Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos bei Vilniaus savivaldybės ginčo dėl projektų „Misionierių namų“, „Misionierių sodai“ teisėtumo įkarštyje sostinėje pristatomas dar vienas Misionierių kalvos projektas. Architekto Kęstučio Pempės vadovaujamas Vilniaus architektūros studijos kolektyvas (VAS) neseniai parengė Misionierių vienuolyno komplekso konversijos projektinius pasiūlymus, kuriuos įgyvendinus, Vilniaus baroko architektūros šedevras – Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia – būtų pritaikyta konferencijoms bei taptų viešbučio dalimi.
VšĮ „Vilniaus arkivyskupijos ekonomo tarnyba“ užsakymu, rengiamas nacionalinės svarbos Vilniaus Misionierių vienuolyno statinių ansamblio (Subačiaus g, 26) konversijos į viešbutį projektas. Vilniaus arkivyskupijos ekonomo Mykolo Juozapavičiaus teigimu, ieškant būdų, kaip išsaugoti Misionierių bažnyčią, buvo pasirinktas kelias ansamblį prikelti buvusio vienuolyno pastatus pritaikant viešbučio veiklai, o bažnyčios erdves – konferencijoms, koncertams, kultūros ir sielovados renginiams. Pastarojoje būtų įrengta šiuolaikinė garso sistema. Anot ekonomo, šios unikalios barokinės erdvės tuomet vėl atsivertų vilniečiams ir miesto svečiams. Mat valstybės galimybės prisidėti prie sovietmečiu nukentėjusio paveldo išsaugojimo yra ribotos. Architektų K.Pempės, I.Paškonytės ir J.Vaškevičiaus projektiniuose pasiūlymuose numatomas sklypo sutvarkymas, atkuriant ir papildant senąją takų ir pravažiavimų sistemą bei viešbučio reikmėms įrengiant parkavimo vietas.
Projektinių siūlymų pristatymas visuomenei miesto savivaldybės patalpose (Konstitucijos pr. 3, II aukštas, Spaudos centro salė) numatytas rugsėjo 14-ąją 17.15 val. Susipažinimo su projektiniais pasiūlymais galima UAB “Vilniaus architektūros studija” patalpose darbo dienomis nuo 16 iki 17 val. (P.Lukšio 32, 4 aukštas Vilnius; tel. 8 615 72 812).
Teigiama, kad Misionierių vienuolyno pastatuose įkurtame viešbutyje galės apsistoti ne tik Gailestingumo miestą atrandantys piligrimai iš viso pasaulio, bet ir turistai, verslininkai. Čia vyks sielovados ir kultūros renginiai. Prikėlus Misionierių ansamblį, Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia papildys turistų lankomų objektų sąrašą, o atsipirkus investicijoms į Misionierių ansamblio gaivinimą, viešbučio generuojamos pajamos būtų vienas iš šaltinių, kuris padėtų plėtoti Vilniaus arkivyskupijos sielovadinius ir socialinius projektus bei tęsti paveldo atnaujinimo darbus kituose objektuose.
Misionierių vienuolyno ansamblis, kaip ir daugelis kitų bažnyčių, buvo nusavintos sovietų okupacinės valdžios ir tik Lietuvai atgavus Nepriklausomybę grąžintos bažnyčiai. Vis dėlto bažnyčiai sunkiai sekasi rasti lėšų ir būdų, kaip šį religinį ir kultūrinį paveldą atgaivinti.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės ir „Made in Vilnius“ informaciją.
Nuotrauka: Kultūros paveldo departamentas.
.
( 2017-08-25 )
„Morkus pasakoja, kad Jėzus po šio pasveikinimo nuėjo į šventyklą, viską apžiūrėjo ir, kadangi jau buvo vakaras, leidosi į Betaniją, kur tą savaitę gyveno. Kitą dieną Jis vėl pasirodė šventykloje ir ėmė varyti lauk prekiautojus ir pirkėjus: „išvartė pinigų keitėjų stalus bei karvelių pardavėjų suolus“ (11, 15).“
……
Jėzus aiškiai mano, kad kulto ir verslo mišinys, prieš kurį jis stoja, naujaip atspindi Jeremijo laikų situaciją. Šiuo požiūriu Jo žodžiai ir poelgis yra įspėjimas, kuriame remiantis Jeremiju jau galima išgirsti ir nuorodą į šios šventyklos žlugimą. Tačiau kaip Jeremijas, lygiai taip ir Jėzus nėra šventyklos griovėjas: į tuos ir tai, kas iš tikrųjų griauna šventyklą, abu rodo savo kančia.“
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-03-08-sventyklos-isvalymas-ka-is-tikruju-jezus-padare/128218