images_pulsas_foto_juoza_po_080300_bru_e055

KOMISIJA PRADĖJO JUOZAIČIO STIKLAINIO TYRIMĄ//VIEŠBUČIO STATYBA APNUOGINO SISTEMINES PROBLEMAS

Šiandien Kaune posėdžiavo Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos direktorės Dianos Varnaitės sudaryta komisija, tirianti skandalingai pagarsėjusios viešbučio statybos Laisvės alėja 90 (architektas Virginijus Juozaitis) aplinkybes. Viešbučio statyba, rekonstruojant XIX a. pastatą ir užstatant dviejų aukštų anstatą, pritrenkė kauniečius savo įžūlumu ir disonansu su vienos svarbiausių aikščių mieste istoriniu kontekstu. Visuomenėje kilęs nepasitenkinimas architektūriniu akibrokštu dar labiau sustiprėjo po KPD Kauno teritorinio padalinio vadovės Irenos Vaškelienės komentarų spaudoje, esą juridiškai statyba yra nepriekaištinga ir miesto vyr.architekto Nerijaus Valatkevičiaus tylos problemos atžvilgiu.

Komisijos pirmininkas Algimantas Degutis akcentavo, kad Laisvės al.90 statinį vertina, kaip akivaizdžią problemą ir mano, kad ją reikia nagrinėti keliais aspektais: dėl įtakos Naujamiesčiui, kaip kultūros paveldo vietovei, dėl atsakingų institucijų darbuotojų veiksmų, dėl architekto V.Juozaičio kvalifikacijos ir gebėjimo dirbti kultūros vertybės vietovėje ir spręsti, ką daryti su pačiu „ardančiu harmoniją“ objektu.

PAREIGŪNĖS STAIGA TAPO BEJĖGĖS

Komisijos nariai apsikeitė nuomonėmis apie objektą. KPD Kauno padalinio vadovė I.Vaškelienė tvirtino, kad KPD padalinys architektūrinių sprendinių nekvestionuoja (!?), todėl, derinant projektą, apsiribota pastaba, kad projektas turi būti apsvarstytas Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje (KAUET). Ji pati projekto nebuvo mačiusi, tačiau dabar žino, kad konkretūs teisės aktai nėra pažeisti ir viešbučio tūris „nepažeidžia vertybės bruožų“. A.Degutis nustebo, kad KPD padalinio vedėja neranda laiko susipažinti net su projektais svarbiausiose Kauno vietose. Vedėja atsakė, kad dabar ji sutinka, kad statomo viešbučio architektūra „nėra tinkama šiai aplinkai“.

Ne ką geriau sekėsi ir Statybos inspekcijos atstovei Jūratei Mieldažienei. Kiekvienos statybvietės siaubas – Statybų inspekcija – pasirodo esanti visiška bejėgė kai kuriuose objektuose. Inspektoriai patikrino tiktai konstrukcijas, o apie statinio atitikimą projektui J.Mieldažienė apskritai nieko negalėjo pasakyti. Komisija pareikalavo, kad pareigūnė kitam posėdžiui paruoštų išsamią pažymą apie statinio atitikimą projektui.

NEPASTEBĖJO 4METRAIS PAAUKŠTINTO NAMO

Kauno vyr. architektas N.Valatkevičius teigė, kad statinį vertinti esą dar negalima, nes jis nebaigtas. Jo manymu, viešbučio architektūra dar pasikeis nudažius istorinį fasadą, sumontavus ant parapeto tvorelę ir kitas detales. Valdininko teigimu, jis, esą neturi teisės kištis į statinio architektūrą (!?), tai esanti KAUET prerogatyva. Kodėl tai uoliai daroma kitų projektų atžvilgiu, N.Valatkevičius nutylėjo. Jis nutylėjo ir tai, kad projekte fasadas įstiklintas šviesiu stiklu, o natūroje – tamsiu. Taip pat valdininkas negalėjo paaiškinti, kur „dingo“ istorinis pastato frontonas arba kodėl KAUET‘ui V.Juozaitis rodė pastatą, kurio aukštis 12,5 metro, o suderintame projekte pastatas jau 16,1 metro aukščio.

