images_pulsas_foto_juoza_po_080300_bru_e055

KOMISIJA PRADĖJO JUOZAIČIO STIKLAINIO TYRIMĄ//VIEŠBUČIO STATYBA APNUOGINO SISTEMINES PROBLEMAS

Šiandien Kaune posėdžiavo Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos direktorės Dianos Varnaitės sudaryta komisija, tirianti skandalingai pagarsėjusios viešbučio statybos Laisvės alėja 90 (architektas Virginijus Juozaitis) aplinkybes. Viešbučio statyba, rekonstruojant XIX a. pastatą ir užstatant dviejų aukštų anstatą, pritrenkė kauniečius savo įžūlumu ir disonansu su vienos svarbiausių aikščių mieste istoriniu kontekstu. Visuomenėje kilęs nepasitenkinimas architektūriniu akibrokštu dar labiau sustiprėjo po KPD Kauno teritorinio padalinio vadovės Irenos Vaškelienės komentarų spaudoje, esą juridiškai statyba yra nepriekaištinga ir miesto vyr.architekto Nerijaus Valatkevičiaus tylos problemos atžvilgiu.

Komisijos pirmininkas Algimantas Degutis akcentavo, kad Laisvės al.90 statinį vertina, kaip akivaizdžią problemą ir mano, kad ją reikia nagrinėti keliais aspektais: dėl įtakos Naujamiesčiui, kaip kultūros paveldo vietovei, dėl atsakingų institucijų darbuotojų veiksmų, dėl architekto V.Juozaičio kvalifikacijos ir gebėjimo dirbti kultūros vertybės vietovėje ir spręsti, ką daryti su pačiu „ardančiu harmoniją“ objektu.

PAREIGŪNĖS STAIGA TAPO BEJĖGĖS

Komisijos nariai apsikeitė nuomonėmis apie objektą. KPD Kauno padalinio vadovė I.Vaškelienė tvirtino, kad KPD padalinys architektūrinių sprendinių nekvestionuoja (!?), todėl, derinant projektą, apsiribota pastaba, kad projektas turi būti apsvarstytas Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryboje (KAUET). Ji pati projekto nebuvo mačiusi, tačiau dabar žino, kad konkretūs teisės aktai nėra pažeisti ir viešbučio tūris „nepažeidžia vertybės bruožų“. A.Degutis nustebo, kad KPD padalinio vedėja neranda laiko susipažinti net su projektais svarbiausiose Kauno vietose. Vedėja atsakė, kad dabar ji sutinka, kad statomo viešbučio architektūra „nėra tinkama šiai aplinkai“.

Ne ką geriau sekėsi ir Statybos inspekcijos atstovei Jūratei Mieldažienei. Kiekvienos statybvietės siaubas – Statybų inspekcija – pasirodo esanti visiška bejėgė kai kuriuose objektuose. Inspektoriai patikrino tiktai konstrukcijas, o apie statinio atitikimą projektui J.Mieldažienė apskritai nieko negalėjo pasakyti. Komisija pareikalavo, kad pareigūnė kitam posėdžiui paruoštų išsamią pažymą apie statinio atitikimą projektui.

NEPASTEBĖJO 4METRAIS PAAUKŠTINTO NAMO

Kauno vyr. architektas N.Valatkevičius teigė, kad statinį vertinti esą dar negalima, nes jis nebaigtas. Jo manymu, viešbučio architektūra dar pasikeis nudažius istorinį fasadą, sumontavus ant parapeto tvorelę ir kitas detales. Valdininko teigimu, jis, esą neturi teisės kištis į statinio architektūrą (!?), tai esanti KAUET prerogatyva. Kodėl tai uoliai daroma kitų projektų atžvilgiu, N.Valatkevičius nutylėjo. Jis nutylėjo ir tai, kad projekte fasadas įstiklintas šviesiu stiklu, o natūroje – tamsiu. Taip pat valdininkas negalėjo paaiškinti, kur „dingo“ istorinis pastato frontonas arba kodėl KAUET‘ui V.Juozaitis rodė pastatą, kurio aukštis 12,5 metro, o suderintame projekte pastatas jau 16,1 metro aukščio.

