Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje vieši garsios olandų architektūros kompanijos OMA partneris Reinieris de Graafas (Reinier de Graaf). Svečias skaitys paskaitą „Dabartinė veikla“. Tai yra paskutinis Architektūros [pokalbių] fondo ciklo „Pinigai“ renginys.
Sausio 12 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) rengiamas pokalbis su OMA partneriu R. de Graafu „Dabartinė veikla“. Paskaitą organizuoja VŠĮ Architektūros fondas bendradarbiaudamas su Nyderlandų Karalystės ambasada.
„Į Vilnių R. de Graafą pakvietėme kaip įtakingos, pasauliniu mastu veikiančios architektūros organizacijos atstovą, kuris pasižymi netradiciniu požiūriu į aplinką ir savo profesiją. Taip pat manome, kad jo atstovaujamos organizacijos OMA veikla yra geras pavyzdys, kaip architektams, neprarandant savo balso, galima dalyvauti kapitalu varomame veiksme“, – sako vienas renginio kuratorių architektas Vytautas Biekša.
Pranešėjas prisistato kaip architektas, kurio interesų laukas – platus. Jo tyrimo objektas – urbanizmas, miesto kaip politinio ar finansinės galios reiškinio persvarstymas. R. de Graafo tyrimo geografija – globali, jis paliečia šešėlinės ekonomikos įtaką urbanizacijai besivystančiose šalyse, nagrinėja privačiojo verslo svarbą miestui, ironizuoja „išmaniojo miesto“ sąvokos tema, į vieną sąrašą sudeda galingiausias pasaulio valstybes, miestus ir korporacijas. Būdamas įtakingos architektūros organizacijos dalimi, architektas nespekuliuoja ateities tema, jo tikslas – keliamus klausimus įtraukti į viešąją ir akademinę diskusiją.
Reinieris de Graafas prisijungė prie OMA 1996 m. Jis yra atsakingas už urbanistinius ir architektūros projektus Europoje, Rusijoje, Artimuosiuose Rytuose, įskaitant „Holland Green“ Londone (2016 m), Naująjį „Timmerhuis“ Roterdame (2015 m), „G-Star“ būstinę Amsterdame (2014 m), „De Rotterdam“ (2013 m) ir „Norra Tornen“ gyvenamieji daugiaaukščiai Stockholme. 2002 m jis tapo OMA idėjų kalvės AMO direktoriumi, sukūrė parodą apie Europos Sąjungos istoriją „The Image of Europe“. Reinieris de Graafas koordinavo didėjantį AMO dalyvavimą tvarumo ir energijos planavime, įskaitant Zeekracht: Šiaurės jūros strateginį planą, 2010 išleistą publikaciją „Roadmap 2050“; A Practical Guide to a Prosperous, Low-Carbon Europe“, kartu su Europos Klimato Fondu ir „The Energy Report“, globalinį 100 procentų energetinio atsinaujinimo iki 2050 m planą kartu su WWF.
Paskutiniu metu R. de Graafas koncentravosi ties projektais Maskvoje, vadovaudamas OMA pasiūlymus Skolkovo inovacijų centro generaliniam planui, Rusijos Silikono Slėniui, taip pat –vadovavo konsorciumui siūlančiam Maskvos aglomeracijos plėtros koncepciją: urbanistinį planą Didžioji Maskva. Neseniai jis kuravo dvi parodas: „On Hold“ British School Romoje 2011 m, „Public Works: Architecture by Civil Servants“ Venecijos Bienalėje 2012 m. ir Berlyne 2013 m.
OMA yra Nyderlanduose įsikūrusi tarptautinė architektūros praktikos ir studijų organizacija, kuriai, greta R. de Graafo, priklauso šiuolaikinės architektūros asmenybės kaip Remas Koolhaasas, Ellen van Loon, Shohei Shigematsu ir kiti. Organizaciją OMA galima laikyti šiuo metu vienu įtakingiausių architektūros biurų pasaulyje.
Paskaitos rėmėjas „Hormann“.
19-ąjį Architektūros fondo paskaitų ciklą kuruoja Vytautas Biekša, Kazys Varnelis, Matas Šiupšinskas.
Parengta pagal Architektūros fondo informaciją.
M
( 2017-01-12 )
Kaune kaip tik prieš kelis mėnesius vyko AF18 ciklas apie bendradarbiavimo erdves. Prieš porą metų Kaune rengtas ciklas Miestas ir vanduo. Fondo renginius organizuoja savanoriai kurie ir ieško rėmėjų, rašo projektus finansavimui gauti (tame tarpe iš Kultūros tarybos, ministerijos ir pan.). Taip savaime jų niekas nefinansuoja – tai savanoriška ir savarankiška aktyvių žmonių iniciatyva. Savanoriais gali tapti visi norintys, tame tarpe ir nevilniečiai norintys kažką organizuoti savo mieste.
nuomonė
( 2017-01-09 )
Kada Architektūros fondo paskaitos bus Kaune, Klaipėdoje,Šiauliuose,Panevėžyje,o ne tik Vilniuje? Juk Architektūros fondo veikla,jei neklystu,finansuojama iš valstybės,o ne savivaldybės biudžeto?