akustika

KAD GARSAS NEVIRSTŲ TRIUKŠMU: Švietimo įstaigose akustika tampa vis svarbesnė

2018-04-26
PILOTAS.LT

Švietimo sistemos gali būti pačios įvairiausios, tačiau esminės dedamosios yra amžinos, kaip pasaulis: mokytojas ir klasė. Pakalbėkime šiandieną apie klasę techniniu, akustikos aspektu. Nes būtent prasta akustika gali paversti niekais pačias geriausias mokytojo savybes.

Pagrindinė problema yra ta – kad netinkama garso izoliacija ir prasta akustika ne tik fiziškai trukdo klausytis ir girdėti vienam kitą, tačiau taip pat neigiamai veikia švietimo įstaigų dalyvių savijautą bei sveikatą. Taip pat – apsunkina mokymosi procesą ir paverčia jį varginančiai atgrasiu.

GIRDĖTI IR SUPRASTI – YRA ESMĖ

Kompanijos „Knauf“ specialistai teigia, kad, be kitų reikšmingų interjero aspektų, itin svarbu gerai išmanyti mokymui skirtų patalpų erdvę, garso sklaidą bei akustiką.
Esminis dalykas mokymo patalpose nesikeičia – tai galimybė girdėti ir suprasti, kas sakoma.
Bet koks nepageidaujamas triukšmas, skleidžiamas klasėje bei sklindantis iš kitos klasės arba iš mokyklos aplinkos, žalingai veikia vaikų ugdymą.
Tačiau trikdantis triukšmo lygis – ne vienintelė problema. Susikaupimui klasėse kenkia ir prasta akustika, kai garsas yra prislopinamas ar iškraipomas aplinkos veiksnių ir dėl to tam tikroje klasės dalyje sėdintiems vaikams gali būti tiesiog sunku girdėti, ką sako mokytojas.
Be to, mokslininkai pastebėjo, kad foninis triukšmas ypač trikdo vaikus iki 13 metų, nes jų klausa dar tik formuojasi. Taigi, gera akustika klasėje – architekto pareiga.

VAISTŲ YRA, TEREIKIA JUOS IŠMOKTI NAUDOTI

Kaip žinoma nuo seno, gipsas vertinamas dėl naudingų akustinių charakteristikų. Dėka tinkamų aidėjimo trukmių, gipsas gali būti tiksliai pritaikytas skirtingų patalpų poreikiams, sukuriant tylesnę ir ramesnę aplinką. Atsižvelgiant į plokščių perforavimo būdą, gipsas gali sugerti, atspindėti ar išsklaidyti garsą, leisdamas suvaldyti patalpos akustiką.
Kompanijos „Knauf“ produktų „Danoline“ serijos asortimentas  apima įvairias sugerties klases pagal BS EN ISO 11654. „Danoline“ produktai – platus ir geras pasirinkimas, vykdant švietimo paskirties projektus, nes akustiką galima pritaikyti pagal poreikius. Asortimentą sudaro tvirtos, garsą sugeriančios bei higieniškos lubų ir sienų plokštės. Produktai išsiskiria aukštos kokybės eksploatacinėmis savybėmis ir yra estetiškai patrauklūs, todėl leidžia sukurti geresnę mokymosi aplinką ir darbuotojams, ir mokiniams.
Svarbu tai, kad akustinis „Danoline“ gipsas sugeria net iki 90% į jo paviršių atsimušančio garso. Gipsas taip pat sukuria gerą klausymosi ir kalbėjimo aplinką, kas itin svarbu mokyklose.

MIESTIETIS 90% LAIKO KVĖPUOJA PATALPOS ORU

Europos miestų gyventojai, nepaisant gyvensenos būdo, vis daugiau laiko praleidžia patalpoje. Pastaruoju metu baigia „uždarų patalpų“ europinius standartus pasivyti ir Lietuvos didmiesčių žmonės.
“Knauf Danoline“ gaminiai svarbūs ir šiuo aspektu – be puikios akustikos, jie užtikrina ir nepriekaištingą patalpų oro kokybę.
Oro kokybei pakenkti gali ne tik aplinkos tarša, bet ir pastate naudojamos medžiagos (dažai, valymo priemonės, kvepalai ir net elektroniniai įrenginiai). “Knauf Danoline“ produktai suprojektuoti taip, kad ne tik apsaugotų vidaus patalpų klimatą, bet ir aktyviai jį gerintų. Gaminiuose naudojama unikali oro gryninimo technologija Cleaneo Technology®, pagerinanti patalpų oro kokybę ir sumažindama jame lakiųjų junginių kiekį, taip užtikrinanti švarų patalpų orą.
Vaikų plaučiai yra kur kas silpnesni nei suaugusiųjų, todėl yra jautresni taršai. Vaikystėje patirtas taršos poveikis gali turėti ilgalaikių pasekmių.

