Šiandien Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, Panevėžyje vyks susitikimas su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, vienu žymiausių Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų prof. Artūru Raila. Bus peržvelgta vieno ryškiausių iš Panevėžio krašto kilusių šalies menininkų kūrybinė veikla 1980–2020 metais.
Spalio 11 dieną (antradienį) 17.15 val. G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) konferencijų salėje vyks susitikimas su tarpdisciplininio meno kūrėju A.Raila. Susitikimo tema – „Reikėtų viso gyvenimo, kad paaiškinčiau, kas įvyko“.
Kaip profesionalus skulptorius A.Raila kurti pradėjo apie 1988 metais. Kūrė konstruktyvistines skulptūras, skulptūrinius objektus, labiausiai žinomas kaip tarpdisciplininių meno projektų autorius. Pasak menotyrininkės Monikos Krikštopaitytės, A.Raila yra etaloninis, vienas iš ryškiausių 10-ojo dešimtmečio menininkų. „Raila iškilo kartu su po Nepriklausomybės atsiradusia menininkų karta, kurių kūryba imta vadinti šiuolaikiniu menu. Atsivėrus sienoms, atsitraukus tarybinės dailės apribojimams prasidėjo energingas eksperimentinis Lietuvos dailės laikotarpis su siekiu išrasti Naują meną ir naujus kalbėjimo būdus. (…) A.Raila, kaip ir nemažai jo kolegų tuo metu, pradėjo kurti ne tik studijų metu įgytos specialybės ribose, o naudojant įvairias (tarpdiscipliniškas) menines praktikas ir strategijas: objektas, instaliacija, videofilmas, performansas, fotografija, dalyvavimas – atskirai ar derinant tarpusavyje“, – rašo M.Krikštopaitytė.
Artūras Raila gimė 1962 m. Rainaičiuose, Panevėžio rajone. Nuo 1995 m. dėsto Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1988 m. dalyvauja parodose, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Austrijoje, Estijoje, Italijoje, Latvijoje, Danijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Prancūzijoje).
Parengta pagal G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informaciją.