Buvo suabejota miesto vyr. architekto kompetencija, o bandymas net akivaizdžios architektūrinės klaidos atveju „neįžiūrėti“ jos ir kalbėti apie detales bei slėptis už KAUET ekspertų nugarų, įvardintas, kaip neprofesionalumas ir atsakomybės vengimas. Dauguma komisijos narių pripažino viešbučio Laisvės al. 90 statinį drastiška invazija į istorinį kontekstą, pažeidžiančia viešajį interesą ir ardančią Naujamiesčio darną bei tapatumą.

JUOZAIČIO IR MEŠKOS LAUKIA PASIAIŠKINIMAI

Komisiją aplankęs Kauno meras Andrius Kupčinskas paaiškino, kad kreipėsi dėl stiklinio svetimkūnio į KPD vadovę ir KUET‘ą įvertinimo dėl to, kad statybos po savivaldybės langais metu ėmė ryškėti anstato konfliktas su Laisvės alėjos pastatais ir mero neįtikino Urbanistikos skyriaus vadovų aiškinimas, esą viskas yra suderinta ir teisėta. Meras teigė, jog yra būtina ne tik išsiaiškinti kas iš projektą derinusių pareigūnų pristigo kompetencijos, bet ir atlikti statomo objekto rekonstrukciją, kad sumažinti jo disonansą su aplinka.

Kitas komisijos posėdis numatytas kovo 15-tą. Į jį komisija nutarė pasikviesti projekto autorių V.Juozaitį, statytoją R.Mešką ir KAUET direktorę J.Merkevičienę. Komisiją sudaro Algimantas Degutis (KPD direktoriaus pavaduotojas), Rugilė Balkaitė (Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė), Sandra Jomantaitė (KPD Paveldotvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti Paveldotvarkos skyriaus vedėjo funkcijas), Audrys Karalius (architektas), Zigmas Kazlauskas (Patariamosios visuomeninės kultūros paveldo komisijos prie KPD Kauno teritorinio padalinio narys), Raimonda Korizienė (Patariamosios komisijos narė), Rimantas Kraujalis (KPD Kontrolės skyriaus vedėjas), Jūratė Mieldažienė (Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė), Rimgaudas Miliukštis (Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas), Donata Šimkūnaitė (Departamento Kontrolės skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė), Nerijus Valatkevičius (Kauno miesto savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas), Irena Vaškelienė (KPD Kauno teritorinio padalinio vedėja) ir Rimvydas Žiliukas (Patariamosios komisijos pirmininkas).

INSPEKCIJA TIKRINS SKANDALINGĄ STATYBVIETĘ

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius išplatino pranešimą, kuriame informuojama, kad kovo 10 dieną numatoma patikrinti viešbučio Laisvės al. 90 statybą. Projekto vadovui V.Juozaičiui nurodyta prisistatyti su projekto, pagal kurį išduotas statybos leidimas, originalu. Taip pat į patikrinimą yra kviečiami miesto vyr. architektas N.Valatkevičius, KPD vadovė I.Vaškelienė, Architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas D.Šarakauskas ir kiti. Statomo objekto patikrinimas organizuojamas dėl to, kad pirmąjame komisijos posėdyje suabejota ar statinio parametrai ir kai kurie elementai atitinka suderintą projektą. Buvo pastebėta ir tai, kad bendras pastato aukštis projekte bevei keturiais metrais didesnis nei variante, kuriam pritarė KAUET‘as.

Komentarai

 1. Paskutiniams komentatoriams. Raktiniai žodžiai: SAVANAUDIŠKUMAS, PRISITAIKĖLIŠKUMAS, KORUPCIJA. Štai KAUET net ir šioje situacijoje iš esmės pritarė monstrui. Citata: „Tiek V. Juozaitis, tiek verslininkai primygtinai prašė vertinti rekonstrukcijos rezultatus tik pabaigus visus darbus. Su tuo sutiko ir posėdyje dalyvavę Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET) nariai. Kaip konstatavo dauguma KAUET narių, Laisvės alėjos 90-ojo pastato rekonstrukcija nėra itin vykusi, tačiau tai nėra ir itin didelis blogis, kurio pavyzdžių centrinėje miesto gatvėje galima rasti kur kas daugiau.“. Audrys Karalius taip pat nesiūlo griauti, o tik skelbti konkursą ir perstatyti. Žodžiu, karvei ir toliau matuojamas balnas…
  Kaip rašiau anksčiau, tam ir reikalinga visuomenės kontrolė. Praktika rodo, kad uždaros, savo gerbūviu suinteresuotos profesinės, verslo ar valdžios grupuotės nekontroliuojam os visuomenės anksčiau ar vėliau išsigimsta. Taip dažnu atveju ir nutiko su architektais, paveldosauginin kais ir visų galų ir galiukų ekspertais. Galima konstatuoti kategoriškai: nuo viešojo intereso gynimo siekiantys nušalinti visuomenę „specialistai“ ir „ekspertai“ yra suinteresuoti užbalzamuoti išsigimusią korumpuotą sistemą…