MŪSŲ MOKYKLOS VIS DAR KENČIA NUO TRIUKŠMO

Nepaisant plačių statybinės technologijos galimybių, daugumos Lietuvos mokyklų akustikos ir garso izoliacijos lygis vis dar yra labai žemas.
Mokyklos pasenusios, prastai suprojektuotos ir skurdžiai įrengtos – jos neatitinka šiuolaikinių mokymo ir mokymosi standartų. Siekiant pagerinti mokinių rezultatus, išlaikyti darbuotojus ir optimizuoti patalpų efektyvumą projektuojant švietimo paskirties pastatus reikia pasitelkti šiuolaikinį požiūrį. Teisingas statybinių medžiagų derinio pasirinkimas, padedantis užtikrinti ne tik puikų garsą bei akustiką, bet ir tyrą patalpų orą.
Šito pasiekti su kompanijos „Knauf“ gaminių serija „Danoline“ yra paprasta ir patikima. Sukurti kokybišką aplinką ir mokiniams, ir mokytojams pavyks greitai ir be eksperimentų. Nes su “Knauf Danoline” nuo triukšmo iki akustikos – tik vienas žingsnis. PR
Iliustracijos: kompanijos KNAUF

Triukšmas ir akustika klasėje. Schema.

Triukšmas ir akustika klasėje. Schema.

„Knauf Danoline“ produktų įvairovė akustikai suvaldyti yra įspūdinga.

„Knauf Danoline“ produktų įvairovė akustikai suvaldyti yra įspūdinga.

Kukli Weisskircheno mokykla (arch. R.Ditmaras) – puikus pavyzdys, kaip veikia „Knauf Danoline“ medžiagos ir techniniai sprendimai.

Kukli Weisskircheno mokykla (arch. R.Ditmaras) – puikus pavyzdys, kaip veikia „Knauf Danoline“ medžiagos ir techniniai sprendimai.

Vordingborgo karinės mokyklos (arch. Kim Bjorn) auditorija – kuklus, techniškas ir efektyvus akustikos sprendimas.

Vordingborgo karinės mokyklos (arch. Kim Bjorn) auditorija – kuklus, techniškas ir efektyvus akustikos sprendimas.

Vordingborgo karinės mokyklos (arch. Kim Bjorn) auditorija – kuklus, techniškas ir efektyvus akustikos sprendimas.

Vordingborgo karinės mokyklos (arch. Kim Bjorn) auditorija – kuklus, techniškas ir efektyvus akustikos sprendimas.

Komentarai

  1. Mes norejome gero, kokybisko garso, tad turime garso koloneles ne tik irenginiuose ar salia ju. Juk kabelio kaina nera didele, galima garsiakalbius isdelioti taip, kad isgautum kuo geresni garsa

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

pozer_pl_240400_e01_xxx

TRIUKŠMAI IR ŠIUKŠLĖS: Romualdo Požerskio fotoparoda menų galerijoje „101“

2024 balandžio 30Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) menų galerijoje „101“ atidaroma Romualdo Požerskio paroda „Triukšmai ir šiukšlės“. Paroda kalba apie desocializuotą, dehumanizuotą meną ir savigarbą prarandančią politiką.

Kongresų rūmų salė

NAUJI AKUSTIKOS STANDARTAI: Baigiama rekonstruoti Vilniaus kongresų rūmų salė

2023 rugsėjo 14Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras surengė išskirtinį naujai rekonstruotos Vilniaus kongresų rūmų salės pristatymą. Planuojama, jok kitais metais duris atversianti pagal naujausius standartus įrengta ir išskirtine

KNAUF

IŠBANDYTI SAVE IR ANT SAVĘS: Unikalus KNAUF biuro interjeras tapo patyrimine ekspozicija

2023 birželio 91 KomentarasPILOTAS.LT

Antikinė sentencija „geriau vieną kartą pamatyti, negu dešimt kartų išgirsti“ – idealiai tinka najajam kompanijos KNAUF biurui Vilniuje. Ambicingas projektas siekė ne tik sukurti patogias

Tauro kalnas

PIRMIAUSIA PATIKRINS SKAMBESĮ: „Tautos namų“ realizaciją pradeda akustinis modelis

