Vilniaus oro uoste atidaroma Christopherio Herwigo ir Nicolaso Grospierre paroda „Sovietinės autobusų stotelės“. Tai dviejų autorių žvilgsnis į smulkiosios architektūros objektus buvusioje Sovietų sąjungoje. Atidarymo proga Vilniaus dailės akademijoje rengiama paskaita-diskusija su miesto tyrėjais Jūrate Tutlyte ir Tomu S. Butkumi apie miesto erdvių įmeninimo procesus Lietuvoje.
DVI SKIRTINGOS FOTOGRAFIJŲ SERIJOS
Spalio 28 dieną (penktadienį) 18 val. Vilniaus dailės akademijoje (Maironio g. 3, 112 aud.) įvyks Ch.Herwigo ir N.Grospierre parodos „Sovietinės autobusų stotelės“ (angl. „Soviet Bus Stops“) atidarymas. Paskaitoje-diskusijoje su miesto tyrėjais Jūrate Tutlyte ir Tomu S. Butkumi a bus kalbama apie posovietinio miesto viešųjų erdvių problematiką, trumpalaikius meno projektus mieste ir kokias vertes jie kuria šiandien. Keliami klausimai ar vis dar gyvename etape, kai miesto viešosiose erdvėse labiau priimtina matyti tradicinius puošybos objektus, nei trumpalaikes ar netradicines intervencijas? Koks mūsų santykis su sovietmečio reliktais miesto viešosiose erdvėse? Kokių alternatyvų galima imtis, siekiant miestą paversti organizmu kuriamu pačių gyventojų bei atspindinčiu šiandienos realijas?
Paroda apjungia dvi skirtingas fotografijų serijas: Ch.Herwig „Soviet Bus Stops“ ir N.Grospierre „Lithuanian bus stops“. Vilniaus oro uosto teritorija čia tampa savotiška galerija po atviru dangumi, priglaudžianti autobusų stotelės tranzitinėje erdvėje.
IŠVENGĖ GRIEŽTOS PLANAVIMO POLITIKOS
Ch.Herwig pristatomų sovietinių stotelių pavyzdžiai dažnai išvengia sovietmečiu buvusios griežtos architektūros planavimo politikos bei pabrėžia to meto sąlygomis egzistavusį eksperimentavimą, pasitelkiant skirtingas medžiagas ir tradicinius amatus. Ch.Herwig fotografijos vaizduoja vadinamųjų Rytų bloko šalių įdomiausius smulkiosios architektūros pavyzdžius. Parodoje eksponuojamos autobusų stotelės iš kaimynių ir Artimosios Azijos šalių bei iš jo naujausios kelionės po Rusiją. N.Grospierre serija „Lithuanian bus stops“ (liet. „Lietuviškos autobusų stotelės“) leidžia jas palyginti su Lietuvos sovietmečio laikotarpio autobusų stotelėmis, kurių iš viso jo kolekcijoje iš kelionių po mūsų šalį – beveik 30.
Projektą vykdo VšĮ „Meno vadybos platforma“, kuruoja Raimonda Tamulevičiūtė. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Ch.Herwigo ir N.Grospierre fotografijų parodą Vilniaus oro uoste veiks iki Kalėdų.
Parengta pagal Meno vadybos platformos informaciją.