Dėka išmaniųjų šiuolaikinių technologijų Kauno modernizmo šedevrai prieinami kaip niekada. Tarpukario modernizmo architektūrą, pernai įvertintą Europos paveldo ženklu, nuo šiol pristato speciali programėlė „1919–1940-ųjų Kaunas“, kurią galima atsisiųsti tiesiai į savo mobilųjį telefoną ar „planšetę“. Programėlė veikia 4 oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis – lietuvių, anglų, vokiečių ir prancūzų.
Programėlė „1919–1940-ųjų Kaunas“ supažindina su 44 Kauno tarpukario modernizmo architektūros objektų istorija, architektais, buvusiais savininkais. Mobiliojoje programėlėje pateikiami 5 skirtingi maršrutai po Kauno miesto Centro, Žaliakalnio, Gričiupio, Aleksoto ir Šančių seniūnijas. Maršrutai atspindi anuometinį Kauną kaip diplomatijos, kultūros, sporto ir švietimo sostinę; kaip modernių raidos tendencijų ir lietuviškumo centrą; kaip miestą artimą gamtinei aplinkai ir kuriame patogu gyventi. Šią nemokamą mobiliąją aplikaciją galima atsisiųsti iš „Google Play“ ir App Store.
1919–1940-ųjų Kaunas atspindi tarpukario Europos modernizmo architektūrą. Jis įtrauktas į Europos Sąjungos sudarytą Europos paveldo vietų sąrašą, nes atliko svarbų vaidmenį Europos istorijoje ir kultūroje.
1919–1940-ųjų metų Lietuva – viena iš naujų, po I-ojo Pasaulinio karo Rytų ir Centrinėje Europoje nacionaliniu–teritoriniu pagrindu susiformavusių valstybių, praradusių savo istorinę sostinę Vilnių ir bandžiusių per kelis dešimtmečius pagreitintai integruotis į tarpukario Europos politinį-socialinį bei kultūrinį kontekstą. 1920–1939 m. Kaunas buvo Lietuvos laikinąja sostine ir svarbiausiu miestu. Tuo metu prasidėjo naujas šio miesto, o kartu ir visos Lietuvos, gyvavimo Europoje laikotarpis: laisvės proveržis atvėrė vartus spartaus vystymosi ir tobulėjimo link. Valstybinės institucijos, visos tarptautinės organizacijos ir valstybės, palaikiusios diplomatinius santykius su Lietuva, turėjo savo atstovybes Kaune, kuris palaipsniui vystėsi į miestą, siekiantį tapti modernia ir pilnaverte Europos sostine.
Visa tai ryškiai atsispindi ir miesto architektūroje.