2022 birželio 23Be komentarųPILOTAS.LT

Šimtmečio idėja Vilniuje pamažu virsta realybe – Nacionalinės koncertų salės („Tautos namų“) techninis projektas jau baigiamas rengti. Dar šiemet bus pradėtas tvarkyti ir Tauro kalno

triukšmas

JAUTRUS MIESTAS: Triukšmas turi būti suprantamas kompleksiškai

2021 spalio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūros fondas baigia virtualių seminarų ir pokalbių ciklą „Svajonės apie nepertrūkstamą sąveiką“. Šiandien menininkė, rašytoja ir ksenologė dr. Adriana Knouf supažindins su triukšmo fenomenu. Spalio

triukšmo sienelė

MAŽIAU GELEŽINKELIO TRIUKŠMO: 7 šalies miestuose – specialios sienelės

2021 vasario 24Be komentarųPILOTAS.LT

Mažinant triukšmą prie geležinkelių, 7 šalies miestų triukšmingiausiose vietose šiemet bus pastatytos triukšmą slopinančios sienelės. Bendra projekto vertė – 24 mln. eurų. Lietuvos geležinkelio infrastruktūrą

PAROC SSB1

PLOKŠTĖ PAROC SSB1: Patikima apsauga nuo perdangomis sklindančio triukšmo

2019 vasario 281 KomentarasPILOTAS.LT

Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Kaip rodo patirtis, daugiabučių gyventojai dažnai kenčia nuo tarpaukštinėmis perdangomis sklindančio ir viršutinių kaimynų keliamo triukšmo.

Knauf

FASADŲ SŪDYMO SEZONAS PRASIDEDA: KNAUF specialistų architektūriniai receptai

2018 lapkričio 30Be komentarųAntanas Likutis

Mūsų klimatas lemia, kad bent kelis mėnesius kovojame su sniegu ir ledu gatvėse, vis dar naudodami Druskos bobučių technologijas. Žiema prieš mūsų druskas pralaimi. Mūsų

KNAUF

SAUSOS STATYBOS ŽVAIGŽDĖS: Tarptautinio KNAUF konkurso vardai

2018 birželio 202 KomentaraiLiudas Pastanga

66 Tarptautinio kompanijos KNAUF konkurso „Sausa statyba architektūroje“ projektai šiemet suplaukė iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos ir Belgijos. Tokia plati konkurso geografija fiksuota pirmą kartą.

_tit_knauf-klepas

ARCHITEKTŪRA IR AKUSTIKA: Praktinis seminaras architektams su laiminga pabaiga

2018 gegužės 30Be komentarųLiudas Pastanga

Akustika – it sveikata. Diskomfortą pajunti tik tada, kai ji prasta. Todėl visuotinio triukšmo kontekstuose architektui gali itin aktualiu pasirodyti praktinis seminaras „Architektūra ir patalpų

akustika

KAD GARSAS NEVIRSTŲ TRIUKŠMU: Švietimo įstaigose akustika tampa vis svarbesnė

2018 balandžio 261 KomentarasPILOTAS.LT

Švietimo sistemos gali būti pačios įvairiausios, tačiau esminės dedamosios yra amžinos, kaip pasaulis: mokytojas ir klasė. Pakalbėkime šiandieną apie klasę techniniu, akustikos aspektu. Nes būtent

lubos unity

SEGMENTINĖS LUBOS „UNITY“: Kūrybinė laisvė, o ne apribojimai

2018 kovo 302 KomentaraiPILOTAS.LT

Perforuotos segmentinės lubos jau seniai nėra naujiena, tačiau tik „Knauf Danoline Unity“ gaminiai turi kai ką ypatingo, kas išskiria juos apdailos medžiagų jūroje. Kaip žinia,

knauf

KAIP SKAMBA NAMAI: KNAUF sprendimai interjero akustiniam subalansavimui

2017 gruodžio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Geri interjero sprendimai matomi plika akimi, o geriausi – tik jaučiami, bet nepastebimi. Interjero profesionalai kasdien susiduria su užduotimi sukurti jaukų interjerą, tačiau ne kiekvienas

Knauf

SIEKTI NEĮMANOMO: ELBĖS FILHARMONIJA – AUKŠČIAUSOS PRABOS IŠŠŪKIS

2017 birželio 292 KomentaraiPILOTAS.LT

Reta kuri profesija taip veikia žmonių jausmus, nuotaikas ir emocijas kaip architekto. Ypač tą smagu ištarti Liepos 1-osios kontekste, kadangi didieji KNAUF darbai yra tampriausiai

Knauf

IŠSKIRTINĖ GIPSKARTONIO PLASTIKA: KNAUF lubų ir karnizų sprendimai

2017 birželio 212 KomentaraiRasytojas

Kompanijos „Knauf“ trimačio gipskartonio technologija jungia aukštesnę pavarą interjero apdailos kasdienybėje ir siunčia gerą žinią plastiškos architektūros autoriams ir statybininkams. Ilgą laiką gipskartonio plokščių apdorojimui

