VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto koncepcijai sukurti. Pasiūlymų, kaip galėtų atrodyti uosto laivybos saugumui svarbus statinys, laukiama iki rugsėjo 3 dienos. Konkursas rengiamas viešųjų pirkimų būdu.
SVARBIAUSIA – IDĖJOS ORIGINALUMAS
Pagal uosto bendrąjį planą Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštą yra numatyta statyti Smiltynėje, prie naujosios perkėlos. Architektūrinės koncepcijos konkurso pagrindinis tikslas – išrinkti geriausią, labiausiai kraštovaizdyje derančią, tačiau kartu savitą ir originalios meninės išraiškos bei racionalaus konstrukcinio sprendimo architektūrinę koncepciją (idėją) radaro bokšto statybai. Jo vertinimo komisijoje yra Uosto direkcijos darbuotojai bei Klaipėdos miesto savivaldybės, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos atstovai. Projektų vertinimo kriterijai: originali ir vientisa architektūrinė idėja (50 proc.), konstrukcinė idėja (20 proc.), projektavimo paslaugų kaina (5 proc.), projekto realizavimo (statybos) darbų kaina (25 proc.).
„Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas Smiltynės pusėje yra būtinas norint užtikrinti dar didesnį laivybos saugumą. Į uostą atplaukiančių laivų parametrai didėja, ir mes privalome garantuoti saugų jų įvedimą. Esame paskelbę radaro bokšto architektūrinės koncepcijos konkursą bei tikimės sulaukti įdomių pasiūlymų, iš kurių bus atrinkta ta koncepcija, kuri bus ir vizualiai patraukli, ir atitiks kraštovaizdžio specifiką bei reikalavimus tokios paskirties statiniui“, – sako VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
„Viena pagrindinių ir svarbiausių vertybių Kuršių nerijoje yra kraštovaizdis. Kaip atrodys šis radiolokacinės kontrolės bokštas ir kaip stipriai jis gali pakeisti Kuršių nerijos vaizdą, dar nežinome. Tačiau tikimės, kad architektai dės visas pastangas ir sugebės sukurti unikalų objektą, kuris tenkins ne tik uosto poreikius, bet ir papuoš vartus į Kuršių neriją“, – teigia Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.
KLAIPĖDOS ARCHITEKTAI RAGINA BOIKOTUOTI
Įvykus konkursui sutartis dėl projektinių pasiūlymų, techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros bus pasirašyta su architektūrinį konkursą laimėjusiu projektuotoju (tiekėju). Architektūrinio konkurso nugalėtojams yra numatytos piniginės premijos: 1-ajai vietai bus skiriama 5.000 Eur, 2-ajai vietai – 3.000 Eur, o 3-osios vietos laimėtojui atiteks 1.500 Eur.
Klaipėdos architekto Romo Gailiaus komentaras: „KVJUD ignoravo visus miesto bendruomenės, savivaldos, AR siūlymus dėl uosto maksimalios plėtros mieste. Tam, kad net teisiškai tai nebūtų privalu „susiteikė“ strateginės reikšmės statusą ir įstatymo pataisą dėl savo atskiro bendrojo plano rengimo teisės. Viename mieste du bendrieji planai!!! ir uosto BP aukštesnio lygmens!!! KVJUD toleruoja savo žemės nuomininkus vykdant nelegalią statybą savo teritorijoje ir leisdama statyti laikinus statinius bjaurojančius miesto centrą ( palapinės). Visus Lietuvos architektus, LAS , AR vadovybę raginu neprisidėti prie tokios veiklos savo darbu ir boikotuoti tokius apsimestinius „viešus architektūrinius konkursus“ juose nedalyvaujant jokia forma“.
Parengta pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT.
normaliai
( 2020-08-17 )
Normaliai! Unikalaus boksto konkursui dave nepilnas 3 savaites!?
https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2020-650666
galius
( 2020-08-17 )
Boikotuoti uosto architektūrinius konkursus būtų logiška, turin omeny, kad uostas boikotuoja Klaipėdos miesto architektūrinius interesus.
Tačiau mūsų architektūrinė visuomenė yra tokia išskydusi ir egoistiška, kad tikrai nesugebės nieko organizuotai boikotuoti.
>
( 2020-08-17 )
Architektūrinė visuomenė yra nevienalytė. Vieni nespėja vykdyti užsakymų,kiti beveik neturi darbo. Ir ne dėl to,kad netalentingi architektūroje.Dažnai net priešingai,bet architektūrinis talentas nepadeda parduoti,laimi gabūs pardavėjai,kuriems profesinė etika-dar vienas bereikalingas kliuvinys. Tokia mano nuomonė.
galius
( 2020-08-18 )
„>“
Jūsų nuomonė pesimistinė, bet argumentų jai sukritikuoti aš nerandu šiandien dienai.