Buvo suabejota miesto vyr. architekto kompetencija, o bandymas net akivaizdžios architektūrinės klaidos atveju „neįžiūrėti“ jos ir kalbėti apie detales bei slėptis už KAUET ekspertų nugarų, įvardintas, kaip neprofesionalumas ir atsakomybės vengimas. Dauguma komisijos narių pripažino viešbučio Laisvės al. 90 statinį drastiška invazija į istorinį kontekstą, pažeidžiančia viešajį interesą ir ardančią Naujamiesčio darną bei tapatumą.

JUOZAIČIO IR MEŠKOS LAUKIA PASIAIŠKINIMAI

Komisiją aplankęs Kauno meras Andrius Kupčinskas paaiškino, kad kreipėsi dėl stiklinio svetimkūnio į KPD vadovę ir KUET‘ą įvertinimo dėl to, kad statybos po savivaldybės langais metu ėmė ryškėti anstato konfliktas su Laisvės alėjos pastatais ir mero neįtikino Urbanistikos skyriaus vadovų aiškinimas, esą viskas yra suderinta ir teisėta. Meras teigė, jog yra būtina ne tik išsiaiškinti kas iš projektą derinusių pareigūnų pristigo kompetencijos, bet ir atlikti statomo objekto rekonstrukciją, kad sumažinti jo disonansą su aplinka.

Kitas komisijos posėdis numatytas kovo 15-tą. Į jį komisija nutarė pasikviesti projekto autorių V.Juozaitį, statytoją R.Mešką ir KAUET direktorę J.Merkevičienę. Komisiją sudaro Algimantas Degutis (KPD direktoriaus pavaduotojas), Rugilė Balkaitė (Kultūros ministerijos Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė), Sandra Jomantaitė (KPD Paveldotvarkos skyriaus vyriausioji specialistė, atliekanti Paveldotvarkos skyriaus vedėjo funkcijas), Audrys Karalius (architektas), Zigmas Kazlauskas (Patariamosios visuomeninės kultūros paveldo komisijos prie KPD Kauno teritorinio padalinio narys), Raimonda Korizienė (Patariamosios komisijos narė), Rimantas Kraujalis (KPD Kontrolės skyriaus vedėjas), Jūratė Mieldažienė (Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė), Rimgaudas Miliukštis (Kauno miesto savivaldybės administracijos Kultūros paveldo skyriaus vedėjas), Donata Šimkūnaitė (Departamento Kontrolės skyriaus vyriausioji valstybinė inspektorė), Nerijus Valatkevičius (Kauno miesto savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas), Irena Vaškelienė (KPD Kauno teritorinio padalinio vedėja) ir Rimvydas Žiliukas (Patariamosios komisijos pirmininkas).

INSPEKCIJA TIKRINS SKANDALINGĄ STATYBVIETĘ

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius išplatino pranešimą, kuriame informuojama, kad kovo 10 dieną numatoma patikrinti viešbučio Laisvės al. 90 statybą. Projekto vadovui V.Juozaičiui nurodyta prisistatyti su projekto, pagal kurį išduotas statybos leidimas, originalu. Taip pat į patikrinimą yra kviečiami miesto vyr. architektas N.Valatkevičius, KPD vadovė I.Vaškelienė, Architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas D.Šarakauskas ir kiti. Statomo objekto patikrinimas organizuojamas dėl to, kad pirmąjame komisijos posėdyje suabejota ar statinio parametrai ir kai kurie elementai atitinka suderintą projektą. Buvo pastebėta ir tai, kad bendras pastato aukštis projekte bevei keturiais metrais didesnis nei variante, kuriam pritarė KAUET‘as.

Komentarai

 1. Paskutiniams komentatoriams. Raktiniai žodžiai: SAVANAUDIŠKUMAS, PRISITAIKĖLIŠKUMAS, KORUPCIJA. Štai KAUET net ir šioje situacijoje iš esmės pritarė monstrui. Citata: „Tiek V. Juozaitis, tiek verslininkai primygtinai prašė vertinti rekonstrukcijos rezultatus tik pabaigus visus darbus. Su tuo sutiko ir posėdyje dalyvavę Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET) nariai. Kaip konstatavo dauguma KAUET narių, Laisvės alėjos 90-ojo pastato rekonstrukcija nėra itin vykusi, tačiau tai nėra ir itin didelis blogis, kurio pavyzdžių centrinėje miesto gatvėje galima rasti kur kas daugiau.“. Audrys Karalius taip pat nesiūlo griauti, o tik skelbti konkursą ir perstatyti. Žodžiu, karvei ir toliau matuojamas balnas…
  Kaip rašiau anksčiau, tam ir reikalinga visuomenės kontrolė. Praktika rodo, kad uždaros, savo gerbūviu suinteresuotos profesinės, verslo ar valdžios grupuotės nekontroliuojam os visuomenės anksčiau ar vėliau išsigimsta. Taip dažnu atveju ir nutiko su architektais, paveldosauginin kais ir visų galų ir galiukų ekspertais. Galima konstatuoti kategoriškai: nuo viešojo intereso gynimo siekiantys nušalinti visuomenę „specialistai“ ir „ekspertai“ yra suinteresuoti užbalzamuoti išsigimusią korumpuotą sistemą…

