Šiandien Anykščių kultūros centre atidaroma architekto, dailininko, fotografo Kęstučio Indriūno tapybos darbų paroda „XV Kryžiaus kelio stotys“. Kūriniai vaizduoja Anykščių Šv. Apaštalo Evangelisto Mato bažnyčios šventoriaus skulptūras, 9-ajame dešimtmetyje sukurtas savito braižo savamokslio medžio skulptoriaus Rimanto Idzelio.
Nuo birželio 27 dienos 18 val. Anykščių kultūros centre (A.Baranausko a. 2, Anykščiai) veikia nauja paroda – K.Indriūno tapybos darbų paroda „XV Kryžiaus kelio stotys“. Nors architektas geriau žinomas savo architektūros ir dizaino kūriniais, pastaruoju metu daugiau dėmesio jis skiria tapybai.
Kęstutis Indriūnas: Kai atsikėliau gyventi prieš 30 metų į Anykščius, buvau sužavėtas Idzelio kūrinių. Man buvo nesuvokiama, kaip savamokslis skulptorius sukūrė tokius modernius ir nuostabius darbus?!
Šiai dienai stacijos yra kritinės būklės, jas reikia būtinai gelbėti.
Ne aš pasirinkau tapyti šiuos darbus, o darbai per Dievišką vedimą pasirinko mane kaip autorių. Kiekvienos stacijos tapymo pradžioje jaučiau įtampą, nors procese jutau kaip įvaldau ranką ir tinkamiausią tapymo techniką, tačiau energija šių darbų lydėjo mane nuo pradžios iki pabaigos.
Mano tikslas šiais tapybos darbais atkreipti visuomenės dėmesį ir parodyti, kokie nuostabūs skulptoriaus darbai puošia bažnyčios šventorių ir pakviesti dėti visas pastangas, kad juos išgelbėti, kol dar ne per vėlu…
Paroda „XV Kryžiaus kelio stotys“ Anykščių kultūros centro II aukšto fojė veiks iki vasaros pabaigos.
Kęstutis Indriūnas 1979 m. baigė Kauno Juozo Naujalio vidurinę mokyklą. 1980-1985 m. studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, įgijo architekto dizainerio išsilavinimą. Nuo jaunystės jis piešia. Dar studijuodamas grafikos ir pastelės kūrinius pradėjo eksponuoti Vilniaus ir Kauno dailės salonuose bei Kauno dailininkų parodose.
Vis dėlto K.Indriūnas Lietuvoje labiau žinomas kaip dizaineris ir architektas. Jo autoriniai kūriniai buvo įvertinti parodose ir konkursuose. 6-ojoje specializuotoje baldų parodoje (2000 m.) jis gavo geriausių lietuviškų baldų konkurso diplomą už miegamojo baldų komplektą ,,Vainius“, septintojoje parodoje (2001 m.) – tokio paties konkurso diplomą už kėdę „Rokas 1“. Trečiajame „Metų interjero“ konkurse (2007 m.) už gyvenamo namo interjerą Anykščiuose, S.Daukanto g. 5, jis gavo specialią nominaciją „Už originaliausius baldus“
Lietuvos architektūros parodoje „Žvilgsnis į save 2003-2005 m.“ už gėlių salono projektą „Ritos gėlės“ Prienuose K.Indriūnas gavo nominaciją „Už intymų laiko pulsą periferijoje“. Individualių namų konkurse (2007 m.) jo parengtas gyvenamojo namo projektas Anykščių, J.Biliūno g. 37, buvo įtrauktas į Lietuvos individualių gyvenamųjų namų katalogą. Lietuvos architektūros parodoje „Žvilgsnis į save 2005 – 2007 m.“ už gyvenamojo namo projektą Anykščiuose, S.Daukanto g. 5 (su bendraautore Dale Vileitiene) jis buvo apdovanotas vienu iš penkių lygiaverčių prizų – skulptūra „Metras“.
Architektūrinių idėjų konkurse „Namas optimistui“ (2009 m.) už projektą „Gyvas namas“ (su bendraautore Kornelija Šinkūnaite) jam skirta 2-oji vieta „Už tylų tikrą optimizmą, džiaugsmą paprastuose dalykuose, architektūros tradicijų tąsą“. Lietuvos architektūros parodoje „Žvilgsnis į save 2008 – 2009 m.“ į katalogą pateko jo suprojektuota kaimo turizmo sodyba „Pušų takas“ Ramaškonių kaime (Anykščių r.)
Parengta pagal Anykščių kultūros centro informaciją.
Titulinė nuotrauka: Anykščių kultūros centro.