Architektūros fondo projektas „A Pokalbiai“ tęsia savo 29-ąjį pokalbių ciklą „Puikioji klaida“. Šį ketvirtadienį – Čilės architekto, populiaraus portalo „ArchDaily“ įkūrėjo Davido Basulto (David Basulto) paskaita „Mastelį keičianti architektūra“.
Lapkričio 24 dieną (ketvirtadienį) 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) pokalbis prasidės architekto, „ArchDaily“ portalo įkūrėjo D.Basulto paskaita „Mastelį keičianti architektūra“. Pokalbis vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.
Vykstant miestų eros įkarščiui, urbanistinės aplinkos klausimas tampa visuotiniu rūpesčiu, o architektūra – kaip niekad reikalinga. Šis procesas paskatino architektūrą tapti atviresne ir labiau įtraukiančia. Įsitikinome, jog architektūra skirta ne tik architektams, o kartu matėme, kaip šios profesijos ribos plečiasi ir darosi pralaidesnės. Kodėl architektūra būtinai turi būti tolima, neaiški, nenuspėjama? Kaip ir daugelyje industrijų, skaitmenizacija supaprastino procesą, sumažino kainas ir įgalino vartotojus. Tai nutiko ir mūsų sektoriuje, kuriame įsitvirtinę ir sparčiai augantys profesionalūs vartotojai bendrauja su architektūra ir architektais naujais ir sąmoningais būdais.
Davidas Basulto architektūros studijas baigė Čilės katalikiškajame Popiežiškajame universitete (2006 m.). Architektas yra „ArchDaily“ ir jo pasaulinio tinklo anglų, ispanų, portugalų ir kinų kalbomis svetainių įkūrėjas ir direktorius. „ArchDaily“ misija – „pagerinti gyvenimo kokybę kitiems 3 milijardams žmonių, kurie iki 2050 m. gyvens miestuose, suteikiant įkvėpimo, žinių ir priemonių architektams, kurie spręs šį iššūkį“. D.Basulto dalyvavo daugybės apdovanojimų, premijų ir dizaino konkursų Lotynų Amerikoje, Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Azijoje žiuri. Jis yra Mies Crown Hall Americas Prize tarptautinės patariamosios tarybos Čikagoje, Endeavor fondo Niujorke narys, TEC de Monterrey akademinės tarybos Meksikoje narys, o taip pat – Šiaurės šalių paviljono 2016 m. Venecijos architektūros bienalėje kuratorius. D.Basulto buvo išrinktas vienu iš 100 Čilės jaunųjų lyderių, o Čilės vyriausybė jam skyrė nacionalinį inovacijų apdovanojimą už „ArchDaily“. Pastaruoju metu architektas gyvena Berlyne.
Parengta pagal „Architektūros fondo“ informaciją.