302 KomentaraiPILOTAS.LT

Grandiozinę premjerą rudenį Vilniuje suplanavęs MO muziejus keliauja per Lietuvą. Vakar apsilankęs Panevėžyje, birželio 5-ąją jis numatęs prisistatyti ir kauniečiams. Jau šių metų spalio 18

Dingęs štetlas

DINGĘS ŠTETLAS: Šeduvoje pradedamas atkurti litvakų miestelis

2018 gegužės 5Be komentarųPILOTAS.LT

Šeduvoje, Radviliškio rajone pradedamas statyti litvakų miestelių istorijos, kultūros bei atminimo muziejus „Dingęs štetlas“. Pagal sumanymą, čia bus atkurtas kažkada vienos didžiausių Europoje žydų diasporos

Stasys Eidrigevičius

STASIO EIDRIGEVIČIAUS MENŲ CENTRAS: Panevėžys kviečia architektus pasitarti

2018 kovo 165 KomentaraiPILOTAS.LT

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia architektus į pasitarimą dėl Stasio Eidrigevičiaus Menų centro konkurso. Kaip jau rašė portalas Pilotas.LT, ką tik Panevėžio savivaldybė paskelbė architektūrinį konkursą: 

Stasys Eidrigevičius

STASYS IR PANEVĖŽYS KYLA: Paskelbtas ambicingo menų centro konkursas

2018 kovo 1315 KomentarųPILOTAS.LT

Panevėžys paskelbė architektūrinį konkursą Stasio Eidrigevičiaus menų centrui suprojektuoti, kuriam rengėsi daugiau nei metus. Po intensyvių pasiruošimo darbų, įskaitant architektūrines kūrybines dirbtuves, praeitą pavasarį nuodugniai

muzie_es_180200_e03

MUZIEJUS TALINO KALĖJIME: Estai rengia komunizmo nusikaltimų muziejaus konkursą

2018 vasario 194 KomentaraiPILOTAS.LT

Estijos istorinės atminties institutas neseniai paskelbė Komunizmo nusikaltimų muziejaus tarptautinį architektūrinį konkursą. Rengiamo konkurso prizinis fondas – 40.000 eurų. Estijos istorinės atminties institutas rengia tarptautinį

Jūrų muziejus

AKVARIUMO EKSPOZICIJA ATSIVERIA Užbaigta jūrų muziejaus rekonstrukcija

2017 gruodžio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Savaitgalį Lietuvos jūrų muziejuje surengtas specialus renginys „Forto fantomas“ ne tik atvėrė ilgai lankytojų lauktą objektą, bet ir užbaigė Klaipėdos, kaip Lietuvos Kultūros sostinės metus.

Sėlių 48

ATVIRAS IDĖJŲ KONKURSAS: Žalioji „Citus“ būstinė Vilniuje

2017 lapkričio 293 KomentaraiPILOTAS.LT

Bendrovė„Citus“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) rengia atvirą administracinės paskirties pastato Sėlių gatvėje, Vilniuje projekto konkursą. Pagal LAS Architektūrinių konkursų nuostatus organizuojamo konkurso prizinis

LEGO House

LEGO KULTO CENTRAS: Danai baigia statyti garsiųjų kaladėlių muziejų

2017 rugsėjo 5Be komentarųPILOTAS.LT

Danijoje baigiamas statyti naujas tarptautinis vaikų traukos centras – LEGO muziejus. Šiuolaikinės danų architektūros lyderio Bjarke Ingelso firmos BIG suprojektuoto pastato atidarymas įvyks jau rugsėjo

muzie_tu_170400_e01_xxx

MEDINĖ DĖLIONĖ TURKIJOJE: K.Kuma nusilenkė istorijai, tradicijoms, masteliui

2017 balandžio 251 KomentarasPILOTAS.LT

Nūdieną siedamas su tradicijomis, vienas savičiausių šiuolaikinių Japonijos architektų – Kengo Kuma – dažnai išradingai išnaudoja medienos galimybes. Ką tik jo paviešintame Odunpazari modernaus meno

staty_mmc_170400_e01_xxx

MMC MUZIEJAUS STATYBOS: Paskelbta antrojo etapo pradžia

2017 balandžio 191 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniuje, buvusio kino teatro „Lietuva“ vietoje ką tik iškilmingai pradėtas antrasis Modernaus meno centro (MMC) statybos etapas. Į šaltiniuotą Pylimo gatvės gruntą jau įkasti pirmieji

H. Af Klint, arch. Snohetta

SUNKUS KELIAS Į PRIPAŽINIMĄ: Švedijoje stringa H. af Klint muziejaus projektas

2017 balandžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Neseniai paaiškėjo, jog žinoma Norvegijos architektūros firma „Snohetta“ Švedijoje projektuoja vėlai pripažintos menininkės ir mistikės Hilmos af Klint (1862-1944) muziejų. Vis dėlto apie 7 mln.