Turbūt nėra būtina prisiminti Liepos 1-osios kilmės, tačiau švęsti Taptautinę architektų dieną privalu. Nes tai cecho vertikalė, šaknis, tai – ašis aplink kurią sukasi margas ir kūrybingas Lietuvos architektų pasaulis.
Kauno architektų bendruomenė jau dvidešimt metų laikosi tradicijos – Liepos 1-ąją skelbiami sėkmingiausiai dirbę architektai, fiksuojami reikšmingiausi architektūriniai įvykiai.
Jūsų mylimas architektūros ir kultūros portalas PILOTAS.LT būtent Liepos 1-ąją skelbia Metų architektą Kaune.
Šiemet garbingas Kauno Metų architekto titulas suteikiamas Gintarui Balčyčiui – už taktą konteksto atžvilgiu bei santūrią ir subalansuotą architektūrinę raišką, darnoje su optiškai sodriu dizainu virtusią solidžiomis architektūrinėmis realizacijomis Kaune. Išskirtiniai objektai: Kauno autobusų stotis (su bendraautoriais) Vytauto prospekte, Kaune ir Daugiabutis Spaustuvininkų gatvėje Kaune.
Kauno autobusų stoties su prekybos centru ir požemine automobilių saugykla statybos projekto (Vytauto pr. 24, Kaunas) bendraautoriai – architektai: Jurgita Šniepienė, Kęstutis Vaikšnoras, Paulius Vaitiekūnas. Konstruktorius: Eugenijus Skirius. Genrangovas: „Autokausta“.
TITULO KAUNO METŲ ARCHITEKTAS NOMINANTAI:
Gustė Kančaitė (su bendraautoriais)
Administracinis pastatas „Jonavos 30“ Kaune.
Verslo centras „Dokas“ Jonavos gatvėje Kaune (statomas).
Gintautas Natkevičius (su bendraautoriais)
Du gyvenamieji namai Kaune ir Vilniuje.
KAUNO METŲ ARCHITEKTAS: TITULO CHRONOLOGIJA
1997 Evaldas Barzdžiukas už du individualius gyvenamuosius namus Kauno Žaliakalnio šlaite.
1998 Algimantas Kančas už tradicinės architektūros ir naujų statybinių medžiagų bei priemonių junginius.
1999 Dalius Šarakauskas už prekybos centro „Skaistė“ projektą ir vartų fabriką „Ryterna“ Kaune.
2000 Gintaras ir Asta Prikockiai už VU Kauno humanitarinio fakulteto rekonstrukciją, vilą „Jūra ir smėlis“ Preiloje bei nuoseklią veiklą istoriniame Kauno kontekste.
2001 Gintautas Natkevičius už atvirą, idėjiškai užtaisytą architektūrą.
2002 Darius Čiuta už meninę drąsą ir tai, kad dirbdamas su skirtingais kolektyvais, stimuliuoja juos ir „užkrečia“ projektus formos grynumu, saikingumu ir tiksliniu medžiagų panaudojimu.
2003 Laima Tumynienė ir Gintas Vieversys už reikšmingas komercinės architektūros realizacijas – kosmetikos parduotuvės „Sarma“ interjerą Vilniuje; autocentrą, komercinį pastatą su sveikatingumo centru ir prekybos centrą „Iki“ Marijampolėje.
2004 Vilius Adomavičius ir Vida Vyšniauskienė už vilas prie Kalvių ežero ir Kačerginėje, „Ąžuolyno“ teniso sporto centrą Kaune ir gyvenamojo kvartalo prie Klaipėdos koncepcinį projektą ir kitus neabejotinai sėkmingos architektūros pavyzdžius.
2005 Ramūnas Raslavičius už elegantišką ir nuoseklią architektūrą firmos „Lemora“ pastate ir 2 Vytėnų gyvenamuosiuose namuose.
2006 Algimantas Miškinis, kurio publikacijos ir knygos urbanistinio paveldo klausimais bei principinga, nuosekli ir aktyvi pilietinė pozicija dėl svarbiausių Kauno urbanistinių problemų nusipelno ypatingos pagarbos, dėmesio ir visuomenės dėkingumo.
2007 Gražina Janulytė-Bernotienė už Kauno medicinos universiteto bibliotekos, Marijampolės kultūros centro projektus ir M.K.Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukciją.
2008 Simas – Eugenijus Miliūnas už ilgametes architektūrines pastangas, formuojant šiuolaikinį Kauną, kurios vertos žaidžiančiojo trenerio vardo.
2014 Gražina Janulytė-Bernotienė ir jos studijos komanda (Guoda Zykuvienė ir Rimantė Lydytė, Agnė Andriukaitienė, Loreta Bulakienė, Erikas Klinavičius, Agnė Mikėnaitė). Objektai: Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras ir Integruotas mokslo, studijų ir verslo centras „Santaka“.
2016 Jurgis Rimvydas Palys už nuoseklią kaunofilišką laikyseną, architektūrinę veiklą bei projektus, kurie yra meniški, išskirtiniai ir Kauno tapatumą stiprinantys. Objektai: Karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postas S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome, Kaunas (su Jurgita Veilandiene) ir panoraminė kavinė “Viva Kaunas”.
Esminė pastaba: pagal tarptautinę tradiciją, Titulas – prieš asmens vardą ir pavardę rašomas epitetas, išreiškiant šiam asmeniui išskirtinę pagarbą arba nurodant jo profesionalumą, akademinę kvalifikaciją ar dvasinį rangą. Kauno Architektūriniai Titulai – atitinka jungtinį dvasinio-profesinio-visuomeninio titulo rangą ir skiriami Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną, už išskirtinius žygius ir darbus Kauno architektūros labui. Kauno Architektūriniai Titulai nėra paveldimi.
Foto: G.Balčytis ir Pilotas.LT
Užpelkis
( 2017-07-07 )
Manau, kad šių metų didžiausias architektūrinis įvykis Kaune – didžiulio savadarbio stogelio virš trečiojo aukšto balkono, pagaminto „svarkės“ pagalba, nuplėšimas nuo renovuojamo smetoninio namo šalia „Romuvos“ kinoteatro Laisvės alėjoje. Kaip didžiausias 2015 m. architektūrinis įvykis Kaune buvo kampinio išlenkto stiklo atsiradimas Miliūno studijoje Donelaičio g. buvusiuose Ch. ir G. Ilgovskių namuose, kur prieš tai daug metų stirksojo kartono gabalas. Matyt audringų architektūrinių ginčų pasekmė tai buvo…
Užpelkis
( 2017-07-03 )
Autobusų stotis geros architektūros pavyzdys. Tokios autobusų stoties neturi net didieji ar senieji Europos miestai. Tik nelabai supratau, kodėl fasade, jungtyje tarp senojo raudono plytinio pastato ir naujojo, antrojo aukšto lygyje panaudota pigiausia išorės medžiaga – pilkas lenkiškas „buterbrodas“ ? Čia specialiai ar kaip ? Negi negalima buvo tuos 50 kv. m. uždengti brangesne medžiaga ? O šiaip, tai sveikinu laureatus !
mindis
( 2017-06-30 )
butu stipru, jei per kazkuria tu senu sandeliuku duru angu butu vienas is iejimu i Balcycio daugiabuti.
mnmn
( 2017-07-10 )
super ideja! koks nedidelis udergroundo klubelis galetu buti. arba Kauno kulturos sostines ofisas.