 2. As asmeniskai Kauno mero pries metus klausiau kas cia per nesamone dygsta, kai dar tik konstrukcijas montavo. Meras atsake: ‘ir man nepatinka, taciau man sake, kad bus grazu’. Jei man, neturinciam arch issilavinimo is konstruktyvo matosi, kad aukstingumas bus virsytas, tai ko jus, specialistai, pradedat kelt triuksma tada, kai objektas beveik baigtas?! Geda jums visiems pirmiausiai turetu buti.

 3. Architektų sąjunga, a-u, atsiliepkit, kol cechas visai vardo neprarado…

 4. Oficiali KAUET tinklapyje pateiktą info: „2008-02-05 KAUET posėdis. „Vasario 5 d. vyko Kauno architektūros-urbanistikos ekspertų tarybos posėdis. Jame nagrinėti 3 projektai…2. Pastato Laisvės al. 90 rekonstrukcija į viešbutį. ( UAB „JAS“, statinio architektas – V.Juozaitis). Sprendiniams pritarta. Ekspertų nuomone, projektuojamas tūris turėtų būti plastiškas, minkštas, antstatas atitrauktas“. Apie frontoną ir aukštį čia nieko nėra, o „plastiškas ir minkštas“ gali būti moters užpakalis, bet tik ne frontonas. Kauno architektūros urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) kartu su Juozaičiu turėtų prisiimti dalį atsakomybės už šį ir kitus Laisvės alėjos monstrus.

 5. Del objektyvios ziniasklaidos.
  Mano isitikinimu, objektyvi ziniasklaida susideda is argumentu ir faktu bei is autoriniu (subjektyviu) nuomoniu. A.Karalius isdeste savo argumentus ir savo pozicija. Jeigu jus turite kita – pasirasykite ir atsiuskite. Ja publikuosime ir skaitytojas gales ivertinti ir rinktis, kuria nuomone palaikyti.
  Kritikavimas kito, kad jis turi nuomone ir ja skelbia… pripazinkite – nera labai konstruktyvu.

  Del komisijos.
  As, kaip komisijos narys, neturiu jokiu isipareigojimu del savo nuomones suspendavimo viesoje erdveje. Be to, mano straipsnis ir interviu Juozaicio statinio tema, buvo publikuoti iki komisijos darbo pradzios.

  su pagarba, Audrys Karalius

 6. Retas kuris pasakys, kad tai pasisekes projektas, ir del faktu retas priestaraus. Taciau niekaip nesuprantu kaip Audrys Karalius ( beje zymus tuo, kad energingai gina viesaji interesa su kuo ji ir sveikinu ) leidzia sau rasyti viesoje erdveje ( na, cia jau kaip ir jo portalo ivertinimas) tokius nuomone formuojancius straipsnius pats budamas komisijos nariu? Kaip suprantu, komisija sukurta tam, kad objektyviai issiaiskintu ir priimtu kazkoki sprendima. Bet kai vienas is komisijos nariu energingai taskosi eteryje ir pretenduoja buti svarios ir skaidrios veiklos ruporu, drisiu suabejoti kolegos „objektyvios ir nepriklausomos“ ziniasklaidos zanro supratimu.
  Kaip teige Sekspyras – „kazkas netvarkoj musu karalystej“

 7. faktas, kad ivyko begale pazeidimu, bet ar verta niokot tai kas pastatyta? gal verta paprasciau elgtis tokiosia situcijose. atsakingus , dejusius parasus atleist, i ju vieta tiketina, kad ateis atsakingesni jei leks galvos uz klaidas. o del pastato, tai jau 21 amzius, gal reiktu ir siam amziui ka nors pastatyt?