 2. As asmeniskai Kauno mero pries metus klausiau kas cia per nesamone dygsta, kai dar tik konstrukcijas montavo. Meras atsake: ‘ir man nepatinka, taciau man sake, kad bus grazu’. Jei man, neturinciam arch issilavinimo is konstruktyvo matosi, kad aukstingumas bus virsytas, tai ko jus, specialistai, pradedat kelt triuksma tada, kai objektas beveik baigtas?! Geda jums visiems pirmiausiai turetu buti.

 3. Architektų sąjunga, a-u, atsiliepkit, kol cechas visai vardo neprarado…

 4. Oficiali KAUET tinklapyje pateiktą info: „2008-02-05 KAUET posėdis. „Vasario 5 d. vyko Kauno architektūros-urbanistikos ekspertų tarybos posėdis. Jame nagrinėti 3 projektai…2. Pastato Laisvės al. 90 rekonstrukcija į viešbutį. ( UAB „JAS“, statinio architektas – V.Juozaitis). Sprendiniams pritarta. Ekspertų nuomone, projektuojamas tūris turėtų būti plastiškas, minkštas, antstatas atitrauktas“. Apie frontoną ir aukštį čia nieko nėra, o „plastiškas ir minkštas“ gali būti moters užpakalis, bet tik ne frontonas. Kauno architektūros urbanistikos ekspertų taryba (KAUET) kartu su Juozaičiu turėtų prisiimti dalį atsakomybės už šį ir kitus Laisvės alėjos monstrus.

 5. Del objektyvios ziniasklaidos.
  Mano isitikinimu, objektyvi ziniasklaida susideda is argumentu ir faktu bei is autoriniu (subjektyviu) nuomoniu. A.Karalius isdeste savo argumentus ir savo pozicija. Jeigu jus turite kita – pasirasykite ir atsiuskite. Ja publikuosime ir skaitytojas gales ivertinti ir rinktis, kuria nuomone palaikyti.
  Kritikavimas kito, kad jis turi nuomone ir ja skelbia… pripazinkite – nera labai konstruktyvu.

  Del komisijos.
  As, kaip komisijos narys, neturiu jokiu isipareigojimu del savo nuomones suspendavimo viesoje erdveje. Be to, mano straipsnis ir interviu Juozaicio statinio tema, buvo publikuoti iki komisijos darbo pradzios.

  su pagarba, Audrys Karalius

 6. Retas kuris pasakys, kad tai pasisekes projektas, ir del faktu retas priestaraus. Taciau niekaip nesuprantu kaip Audrys Karalius ( beje zymus tuo, kad energingai gina viesaji interesa su kuo ji ir sveikinu ) leidzia sau rasyti viesoje erdveje ( na, cia jau kaip ir jo portalo ivertinimas) tokius nuomone formuojancius straipsnius pats budamas komisijos nariu? Kaip suprantu, komisija sukurta tam, kad objektyviai issiaiskintu ir priimtu kazkoki sprendima. Bet kai vienas is komisijos nariu energingai taskosi eteryje ir pretenduoja buti svarios ir skaidrios veiklos ruporu, drisiu suabejoti kolegos „objektyvios ir nepriklausomos“ ziniasklaidos zanro supratimu.
  Kaip teige Sekspyras – „kazkas netvarkoj musu karalystej“

 7. faktas, kad ivyko begale pazeidimu, bet ar verta niokot tai kas pastatyta? gal verta paprasciau elgtis tokiosia situcijose. atsakingus , dejusius parasus atleist, i ju vieta tiketina, kad ateis atsakingesni jei leks galvos uz klaidas. o del pastato, tai jau 21 amzius, gal reiktu ir siam amziui ka nors pastatyt?

