Į Šiaulių miesto gatves išriedėjo partizanų nuotraukomis ir citatomis papuošti viešieji autobusai. Taip originaliai šiauliečiai pažymi 70-ąsias Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos metines.
Kaip informuoja Saulės miesto savivaldybė, Šiaulių kultūros centras istorinei atminčiai stiprinti skirtą projektą pasiskolino iš vilniškių. O projektą įgyvendinti ir į dienos šviesą iškelti padėjo Šiaulių miesto mero Artūro Visocko iniciatyva bei finansinė parama, kurią skyrė vienos didžiausių Šiauliuose veiklą vykdančios verslo įmonės.
1949 metų vasario 16-ąją prieš sovietų okupacinį režimą kovojusių Lietuvos partizanų vadovybė pasirašė deklaraciją, kurioje paskelbė, kad Lietuva yra demokratinė respublika, o jos suvereninė valdžia priklauso Lietuvos tautai. 1999 metais dokumentas pripažintas Lietuvos valstybės teisės aktu, o partizanai – signatarais. Šiemet, minint 70-ąsias Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos metines, nutarta datą įamžinti.
Paramą projektui įgyvendinti paskyrė ir miestiečių istorinę atmintį stiprinantį projektą parėmė Šiauliuose vienos didžiausių ir, matyt, kultūros sferą labiausiai globojančios ir palaikančios verslo įmonės: UAB „Mano būstas“, UAB „Bodesa“, UAB „Salda“, UAB „Splius“, UAB „Ecoservice projektai“, AB „Gubernija“, UAB „Baltik vairas“ ir AB „Šiaulių bankas“.
Ant miesto gatvėse važinėjančių aštuonių autobusų galima išvysti Adolfo Ramanausko-Vanago, Jono Žemaičio-Vytauto, Juozo Šibailos-Merainio, Leonardo Vilhelmo Grigonio-Užpalio, Petro Bartkaus-Žadgailos, Vytauto Gužo-Kardo, Bronislovo Liesio-Nakties ir Aleksandro Grybino-Fausto atvaizdus, Šaulių sąjungos mintis apie laisvę, kovą ir Tėvynę.
Nuotraukomis ir citatomis papuošti viešieji autobusai apie laisvės kovas šiauliečiams primins iki pat metų pabaigos.
Beje, Šiauliai ką tik paskelbė atvirą paminklo „Tautos laisvei“ idėjos konkursą. Paminklas numatytas Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštėje.
Parengta pagal Šiaulių savivaldybės informaciją.
Nuotrauka: Šiaulių miesto savivaldybė.