 8. Nors šis pastatas man asmeniškai neptinka, bet kaip bebūtų šiuo atveju ir Juozaitį ir pastato savininką užtarsiu. Vis dėlto visą atsakomybę stengiamasi pritaikyti jiems, bet kodėl ? Juk, kad šį pastatą statyti reikėjo gauti begalią leidimų, suderinti su įvairiom komisijom ir pan. Bet projektas buvo patvirtintas ir statyba palaiminta, tad ar ne tie patys valdininkai kalti, kad išduoda leidimus tokiom statyboms, o vėliau, kai pradeda „degti padai“ stengiamasi suversti visą kaltę kitiems. Sutinku, kad architektas galėjo atsakingiau pasižiūrėti į gautą užduotį, bet šioje situacijoje visas „atestacijas“ atimčiau iš tų, kurie projektui pritarė.

 9. manau, kad Juozaitis vertas pagarbos uz tai, kad isdure Kauno KAUETA ir suderino projekta su valdininkais, bet vertas pasmerkimo uz tai, kad nesugebejo gerai atlikti pagrindinio savo darbo pastatyti kokybiska modernu pastata. Be to vien tik dekoratyviom priemonem, siek tiek numelzus Meska, dar galima butu ta pastata sutvarkyt taip, kad kaunas galetu juo didziutis.

 10. Karaliaus nuomone isdestyta. Su ja galima sutikt, galima gincytis… Bet man idomu, ka gerbiama Architektu sajunga galvoja sitos problemos atzvilgiu. Kas girdejo jos nuomone? Ar ta sajunga is viso dar egzistuoja kur nors?

 11. O Vaskelienei taip pat nereiketu pasiaiskinti, o ne komisijoj sedeti, nes ir jos parasiukas ten yra?

 12. Abraominis Soboras Laisvės alėjoje – dar didesnis svetimkūnis (spuogas), ir nieko – stovi (klūpojimui).
  CHA

 13. Architektūrinis konkursas yra geriausias vaistas nuo tokių ligų.

 14. mano giliu isitikinimu del tokiu dalyku kalti „saugotojai“. Kaunas dar turi geru pavyzdziu, tuo tarpu Vilniuje situacija – svelniai tariant bloga. Atsakingi zmones tieisog bijo derinti, nes yra gasdinami is virsaus, pasitaikius progai viska neigia ir t.t.. tuo tarpu atsiranda svarbiu autoriu, kuriu projektus yra „normalu“ derinti.to pasekoje senamiesciai biaurojami.
  Kaip atestuotas architektas nuosirdziai galiu pasakyti, geriau jau neleisti nieko, jeigu nesugeba suprasti kas yra gerai.ateis laikas – subres visuomene, bus galima kazka daryti, tuo tarpu siu pastatu niekas nedemontuos.leidimai yra. parasai surinkti. statybos netgi baigtos.Po teisybei, nedera architektui priekaistauti – leidimas gautas.

 15. Vaistai:
  a) juridiskai iteisint privalomus arch. konkursus
  (tokiuose zonose kaip senamiestis ir naujamiestis);
  b) privaloma derinti visus projekto etapus
  (PP, TP, DP);
  c) profilaktiskai isvalyti biurokratini aparata;

 16. Iš komentarų suprantu, kad kova su sisteminėmis problemomis architektūroje taip ir liks tik deklaracijose. Gaila.

 17. man atrodo, jus per ilgai siandien ziurejote i veidrodi. be to, jusu komentaras niekaip nesusijes su publikuojamu tekstu.

 18. Juozaičio advokatas nesu. Atvirkščiai. Man tik nepatinka sovietinėje „zonoje“ ar „krasnaja armija“ galiojusi „etika“, kai žmogžudžiai jautėsi pranašesni už prievartautojus, o jefreitoriai už seržantus, nors iš esmės vieni nuo kitų niekuo nesiskyrė. Moralizuoti kyšininkus gali tik kyšių neduodantys ir nekorumpuoti, grupinių interesų nesaistomi, garbės jausmą išsaugoję ir už parašų nesislapstantys. Jei save tokiu laikote, puiku! Man kelia šleikštulį, kai vienos architektų organizacijos revizijos komisijos pirmininkas yra teisiamas už kyšininkavimą, o jo kolegoms tai moralinių konvulsijų nesukelia. Dviveidystė ir prisitaikėliškumas- štai su kuo iš tikrųjų turėtumėte kovoti.