 8. Nors šis pastatas man asmeniškai neptinka, bet kaip bebūtų šiuo atveju ir Juozaitį ir pastato savininką užtarsiu. Vis dėlto visą atsakomybę stengiamasi pritaikyti jiems, bet kodėl ? Juk, kad šį pastatą statyti reikėjo gauti begalią leidimų, suderinti su įvairiom komisijom ir pan. Bet projektas buvo patvirtintas ir statyba palaiminta, tad ar ne tie patys valdininkai kalti, kad išduoda leidimus tokiom statyboms, o vėliau, kai pradeda „degti padai“ stengiamasi suversti visą kaltę kitiems. Sutinku, kad architektas galėjo atsakingiau pasižiūrėti į gautą užduotį, bet šioje situacijoje visas „atestacijas“ atimčiau iš tų, kurie projektui pritarė.

 9. manau, kad Juozaitis vertas pagarbos uz tai, kad isdure Kauno KAUETA ir suderino projekta su valdininkais, bet vertas pasmerkimo uz tai, kad nesugebejo gerai atlikti pagrindinio savo darbo pastatyti kokybiska modernu pastata. Be to vien tik dekoratyviom priemonem, siek tiek numelzus Meska, dar galima butu ta pastata sutvarkyt taip, kad kaunas galetu juo didziutis.

 10. Karaliaus nuomone isdestyta. Su ja galima sutikt, galima gincytis… Bet man idomu, ka gerbiama Architektu sajunga galvoja sitos problemos atzvilgiu. Kas girdejo jos nuomone? Ar ta sajunga is viso dar egzistuoja kur nors?

 11. O Vaskelienei taip pat nereiketu pasiaiskinti, o ne komisijoj sedeti, nes ir jos parasiukas ten yra?

 12. Abraominis Soboras Laisvės alėjoje – dar didesnis svetimkūnis (spuogas), ir nieko – stovi (klūpojimui).
  CHA

 13. Architektūrinis konkursas yra geriausias vaistas nuo tokių ligų.

 14. mano giliu isitikinimu del tokiu dalyku kalti „saugotojai“. Kaunas dar turi geru pavyzdziu, tuo tarpu Vilniuje situacija – svelniai tariant bloga. Atsakingi zmones tieisog bijo derinti, nes yra gasdinami is virsaus, pasitaikius progai viska neigia ir t.t.. tuo tarpu atsiranda svarbiu autoriu, kuriu projektus yra „normalu“ derinti.to pasekoje senamiesciai biaurojami.
  Kaip atestuotas architektas nuosirdziai galiu pasakyti, geriau jau neleisti nieko, jeigu nesugeba suprasti kas yra gerai.ateis laikas – subres visuomene, bus galima kazka daryti, tuo tarpu siu pastatu niekas nedemontuos.leidimai yra. parasai surinkti. statybos netgi baigtos.Po teisybei, nedera architektui priekaistauti – leidimas gautas.

 15. Vaistai:
  a) juridiskai iteisint privalomus arch. konkursus
  (tokiuose zonose kaip senamiestis ir naujamiestis);
  b) privaloma derinti visus projekto etapus
  (PP, TP, DP);
  c) profilaktiskai isvalyti biurokratini aparata;

 16. Iš komentarų suprantu, kad kova su sisteminėmis problemomis architektūroje taip ir liks tik deklaracijose. Gaila.

 17. man atrodo, jus per ilgai siandien ziurejote i veidrodi. be to, jusu komentaras niekaip nesusijes su publikuojamu tekstu.

 18. Juozaičio advokatas nesu. Atvirkščiai. Man tik nepatinka sovietinėje „zonoje“ ar „krasnaja armija“ galiojusi „etika“, kai žmogžudžiai jautėsi pranašesni už prievartautojus, o jefreitoriai už seržantus, nors iš esmės vieni nuo kitų niekuo nesiskyrė. Moralizuoti kyšininkus gali tik kyšių neduodantys ir nekorumpuoti, grupinių interesų nesaistomi, garbės jausmą išsaugoję ir už parašų nesislapstantys. Jei save tokiu laikote, puiku! Man kelia šleikštulį, kai vienos architektų organizacijos revizijos komisijos pirmininkas yra teisiamas už kyšininkavimą, o jo kolegoms tai moralinių konvulsijų nesukelia. Dviveidystė ir prisitaikėliškumas- štai su kuo iš tikrųjų turėtumėte kovoti.

