Šiandien Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaitykloje rengiama atvira diskusija „Built | Unbuilt“. 4 menininkai čia pristatys savo individualius užbaigtus darbus bei diskutuos apie projektus, kurie buvo ar yra pradėti, bet nepabaigti. Renginys nemokamas.
REMIAMASI 4 MENININKŲ PROJEKTU
Edukacijos, rezidencijų ir parodų centras „Rupert“ rugpjūčio 26 dieną (penktadienį) 18 val. ŠMC skaitykloje pakvietė į atvirą diskusiją „Built | Unbuilt“ (liet. Pastatyta | Nepastatyta). Joje, remiantis 4 tarpdisciplininių menininkų projektu „Unbuilt“, bus diskutuojama apie kūrybos nerealizuotumą ir nepabaigtumą. Projektą įgyvendinant susiduriama su meninio bendradarbiavimo sunkumais, kurie tampa paties projekto tyrimo lauku.
„Unbuilt“ – nesusistemintas kūrybinis procesas dalyvaujant skirtingų meno disciplinų kūrėjams: architektui Thomui Tsangui, menininkui Larsui Laumannui, kompozitorei Cecilijai Lopez ir poetei Natalie Diaz. Sunkiai ieškodami bendrų meninių sąlyčio taškų, bet tuo pat metu palaikydami vienas kito kryptį, jie apžvelgia ir analizuoja nerealizuotų architektūrinių struktūrų grožį – vaizduotės ir ambicijų prigimtį – neįgyvendintuose planuose. Šie kūrybiniai santykiai suformuos būsimą archeologinį artefaktą, dokumentuojantį kūrybos procesą, kuris niekada netaps išbaigtu.
DISKUSIJAS SEKS PARODA
Pirmoje renginio dalyje pavadinimu „Built“ menininkai pristatys savo individualius užbaigtus darbus „Unbuilt“ projekto kontekste. Antrąją projekto dalį – atvirą diskusiją „Unbuilt“ – ves „Rupert“ direktorė Justė Jonutytė, kviestiniai svečiai ir publika, įsitraukdama į dialogą viena tema – apie projektus, kurie buvo ar yra pradėti, bet nepabaigti.
Diskusija ŠMC skaitykloje yra pirmasis renginys iš projekto „Unbuilt“ prezentacijų ir diskusijų serijos, vyksiančios Vilniuje, Rygoje ir Narvoje (Estija). Po prezentacijų ir diskusijų etapo trijuose Baltijos šalių miestuose vyks paroda – rugsėjį Rygoje, lapkritį Narvoje ir gruodį Vilniuje. Taip pat bus išleista projekto „Unbuilt“ publikacija, atskleidžianti vietinių architektų, dizainerių ir menininkų apmąstymus projekto tema.
Renginio organizatorius: „Rupert“. Renginio partneriai: „The Nordic – Baltic Mobility programme for Culture“, Meno rezidencija (darbiniu pavadinimu) „vilnius.nyc“, Šiuolaikinio meno centras.
Parengta pagal ŠMC informaciją.