 19. O jus talentingas advokatas. Juozaitis jumis liks patenkintas. Dar suskaiciuokit nesantuokinius vaikus, pergertus vakarelius, smulkias neistikimybes ir busite pilnai pridenge didele ir erdvia Juozaicio ieinamaja anga. Respect!

 20. Kauno architektams: kas be nuodemės, tegul pirmas meta į Juozaitį akmenį.

 21. Kas cia toks drasus, kad atimtu Juozaiciui teise sikti ant Kauno? Jisai gi amzinas dvigubai. Dar neuzmirskim frau Juozaitienes, kuri dabar yra tik Kauno Dailes instituto architekturos katedros vedeja, bet matuojasi valdiska kede pagal savo subines ploti. Subines valdo. Ura!

 22. viskas bus teiseta 🙂
  pastatys pagal suderinta projekta (o koks jis jau cia nebepasigincysi)
  jei suderinimai gauti del valdininku „saziningos nekompetencijos“ tai pabars 🙂 na gal papeikima irasys
  ir istorija baigta!!
  o reiketu klerkus mesti lauk is savivaldybes (ne pazeminti pareigose! o mesti lauk!)
  o kauno architektu sajunga turetu rekomenduoti atimti projektu vadovo atestacija (ir pabreziu ne „sustabdyti metams“ kaip megstama numuilinti, o atimti be teises vel atestuotis)

 23. Tokias atvejais reikėtų svarstyti licenciją.

 24. Bet, kad Juozaitis padure KAUETO taryba, tai akivaizdu. Parodo 12,5 fasada, o pastato 16m aukscio. Manipuliaciju meistras. Greiciausiai islys ir daugiau koridoriu genijaus fintu.

 25. Na taip, prasides dabar begimas su barjerais. Tik si syk, noretusi, jog begikai atsakomybes barjeru nepraleistu pasoneje, kaip ta ana karta.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Zyplių dvaras

ATRASTI KULTŪROS PAVELDĄ: Europos paveldo dienos kviečia pažinti ir pramogauti

2019 rugpjūčio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Šiemet Europos paveldo dienos kviečia pažinti ir pramogauti. Įvairaus amžiaus lankytojams skirti renginiai – pažintiniai pasivaikščiojimai, paskaitos, parodos, edukaciniai užsiėmimai, žygiai, orientaciniai žaidimai ir kt.

viešbutis Telšiuose

ATGIMS TELŠIŲ VIEŠBUTIS: Atkurs turtingą pirminę išvaizdą bei paskirtį

2019 liepos 17Be komentarųPILOTAS.LT

Telšių senamiestyje, Respublikos gatvėje stovi dviejų aukštų su rūsiais tinkuotas pastatas, savo išore niekuo neišsiskiriantis iš kitų. Tačiau šio pastato išorė bus atkurta pagal išskirtinę

Statybų įstatymo pakeitimai

ARCHITEKTŲ RŪMAI: Statybos įstatymo pakeitimai blogina architektūros padėtį

2019 gegužės 223 KomentaraiPILOTAS.LT

Lietuvos architektų rūmai ministerijai ką tik pateikė pastabas ir siūlymus dėl planuojamų Statybos įstatymo ir Architektūros įstatymo pakeitimų. Dalį jų Rūmai vertina itin kritiškai. 2

Vilniaus senamiestis

HERITAS’19: 2-oji tarptautinė kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų paroda

2019 gegužės 2Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje prasideda tarptautinė kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų paroda „Heritas“. Antrą kartą organizuojamas nemokamas renginys tęsia sėkmingą pirmųjų metų praktiką ir pagrindinį dėmesį skiria

Žybartas Simonaitis

NETEKOME ŽYBARTO SIMONAIČIO: Vieno žymiausių Lietuvos architektų-restauratorių

2019 balandžio 151 KomentarasPILOTAS.LT

Praeitą savaitę mirė vienas žymiausių Lietuvos architektų-restauratorių – Žybartas Simonaitis (Simanavičius, iki 1994 m.), palikęs ryškų pėdsaką nacionalinėje paveldo architektūroje. Ž.Simonaitis buvo inteligentiškas, visuomeniškai aktyvus

