Pagaliau galime skaityti didįjį architektūros mokytoją Le Corbusier ir lietuviškai – ką tik išleista jo garsioji knyga „Architektūros link“. Ta proga Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje įvyks architektūros istorikės Marijos Drėmaitės vieša paskaita, kurioje bus dalinamasi mintimis apie Le Corbusier požiūrį į būstą bei apie pačią knygą. Vyks diskusija.
Praėjus maždaug šimtui metų nuo tada, kai buvo parašyta Le Corbusier knyga „Architektūros link“ (pranc. Vers une architecture), pagaliau ją turime lietuviškai (leidykla „Lapas“, 2019 m., tiražas 1.500)). Knygos sudarytojos dr. M.Drėmaitės paskaita rengiama lapkričio 5 dieną (antradienį) 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). Registracija į paskaitą: events@lapasbooks.com
Po paskaitos numatytos karštos diskusijos su architektais Vytautu Biekša, Aiste Galaunyte, ir Andriumi Ropolu apie tai, ar Le Corbusier neprarado aktualumo.
Paskaitoje M.Drėmaitė pristatys bene garsiausio 20 amžiaus architekto Le Corbusier (1987–1965) idėjas apie modernų būstą ir šių idėjų įtaką mūsų šiandienos gyvenimui. Le Corbusier knyga „Architektūros link“, parašyta beveik prieš šimtą metų (1923), laikoma bene svarbiausiu 20 amžiaus architektūros manifestu. Tai epinė knyga – jos autorius taip įtikinamai pagrindė moderniosios architektūros poreikį, kad daugeliui tai atrodė vienintelis teisingas kelias. Garsusis Le Corbusier pareiškimas, kad „namas – tai mašina gyventi“ ir kitos architektūrinės idėjos gali atrodyti beprotiškos, juokingos arba negailestingai autoritarinės, tačiau jomis žavėjosi ir sekė didžiuma 20 amžiaus architektų ir planuotojų. Diskusijoje bus keliamas klausimas: „O kiek jos aktualios šiandien?“.
Architektūros istorikė Marija Drėmaitė tyrinėja XX amžiaus architektūrą ir miestų modernizaciją, dėsto Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, nuolat dalyvauja mokslinėse konferencijose visame pasaulyje, rašo populiarias knygas savo tyrimų temomis ir yra labai laukiama paskaitų skaitytoja, nes geba patraukliai išdėstyti profesionalų turinį ne tik specialistams, architektūra besidomintiems smalsuoliams, bet ir plačiajai auditorijai.
Parengta pagal leidyklos „Lapas“ informaciją.
Titulinė nuotrauka: Savo suformuluotus 5 architektūros principus Le Corbusier bene pirmą kartą praktikoje realizavo Paryžiaus priemiestyje pastatytoje viloje Savoye (1929 m.). Foto: ©PILOTAS.LT
das bot
( 2019-10-24 )
kaip pirštu į akį.. diskusija po paskaitos – nekažką…
o ką tu?
dar
( 2019-10-23 )
Minėti straipsnyje žmonės dar nebuvo gimę,kai kūrė Le Corbusier. Įdomiau būtų paklausyti architektų,Le Corbusier amžininkų kurie formavosi,kaip profesionalai,veikiami jo idėjų.
nuomonė
( 2019-10-23 )
Manau,apie apie Le Corbusier architektūrą išties įdomią paskaitą galėtų paskaityti architektūros profesorius Jonas Minkevičius.
faktas
( 2019-10-23 )
!!!