Kaune pristatoma Dainiaus Junevičiaus knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“. Leidinys supažindina su A.Korzono biografija, jo nufotografuotų žmonių portretų galeriją, ankstyviausiomis Vilniaus nuotraukomis ir seniausiais Lietuvos 3D vaizdais.
Gruodžio 20 dieną (ketvirtadienį) 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, (V.Putvinskio g. 55, Kaunas) įvyks Dainiaus Junevičius knygos „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ pristatymas. Pristatyme dalyvaus knygos autorius, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius.
Po knygų apie Antalį Rohrbachą (2013) ir Juozapą Čechavičių (2015), tai trečioji garsaus Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knyga apie pirmuosius Lietuvos fotografus ir jų fotografinį palikimą.
Naujausioji Lietuvos fotografijos istoriko D.Junevičiaus knyga skirta 1824 m. Kauno gubernijoje, Pašaltuonio dvare netoli Tauragės gimusiam ir po 1874 m. Troicke Orenburgo gubernijoje mirusiam fotografui A.Korzonui. Nors A.Korzono ateljė Vilniuje veikė vos kelis metus (1859–1863 m.), jis svarbus, nes apie 1860 m. pirmasis Lietuvoje pradėjo fotografuoti miestą ir jo apylinkes. Tai kruopščiai ištirta ir įdomiai parašyta Lietuvoje dirbusio fotografo biografija. Knygoje skaitytojas pamatys A.Korzono nufotografuotų žmonių portretų galeriją, ankstyviausias Vilniaus nuotraukas, o su specialiais akiniais matys seniausius Lietuvos 3D vaizdus. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, grafika, dokumentais, žemėlapiais ir planais, archyvinių dokumentų faksimilėmis. Knygoje taip pat skelbiama nemažai Kauno miesto ir Kauno gubernijos dvarininkų portretų.
Autorius spalvingą pasakojimą apie A.Korzono gyvenimą, veiklą ir dalyvavimą 1863 m. sukilime kuria remdamasis spausdintais šaltiniais ir Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Prancūzijos archyvuose, muziejuose bei bibliotekose surinkta archyvine medžiaga. Skaitytojai taip pat sužinos daug intriguojančių faktų apie to laikmečio kasdienybę ir sukilimo eigą Vilniaus ir Kauno gubernijose.
Dainius Junevičius kelis dešimtmečius tyrinėja XIX a. fotografijos istoriją Lietuvoje, yra daugelio Lietuvos ir užsienio spaudoje paskelbtų mokslinių ir populiarių straipsnių autorius.
Dainius Junevičius yra Europos fotografijos istorikų asociacijos narys, Lietuvos kultūros tyrimų instituto trečio kurso doktarantas. 2015 m. už knygą Antalis Rohrbachas: 1861 m. fotografijos apie vengrų fotografo Rohrbacho veiklą buvo apdovanotas Vengrijos kultūros ministerijos žymeniu „Pro cultura hungarica“.
Pagrindiniai knygos leidimo rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Vasario 16-osios fondas, MG Baltic, Lietuvos nacionalinis muziejus.
Parengta pagal Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus informaciją.