Gedimino 27

MARIJA DRĖMAITĖ: Gedimino pr.27 yra vienas geriausių Vilniaus tarpukario pastatų

2019 kovo 224 KomentaraiJulija Reklaitė

Administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr.27 pirmojo aukšto perimetrinis įstiklinimas sukėlė nemažai triukšmo. Viešojoje erdvėje kilo diskusijos, neigiamas išvadas pateikė Vilniaus regioninė architektūros taryba, nestigo architektų

Naugarduko pilis

U-PAVELDAS: Lietuviški istoriniai pėdsakai užsienyje

2019 vasario 122 KomentaraiPILOTAS.LT

Visuose pasaulio žemynuose yra gausu lietuviškų ženklų iš skirtingų istorinių laikotarpių. Ne paslaptis, kad nemaža dalis kultūros paveldo turtų, iškilių asmenybių, vėliau kūrusių toli nuo

C.Rebelo, S.Martins

PAVELDAS IR TURIZMAS: 4-asis Baku tarptautinis architektūros konkursas

2019 sausio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Rengiamas 4-asis Baku tarptautinis architektūros konkursas, kurį organizuoja Azerbaidžano respublikos kultūros ministerija ir Azerbaidžano architektų sąjunga. Tarptautinės architektų sąjungos (UIA) remiamo pastarojo konkurso prizinis fondas

_tit_merkurijus-kn09-01_f-svitra-s

JUDESYS MERKURIJAUS MAZGE: Objekto imasi „Senukų“ verslo grupė

2018 spalio 3Be komentarųAudrys Karalius

„Merkurijus“ tapo fatališku Kauno Laisvės alėjos mazgu, kurį atrišti dabar bandys „Senukai“, ką tik įsigiję prieš kelis metus nuvytusią užsienio kapitalo įmonės „Homburg Merkurijus“ statybą.

Europa Nostra

EUROPA NOSTRA 2019: Laukiama paraiškų kultūros paveldo apdovanojimams

2018 spalio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Valstybinė kultūros paveldo komisija, tarptautinės organizacijos „Europa Nostra“ narė, pakvietė dalyvauti atrankoje 2019 metų „Europa Nostra“ organizacijos apdovanojimui gauti. Paraiškas gali teikti kultūros paveldo ekspertai,

Karininkų ramovė

PRAEITIS SUSITINKA ATEITĮ: Europos paveldo dienos siūlo atrasti Šimtmečio paveldą

2018 rugsėjo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Įvairiuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose rengiamos kasmetinės Europos paveldo dienos. Minint ypač svarbią Lietuvai datą – atkurtos Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį – nuo jos nenutols ir

Belmonto užtvanka

PAVILNIŲ PARKO AKCENTAS: Baigta tvarkyti pernai byrėjusi Belmonto užtvanka

2018 rugpjūčio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje jau galima mėgautis atnaujinta populiaria poilsio vieta prie Belmonto užtvankos pačioje Pavilnių regioninio parko širdyje. Čia ką tik baigta tvarkyti dar pernai avarinės būklės

Šv. Jurgio bažnyčia

RESTAURACINIAI ATRADIMAI: Kauno Šv. Jurgio bažnyčios zakristijoje – unikali sieninė tapyba

2018 gegužės 171 KomentarasPILOTAS.LT

Jau 9 metus į priekį etapais juda Kauno Bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pastatų komplekso tvarkybos darbai. Restauruojant senąją bažnyčios zakristiją, ką tik

Heritas

NAUJAS POŽIŪRIS Į PAVELDĄ: 1-oji tarptautinė kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų paroda

2018 gegužės 16Be komentarųPILOTAS.LT

Paroda „Heritas“ siūlo naują žvilgsnį į kultūros paveldą, jo tvarkybą, problematiką ir informaciją apie šią sferą. Jos tikslas – po vienu stogu suburti kultūros paveldo

Vilniaus rotušė

PAVELDAS IR VIEŠA KOMUNIKACIJA: Tarptautinis seminaras Vilniaus rotušėje

2018 gegužės 15Be komentarųPILOTAS.LT

Flamandų regiono vyriausybė, Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra rengia seminarą, skirtą urbanistiniam paveldui ir viešai komunikacijai. Pagrindinis seminaro pranešėjas – Flandrijos vyriausiasis