 19. O jus talentingas advokatas. Juozaitis jumis liks patenkintas. Dar suskaiciuokit nesantuokinius vaikus, pergertus vakarelius, smulkias neistikimybes ir busite pilnai pridenge didele ir erdvia Juozaicio ieinamaja anga. Respect!

 20. Kauno architektams: kas be nuodemės, tegul pirmas meta į Juozaitį akmenį.

 21. Kas cia toks drasus, kad atimtu Juozaiciui teise sikti ant Kauno? Jisai gi amzinas dvigubai. Dar neuzmirskim frau Juozaitienes, kuri dabar yra tik Kauno Dailes instituto architekturos katedros vedeja, bet matuojasi valdiska kede pagal savo subines ploti. Subines valdo. Ura!

 22. viskas bus teiseta 🙂
  pastatys pagal suderinta projekta (o koks jis jau cia nebepasigincysi)
  jei suderinimai gauti del valdininku „saziningos nekompetencijos“ tai pabars 🙂 na gal papeikima irasys
  ir istorija baigta!!
  o reiketu klerkus mesti lauk is savivaldybes (ne pazeminti pareigose! o mesti lauk!)
  o kauno architektu sajunga turetu rekomenduoti atimti projektu vadovo atestacija (ir pabreziu ne „sustabdyti metams“ kaip megstama numuilinti, o atimti be teises vel atestuotis)

 23. Tokias atvejais reikėtų svarstyti licenciją.

 24. Bet, kad Juozaitis padure KAUETO taryba, tai akivaizdu. Parodo 12,5 fasada, o pastato 16m aukscio. Manipuliaciju meistras. Greiciausiai islys ir daugiau koridoriu genijaus fintu.

 25. Na taip, prasides dabar begimas su barjerais. Tik si syk, noretusi, jog begikai atsakomybes barjeru nepraleistu pasoneje, kaip ta ana karta.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

paber_lt_231100_e012xxx

TĖVO STANISLOVO PALIKIMAS: Baigti tvarkyti dvasinį autoritetą menantys Paberžės statiniai

2023 lapkričio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Atokų Paberžės bažnytkaimį Kėdainių rajone labiausiai išgarsino Tėvas Stanislovas pas kurį dar sovietmečiu plūsdavo minios žmonių. Rengiant Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčios statinių komplekso

Kauno miesto gaisrinė

SĄRAŠAS PILDOSI: Saugomi kultūros paveldo objektai – nuo archeologijos iki tarpukario statinių

2023 lapkričio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Artimiausiu metu kultūros paminklų ir valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą papildys nauji objektai. Jau rengiami kultūros ministro įsakymai Didžiosios Daunoravos dvaro sodybos, Libertavos dvaro

unit_pl_231023_e01_xxx

PRIMIRŠTAS LDK TAPATYBĖS DĖMUO: Pristatomas unitų architektūros paveldas Vilniuje

2023 spalio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) tapatybėje slypi gerokai primirštas, tačiau kadaise ypatingą vietą užėmęs Unitų bažnyčios dėmuo. Remiantis ikonografine, istorine medžiaga parodoje „SUNAIKINTAS. Unitų architektūros paveldas

Paveldo DNR 2023

„PAVELDO DNR“ APDOVANOJIMAI: Prezidentūroje pagerbti pirmieji laureatai

2023 spalio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Pirmą kartą rengiamuose Valstybinės kultūros paveldo komisijos apdovanojimuose „Paveldo DNR“ įvertinti geriausiai tvarkomi kultūros paveldo objektai, labiausiai šioje srityje pasižymėję žmonės ir sėkmingiausios iniciatyvos bei

mazei_pa_230900_e02_xxx

MAŽEIKIAI IR PAVELDAS: Fotografijų paroda pėsčiųjų tilte

2023 rugsėjo 25Be komentarųPILOTAS.LT

Rugsėjo 27-osios ryte Mažeikiuose, pėsčiųjų tilte per geležinkelį skambės muzika, kvepės kava, sklandys gera nuotaika. Neįprastu laiku, kai miesto gyventojai eina į darbus, vyks Pasaulinei

2094_senam_vn_110300_e01_BRA

PRADĖTAS PAGRINDINIS DOKUMENTAS: Rengiamas Vilniaus senamiesčio specialusis planas

2023 rugsėjo 7Be komentarųPILOTAS.LT

Pradedamas rengti Vilniaus senamiesčio specialusis planas. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus

