Traukiniais iš Kauno išvykstančius ar atvykstančius į Kauną nuo šiol pasitinka „Paskutinis keleivis“. Tai žinomo gatvės menininko Morfai (Timotiejus Norvila) naujausias kūrinys, įkvėptas geležinkelio stoties kasdieninio gyvenimo.
Kauno geležinkelio stotyje prie pirmojo perono, tarp 11 ir 12 kelio ką tik atsirado skubančio keleivio atvaizdas. Ant pilkos pastato sienos jį įamžino gatvės menininkas T.Norvila, geriau visiems žinomas pseudonimu Morfai. Piešinys krentančių lapų fone vaizduoja lagaminais nešiną vyrą, skubantį į traukinį.
Pasak autoriaus, piešinio idėja siejasi su kontekstu, kuriame yra ši siena ir pats namukas. „O tai yra geležinkelio stotis. Skubantis žmogus man pasirodė dinamiškas ir universalus siužetas, todėl ir nusprendžiau jį pavaizduoti. Įdomiausia, kai piešinio fone iš tikrųjų matai skubančius žmones. Vadinasi, šis siužetas visiškai gyvenimiškas ir ne iš piršto laužtas. Net ir bepiešiant teko pastebėti daug skubančių žmonių. Tereikia ateiti kelias minutes prieš traukiniui išvykstant ir tokių „skubėtojų“ čia – daugybė“, – apie kūrinio idėją pasakoja Morfai.
Neatsitiktinai jis pasirinko ir pačią sieną. Pasak T.Norvilos, ji yra organiškos, gražios tekstūros, dėl kurios piešinys yra autentiškesnis: „Lygi siena su natūraliai nubyrėjusio tinko tekstūra ir praeivių gerai matoma vieta savaime perša mintį, kad piešinys turėjo atsirasti būtent čia“.
Beje, šiemet Kaune Morfai įgyvendino net keletą gatvės meno kūrinių, tarp kurių – menininkei Lidijai Meškaitytei pagerbti ant vieno Vilijampolės daugiaaukščio galinės sienos bei art deco stiliaus inkilai giesmininkams greta laikinosios sostinės laikus menančių tarpukario modernizmo architektūros objektų. „Paskutinis keleivis“ Kauno geležinkelio stoties pašonėje įgyvendintas pagal programą „Kauno akcentai“.
Parengta pagal Kauno savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
Nuotrauka: Morfai.