Darius Čiuta

GARSAS ARCHITEKTO RANKOSE: Darius Čiuta gros Raudonoje ZOOnoje

2017 gegužės 5Be komentarųLiudas Pastanga

Atkaklus architektūros konceptualistas Darius Čiuta kopia ant scenos – šįkart pasidalinti savo garso projektu „t ant.“ Jau šį šeštadienį (19:00) verbaliniai D.Čiutos triukšmogarsiai srūs po

images_phocagallery_4594_knauf_akus_1606_4594_tit1_knauf

GIRDĖTI IR SUPRASTI: Suvaldyta akustika mokyklose lemia ugdymo kokybę

Kuo aukštesnės kultūros šalis, tuo daugiau dėmesio ji skiria švietimo sistemai ir vienai reikšmingiausių tos sistemos lastelių – klasei (auditorijai). Neseniai atliktas eilinis tyrimas vėl

images_phocagallery_4485_knauf_hidr_1504_4485_tit_knauf

TRIUKŠMO ARCHITEKTŪRINIS TRAMDYMAS: „Knauf” sistemos ir žinios

Garso izoliacija pastatuose yra dažna problema ir ji gadina nuotaiką ne vienam. Ypač – privačioje erdvėje, kur norisi atsiriboti nuo likusio pasaulio. Suprantama, jog  kokybiškos

images_straipsniu_foto_4387_tit3_knauf_konk_xxx

KOMPANIJA „KNAUF“://XVI KONKURSAS ARCHITEKTAMS PRASIDEDA NETRUKUS

Šį pavasarį jau šešioliktą kartą „Knauf“ apdovanos geriausius Baltijos šalyse įvykdytus architektų projektus, kuriems buvo naudojamos sausosios statybos sistemos. Laureatų laukia beveik 2.000 eurų prizinis

images_phocagallery_3949_aqua_pane_3949_3949_e01_xxx

„SAUSIEJI“ FASADAI://„KNAUF“ IŠORĖS SIENŲ SISTEMA JAUČIASI TVIRTAI

Mūsų interjeruose senokai įsigalėjusi sausoji statyba tvirtai jaučiasi ir išorėje. Lietuvoje į panašias išorei skirtas sistemas kartais dar žvelgiama su nepasitikėjimu, tačiau pažangią kompanijos „Knauf“

images_phocagallery_3798_knauf_sand_1505_3798_sands_sv_150500_tit_xxx

MEDŽIAGA SVAJONIŲ VILAI://„KNAUF“ FASADŲ PLOKŠTĖS PARYŠKINO IDĖJĄ

Emeno pakraštyje, Šveicarijoje neseniai pastatyta privati vila jos savininkui išpildė svajonę gyventi patogiai ir stilingai. Šią svajonę įgyvendinti labai padėjo kompanijos „Knauf“ naujoji fasadų sistema

images_pulsas_foto_3739_romuv_kn_100600_e01_bra

MUZIKOS MAGIJA IR AKUSTIKA://DISKUSIJA KLAIPĖDOS ARCHITEKTŲ AUDITORIJOJE

Muzika daugeliui žmonių yra neatsiejama gyvenimo dalis. Vis dėlto didžiausia malonumą ji teikia kai garsas yra „gyvas“ ar bent tikroviškai atkuriamas. Ypač didelę reikšmę klausant

images_straipsniu_foto_3552_knauf seminarai_tit

KNAUF PRADEDA PAVASARĮ://SEMINARAI 4 DIDŽIUOSIUOSE MIESTUOSE

Sausosios statybos flagmanas kompanija „Knauf“ pradeda ruoštis pavasariui. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje kitą savaitę prasideda mokomieji seminarai architektams ir statybos specialistams.

images_phocagallery_3470_knauf_akus_1412_3470_knauf_lu_141200_e01_xxx

„KNAUF“ AKUSTINIAI PANELIAI://PAPRASTA, ŠIUOLAIKIŠKA, EFEKTYVU

2014 gruodžio 22Be komentarųRasytojas

Rekonstruojant pramonės ar kitas erdves dažnai tenka spręsti akustines problemas. Norint erdviose patalpose išsaugoti minimalistinę ar industrinę estetiką, triukšmo suvaldymas gali tapti rimtu estetiniu bei

images_phocagallery_3440_knauf_aqua_1412_3440_aquap_PO_141200_e06_xxx

PORTUGALIŠKA DERMĖ://„SAUSOJI STATYBA“ PADĖJO ARCHITEKTŪRAI

2014 gruodžio 8Be komentarųRasytojas

Tinkama statybinė sistema leidžia išvengti techninių problemų, pasiekti aukštą pastato konstrukcinį efektyvumą bei atskleisti jo architektūrinę idėją. O jei projektuoti imasi tikras architektūros meistras, rezultatas