Baisiogalos dvaro ledainė

PAVYZDINIS DVARO ŪKIS: Sutvarkyta Baisogalos dvaro sodybos ledainė

2023 rugpjūčio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu Radviliškio rajone baigta tvarkyti klasicizmo ir romantizmo architektūra garsėjančio Baisogalos dvaro sodybos ledainė – viena iš  19 šio didžiulio komplekso

kalėjimas Klaipėdoje

KALĖJIMAS ANT PREKYSTALIO: Išskirtinis Turto banko aukcionas uostamiestyje

2023 liepos 21Be komentarųPILOTAS.LT

Turto bankas paskelbė neeilinį aukcioną uostamiestyje – už pradinę 2,21 mln. eurų kainą investuotojams siūloma įsigyti buvusį teismų ir kalėjimo kompleksą, kuriame nepriklausomybės laikotarpiu veikė

Šiluva

NUO PAVELDO LINK ŠVENTENYBĖS: Dr. Kastyčio Rudoko paskaitų ir diskusijų ciklas Šiluvoje

2023 liepos 14Be komentarųPILOTAS.LT

Gyvename laikotarpiu, kuomet materialios prigimties vartojimas, malonumai ir pagundos užgožia tikrosios prasmės ieškojimą. Žmogus dažnai siekia laimingo, o ne prasmingo gyvenimo. Juo labiau – mūsų

Meno kritikos apdovanojimai

MENO KRITIKA FEMINIZUOJASI: Išsidalinti pirmieji Lietuvoje vizualaus meno kritikų apdovanojimai

2023 birželio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Vasaros pradžią vizualaus meno bendruomenė pažymėjo šventiškai – birželio 1 dieną LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje įteikti pirmieji Lietuvoje vizualaus meno kritikos apdovanojimai. Ketvirtadienio vakarą 4 kategorijų

images_pulsas_foto_3770_kalan_kn_130514_e02_bra

51-OSIOS „KALANTINĖS“ KAUNE: Miesto sode pagarbą atiduos 150 atlikėjų

2023 gegužės 11Be komentarųPILOTAS.LT

Prabėgus 51 metams po Romo Kalantos žūties, jo didvyrišką auką laisvės vardan ir Kauno pavasario antitarybinių protestų dvasią kauniečiai jau šį sekmadienį prisimins Muzikinio teatro

Jonušo Radvilos rūmų pastatų komplekso ir jo prieigų sutvarkymas, arch. UAB „Processoffice“, 1-oji vieta.

KRITIKAVO IR KĖLĖ KLAUSIMUS: Kultūros paveldo komisija apsvarstė du projektus

2023 gegužės 34 KomentaraiPILOTAS.LT

Valstybinės kultūros paveldo komisijos posėdyje, reaguojant į sistemines paveldo apsaugos problemas, buvo aptarti šiuo metu visuomenės susidomėjimo susilaukę ir prieštaringai vertinami projektai saugomose teritorijose. Tai

Visvaldas Matijošaitis

V.MATIJOŠAITIS TURĖS SUMOKĖTI: Teismas nurodė atlyginti beveik 34.000 eurų žalą dvarui

2023 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis 2017 metais Kauno rajone Nevėžio pakrantėje įsigijo Kačiūniškės dvarą, kuri iš karto ėmėsi tvarkyti ir puošti pagal save, nekreipdamas dėmesio į

Romuva

KAUNIEČIAI VERTINO PAVELDĄ: Geriausiu projektu mieste išrinko „Romuvą“

2023 balandžio 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kauniečiai išrinko geriausius pastarųjų metų kultūros paveldo projektus mieste. Antrosios šalies savivaldybės surengtuose rinkimuose neabejotinu lyderiu tapo prieš metus vėl lankytojams atsivėręs atnaujintas tarpukarinis kino

Kauno paveldas

KULTŪROS PAVELDO APDOVANOJIMAI: Kauniečiai pirmiausia išrinks savo laureatus

2023 balandžio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Valstybinė kultūros paveldo komisija pirmą kartą paskelbė Lietuvos kultūros paveldo apdovanojimus. Laureatai renkami 3 kategorijose: gerųjų paveldo sutvarkymo pavyzdžių, veiklių žmonių ir pavyzdinių iniciatyvų. Kauniečiai