Kenneth Frampton

PAGERBS ARCHITEKTŪROS KRITIKĄ: Venecijos auksinis liūtas – K.Framptonui

2018 balandžio 24Be komentarųPILOTAS.LT

16-osios Tarptautinės Venecijos architektūros bienalės kuratorės Yvonne Farrell ir Shelley McNamara neseniai išrinko už gyvenimo pasiekimus skiriamo Auksinio liūto laureatą. Šis garbingas apdovanojimas šiemet bus

Kazbėjų tiltas

UŽSTOJO VISUOMENĖ: Nugriauti planuotam tiltui suteikta teisinė apsauga

2018 balandžio 111 KomentarasPILOTAS.LT

Visuomenės iniciatyva gali jei ne išsaugoti kultūros vertybę, tai bent apginti nuo visiško sunaikinimo bei užtikrinti jos teisinę apsaugą. Prie Kultūros paveldo departamento veikianti pirmoji

Kačerginės piliakalnis

NEŽINOMAS PAVELDAS: Knygos apie baltų piliakalnius pristatymas

2018 sausio 31Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuva – piliakalnių kraštas. Tai daugiau nei archeologiniai objektai. Tai dalis lietuvių istorinės savasties, kuri atsispindi ir folklore, literatūroje, dailėje. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Malūnas

ŠIAURĖS SPARNAI: Intriguojantis Pasvalio krašto paveldas

2017 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Pasvalio krašto muziejus kartu su partneriais siekia aktualizuoti Pasvalio krašto vėjo malūnų istorinį paveldą. Rytoj šia tema Pasvalyje rengiama konferencija, diskusija ir paroda. Muziejus kartu

Kalnaberžės dvaras

KALNABERŽĖS DVARO SUGRĮŽIMAS: Pradedamas tvarkyti iš politiko perimtas dvaras

2017 rugpjūčio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Imamas gaivinti užmirštas Kėdainių rajono kultūros paveldo objektas – Kalnaberžės dvaro sodyba. Panevėžio apygardos teismo sprendimu ir Lietuvos Respublikos apeliacinio teismo nutartimi apleisti ir neprižiūrimi

staty_vn_170600_e01_xxx

STABDOMOS STATYBOS ŽVĖRYNE: Statybos leidimas medinuko vietoje – neteisėtas

2017 birželio 61 KomentarasPILOTAS.LT

Išskirtinėje Vilniaus vietoje prie Neries dar visai neseniai stovėjo XX amžiaus pradžią menantis medinis dvarelis – buvusi generalgubernatoriaus vasaros rezidencija. Bendrovė „VIA Sportas“, ciniškai nugriovusi

robot_de_170100_e01_xxx

AR ROBOTAS GALI TURĖTI JAUSMUS? Robotikos kritika dizaino muziejuje „Vitra“

2017 vasario 1Be komentarųPILOTAS.LT

Pastaruoju metu pasaulis išgyvena akivaizdų robotikos bumą, kuris įtraukia jau nuo pradinių mokyklos klasių. Vienas pirmųjų egzaminuoti šį bumą imasi Dizaino muziejus „Vitra“. Vasarį muziejus

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VERIASI UNESCO DURYS: Kauno tarpukario architektūra ant Pasaulio paveldo slenksčio

Stiprėja Kauno viltys patekti į Pasaulio paveldo elitą. Neseniai paaiškėjo, kad į prestižinį UNESCO Pasaulio paveldo statusą pretenduojanti antrojo šalies miesto tarpukario modernioji architektūra įtraukta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PAVELDOSAUGININKAI SUJUDO: Formuojamas saugotinų objektų sąrašas

Plačiai visuomenėje nuskambėjęs architektų K.Pempės ir G.Ramunio Kelių policijos pastato (1985 m.) Giraitės g., Vilniuje, atvejis, atrodo, pagaliau išjudino paveldosaugininkus. Pastato ginti stojusios architektūros bendruomenės

knygu_ministerija

SKAITYMO MALONUMUI: Gaivinamas vienas seniausių Kauno knygynų

2016 lapkričio 14Be komentarųAdministrator

Praeitų metų pabaigoje pasklidus žiniai apie J.Masiulio vardu nuo seno vadinamo Kauno Laisvės alėjos knygyno uždarymą, mieste pasklido apmaudo kupinos kalbos. Kauniečiai buvo sunerimę, jog