Architektūros biuro „Wessel de Jonge Architecten“ iš Roterdamo partneris ir vadovas Sanderis Nelissenas (Sander Nelissen) užbaigs Architektūros fondo pokalbių ciklą apie švietimo architektūrą. Žinomas architektūros renovacijų praktikas atskleis sąsajų tarp architektūros objekto tolesnio panaudojimo ir nekilnojamojo turto plėtros kūrimo ir stiprinimo svarbą.
Kovo 22 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Nacionalinės dailės galerijos (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) auditorijoje įvyks S.Nelisseno paskaita „Edukacinių pastatų architektūros tęstinumas ir kaita“. Renginys nemokamas, pokalbis vyks anglų kalba.
Bus kalbama, kad siekiant išsaugoti pastato ar komplekso kultūrines vertes, restauracijai turėtų būti suteiktas visai naujas vaidmuo – ji turėtų tapti ryškia alternatyva vartotojų ar rinkos reikalavimams. Pastebima, kad greta ekonominės naudos ir aplinkos vertingumo istorija ir paveldas gali paskatinti vaikų ir jaunimo pilnavertę socialinę bei kultūrinę raidą.
Pokalbis yra dalis Architektūros fondo paskaitų ciklo „Švietimo architektūra: bendruomenės ir inovacijos“. Pokalbis rengiamas bendradarbiaujant su VGTU Architektūros fakultetu.
Sander Nelissen yra vieno iš lyderiaujančių architektūros biurų Nyderlanduose „Wessel de Jonge Architecten“, įsikūrusio Roterdame, partneris ir direktorius. Šis biuras daugiausiai dėmesio skiria XX a. pastatų restauravimui, jų pritaikymui ir naujam naudojimui. Į portfolio patenka tokios moderniosios architektūros ikonos kaip „Van Nelle“ gamykla (pastatyta 1931, UNESCO saugomas objektas), Jan Duikerio projektuota „Zonnestraal“ sanatorija (1931) ir Openluchtschool (1930) Amsterdame. S.Nelissen architektūrinė praktika daugiausia susijusi su modernizmo objektų išsaugojimu, siekiant juos pritaikyti šių dienų naudojimui. S.Nelissen yra Docomomo Nyderlanduose valdybos narys.
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.
Nuotrauka: Openluchtschool, rekonstrukcijos arch. Wessel de Jonge Architecten“, 2010 m.
klemensas
( 2018-03-20 )
Olandai saugo gamyklų pastatus, o Lietuvoje nugriautas buv. Policijos pastatas Giraitės g. Tuo ,matyt, mūsų valdžios mąstymas skiriasi nuo olandų. Taip gyventi verta?