Nebaigtas Nacionalinis stadionas Vilniuje neseniai perrengtas daugiafunkciniais marškinėliais. Nūnai objektas vadinamas eurokorektiškai – daugiafunkciniu kompleksu. Anot Vilniaus savivaldybės, Šeškinės “daugiafunkcionierius” būtų skirtas vilniečių lavinimui, jaunimo užimtumo didinimui, sveikatinimui, ikimokykliniam ugdymui… Šis projektas netgi įtrauktas į ES ITI programą, kuria siekiama spręsti Šiaurinės Vilniaus miesto teritorijos tvarkymo problemas.
Praeitą savaitę Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius susitiko su vengrų firma, kuri domisi daugiafunkcinio Sveikatinimo, švietimo ir užimtumo komplekso statybomis Šeškinėje. Jiems buvo pristatyta ir “naujoji” jau nebe nacionalinio stadiono koncepcija.
Centrinė projektų valdymo agentūra, bendradarbiaudama su Vilniaus miesto savivaldybe, šiuo metu rengia komplekso investicijų projektą. Svarstoma galimybė Šeškinės “daugiafunkcionieriaus” projektą įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu (VPSP), kadangi privataus partnerio įtraukimas jau nuo projektavimo etapo užtikrintų komplekso vystymo ir veiklos sąnaudų optimizavimą, aiškumą dėl prognozuojamų pajamų dydžio ir pan.
Anot Vilniaus savivaldybės, projekto įgyvendinimas VPSP būdu, leistų užtikrinti savalaikį ir kokybiškesnį viešųjų paslaugų teikimą, sudarytų galimybę atpiginti viešojo sektoriaus mokėjimus privačiam partneriui, teikiant papildomas paslaugas, užtikrintų efektyvesnį pajamų surinkimą, leistų panaudoti privataus sektoriaus gebėjimus ir patirtį, sukurti bei eksploatuoti objektą, tinkamai paskirsčius rizikas.
Šiemet gegužę premjeras sudarė komplekso projekto įgyvendinimo koordinavimo darbo grupę, kuriai pavesta koordinuoti investicinio projekto parengimą, dokumentų, reikalingų kompleksą įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu, tvirtinti projekto įgyvendinimo veiksmų planą.
Anksčiau skelbta, kad kompleksas kainuos apie 270 mln. Lt, bet jeigu jam pritars Europos Komisija, dalis lėšų bus skirta iš 2014–2020 m. ES struktūrinių fondų.
Mūsų Nacionalinio stadiono projektas kitąmet švęs 30-metį. Objekto projektavimas pradėtas 1985. Miestų statybos projektavimo instituto grupės projektas (autorius – architektas Algimantas Nasvytis) patvirtintas 1987-aisiais ir iš karto pradėta statyba. Iki 1991-ųjų buvo sumontuoti pamatai ir dalis gelžbetoninių stadiono tribūnų konstrukcijų. 1993 m. stadiono statyba užkonservuota.
2006 m. liepos 26 d. Vyriausybės nutaria Nacionalinį stadioną su sporto kompleksu pripažinti nacionalinės svarbos sporto objektu!
Projektą koreguoja firma „Viltekta“ ir architektas A.Nasvytis. 2008-ųjų gegužę UAB „Veikmė“ pradeda baigiamuosius Nacionalinio stadiono statybos darbus, kurios už poros metų nutraukia Nacionalinė krizė…
Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės informaciją
Užpelkis
( 2014-07-24 )
Vilniaus miesto savivaldybės uždavinys – surasti formą, kaip būtu galima „įsisavinti“ pinigus. Statybos bendrovės spaudžia nes joms reikia apyvartos ir pelno. O ar objektas reikalingas, niekas klausimo kelti nedrįsta. Bus sukurta koks 50-100 etatų, išlaidos kasmet bus milžiniškos ir jos guls ant miesto pečių. Bet kam tas rūpi. Šiandien tiems, kas valdo Lietuvą, rūpi tik asmeniniai pinigai, pinigai ir dar kartą pinigai.