Vieni ją aptarinėja, kiti jos reikalauja, o treti norėtų jos vengti. Ji – kritika. Žvelgiant iš architektų ir urbanistų perspektyvos, ji tikra linksmybių gadintoja. Nepaisant to, ji įkvepia kūrėjus naujai pažvelgti, o gyventojams geriau suprasti juos supančią aplinką ir jos pokyčius.
Spalio 24 dieną (ketvirtadienį) 20 val. MO muziejuje (Pylimo g. 17, Vilnius) įvyks pokalbis su architektu, istoriku ir architektūros kritiku Valéry Didelonu (Valéry Didelon) „Galiausiai – kritika“. Jau dešimtmetį Paryžiaus „Criticat“ žurnalo redaktoriumi dirbantis pašnekovas dalinssis savo įžvalgomis apie architektūros kritiką ir aptars koks yra kritikos tikslas ir prasmė šiais meilės ir neapykantos laikais. Renginys nemokamas.
V.Didelono paskaita „Galiausiai – kritika“ yra Architektūros fondo pokalbių apie architektūros kritiką „Gražu-negražu“ dalis.
Paskaitą remia: Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų Institutas Lietuvoje / Institut Français de Lituanie, „Tarkett Lietuva“, „Paroc“.
Valéry Didelonas yra architektas, istorikas ir architektūros kritikas, Paryžiaus Panthéon-Sorbonne universitete 2010 m. įgijęs daktaro laipsnį ir apsigynęs disertaciją „The reception of Learning from Las Vegas“. Paris-Malaquais nacionalinėje architektūros mokykloje (École nationale supérieure d’architecture de Paris-Malaquais)jis dėsto teoriją ir dizainą. V.Didelono kritikos publikacijos yra skelbiamos architektūros žurnaluose. Nuo 2008-ųjų dukart per metus leidžiamo žurnalo „Criticat“ redaktorius ir bendraįkūrėjas yra išleidęs ne vieną knygą, tarp jų ir „La controverse Learning from Las Vegas“ (2010 m.) ir „Yours critically: writings on architecture“ – rinktinę iš 1-10 žurnalo „Criticat“ numerių (2016 m.)
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.
NN1
( 2019-10-18 )
Architektas, bet ne istorikas ar sociologas….