Seserų benediktinių klebonija

GRĄŽINO SPALVĄ: Kaune baigta restauruoti Seserų benediktinių vienuolyno klebonija

2023 vasario 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune baigta restauruoti Seserų benediktinių vienuolyno komplekso klebonija. Iš Šauklių gatvės geriausiai matomam pastatui sugrąžintos istorinės fasado spalvos bei puošybos elementai. BAŽNYČIA GALĖJO BŪTI PIRMOJI

Kauno medinukas

MEDINUKAMS – IKI 75 PROC.: Kauno Paveldotvarkos programa laukia paraiškų

2023 vasario 3Be komentarųPILOTAS.LT

Kasmetinė Kauno paveldotvarkos programa pradeda naujų paraiškų priėmimą 2023-iesiems. Ypatingas dėmesys žadamas nykstantiems Kauno medinukams. Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, dalinį miesto finansavimą pretenduoti gali

Šv. Kotrynos bažnyčia

VĖLYVOJO BAROKO TRIUMFAS: Sužibs restauruota Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčia

2023 vasario 1Be komentarųPILOTAS.LT

Po šventinės Vilniaus gimtadienio savaitės, sostinės senamiestyje sužibs dar viena puošmena – šalia S.Moniuškos skvero, restauruota šv. Kotrynos bažnyčia. Atnaujintas vėlyvojo baroko laikų pastatas, pagal

Kamariškių dvaro saldainių fabrikas

SALDAINIŲ „KARVUTĖ“ FABRIKAS: Atstatomas vienas Kamariškių dvaro pasididžiavimų

2023 sausio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Zarasų rajone į pabaigą krypsta Kamariškių dvaro saldainių fabriko atstatymo darbai. Restauravimo darbus inicijavusio „Inovatorių slėnio“ atstovai atskleidžia ypatingą šio saldainių fabriko istoriją – būtent

Alfred Marasigan

NELAISVĖS PAVELDAS: Paroda apie Filipinų ežero gyvatę naujoje Vilniaus meno erdvėje

2023 sausio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje duris atveriančioje naujoje erdvėje „InTheCloset: Vilnius“ daroma menininko Alfredo Marasigano paroda Nelaisvės paveldas“. Parodoje pristatomas tęstinis Taalo jūros gyvatės projektas, skirtas duhol matapang (lot.

Kazbėjų tiltas

REMONTUOS KAZBĖJŲ TILTĄ: Prikels visuomenės išsaugotą tarpukarinį tiltą per Vokę

2022 gruodžio 221 KomentarasPILOTAS.LT

Vilniaus savivaldybė imasi į Kultūros paveldo registrą įrašyto Kazbėjų tilto remonto. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, tikimasi, kad gyventojai tiltu saugiai vėl galės naudotis po

kino teatras "Daina"

KAUNO PAVELDOSAUGOS PROGRAMA: Šiemet skaičiai – rekordiniai

2022 gruodžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

8 metus vykdomoje Kauno paveldotvarkos programoje – rekordiniai skaičiai. Šiemet  daugiau kaip 60 mūrinių ir medinių pastatų savininkų sudarė sutartis su miestu dėl jiems priklausančių

Rimvydas Laužikas

UNESCO PRIPAŽINO: R.Laužikas išrinktas į Nematerialaus kultūros paveldo Vertinimo komisiją

2022 gruodžio 5Be komentarųPILOTAS.LT

Ką tik Rabate, Maroko Karalystėje įvyko UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo konvencijos Tarpvyriausybinio komiteto Vertinimo komisijos rinkimai. Nurungęs konkurentus, į šią garbingą komisiją išrinktas ir

Kauno menininkų namai

TVARUS PAVELDAS: Prasideda „Europos paveldo dienų“ renginiai

2022 rugsėjo 8Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvoje prasideda Europos Tarybos programos „Europos paveldo dienos“ (EPD) renginiai. Tai jau tradicija tapusios ir penkiasdešimtyje Europos valstybių kiekvieną rugsėjį apie 30 milijonų dalyvių į

Antazavės dvaras

ISTORINIAI RŪMAI ATGIMĖ: Antazavės dvaras laukia lankytojų

2022 rugpjūčio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Sutvarkyti atgimė ant šiaurinio Zalvės ežero kranto Antazavėje stovintys dvaro rūmai, kadaise priklausę grafams Pliateriams. Architektūriškai ir istoriškai reikšminguose rūmuose organizuojamos parodos, ekskursijos, vyksta kiti