Foto: Architektūros fondas |
Per paskutinius dvejus dešimtmečius miestų augimas iš esmės pakeitė mūsų gyvenimo būdą bei suformavo dabartinį suvokimą apie architektūrą ir miestų planavimą. Architektūros [pokalbių] fondo 5-asis pokalbių ciklas supažindina su įvairiais skirtingais šiuolaikinio miesto sistemos pusiausvyros bei stabilumo aspektais. Lapkričio 10 dieną Timas Rienietsas (Tim Rieniets) Nacionalinėje dailės galerijoje pristatys mažėjančių miestų fenomeną bei aptars iššūkius su kuriais susiduria šiuolaikiniai urbanistai.
Per pastaruosius metus didieji pasaulio miestai smarkiai pasikeitė – tapo modernesni, novatoriškesni, patrauklesnį. Tačiau toli gražu ne visi miestai yra milžiniškos urbanizacijos proceso dalis. Šiandien daugybė jų ne auga ir plečiasi, bet traukiasi, mesdami iššūkį mūsų gyvenimo mieste sampratai ir mūsų, architektų bei miestų planuotojų, įvaizdžiui.
Lapkričio 10 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje svečiuosis urbanistas, tyrėjas bei kuratorius T.Rienietsas. Šiuo metu užimantis vyr. dėstytojo pareigas Architektūros ir urbanistikos katedroje Ciuricho ETH universitete specialisto pokalbio tema – „Mažiau yra daugiau? Urbanistika ir mažėjančių miestų iššūkis“. Renginys – Architektūros fondo rengiamo aktualaus 5-ojo pokalbių fondo ciklo „Miestas. Lūžio taškai“ dalis.
T.Rienietsas yra išleidęs keletą miestų problematikai skirtų knygų – „Mažėjančių miestų atlasas“, „Konfliktų miestas“, „Atviras miestas“, „Koegzistencijos projektavimas“). 2009 metais jis kartu su K.Christiaanse kuravo tarptautinę Roterdamo architektūros bienalę.
Parengta pagal AF informaciją.