Aplinkos ministerija ėmėsi nelegalios programinės įrangos projektavimo sektoriuje. Aplinkos ministro įsakymu ką tik patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“, kuriame įtvirtinta nuostata, jog licencijuota projektavimo programinė įranga statinio projektui yra privaloma.
25 dieną LR Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įsakymu liepos patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“. Juo remiantis, projektuotojai nuo šiol nebegalės naudotis nelegalia projektavimo programine įranga. Mat statybos techniniame reglamente atsirado nuostata, jog statinio projektui rengti naudoti licencijuotą projektavimo programinę įrangą yra privalu. Be to, statinio projektuotojas statinio projekto bendrojoje dalyje privalės pateikti statinio projektui parengti naudotos licencijuotos projektavimo programinės įrangos sąrašą pagal statinio techninio projekto sudedamąsias dalis.
Statybos techninis reglamento „Statinio projektavimas“ patikslinimo proga Aplinkos ministerijos išplatintame pranešime nurodoma, jog darbas su projektavimo programine įranga architektui ar konstruktoriui suteikia konkurencinį pranašumą – taip jie gali atlikti tikslius skaičiavimus ir pasiūlyti statytojui kelis statinio projekto variantus. Pavyzdžiui, ekonomiškai patrauklesnį statinio projektą su mažesne pradine sąmata, tačiau didesniu energetinių sąnaudų poreikiu ateityje, arba ekologišką sprendimą, tausojantį šilumos energijos išteklius.
Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos duomenimis, nelegali yra daugiau kaip pusė Lietuvoje naudojamos projektavimo programinės įrangos. Taigi, konkuruodami nukenčia legalia įranga dirbantys statinių projektuotojai, iškreipiamos sąžiningo verslo sąlygos.
Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.
Projektuotojas
( 2016-10-31 )
Pagrinde kiekvienas naujas įstatymas, papildymas ir pan. tik apsunkina (geriausia žinia-jokios žinios) – kuriama neigiama gyvenimo aplinka.
Ar atsirastų tarpukaryje tokio aukšto lygio Kauno architektūra jeigu būtų tokie dėdės „trečiokai“ sprendę su visa savo tikrintojų armija…
Arch
( 2016-08-02 )
Ko čia reikia verkti, yra pilna atviro kodo projektavimo programų, su jomis ir galima dirbti.
Kalvis
( 2016-07-29 )
Taip kalviui reik mosavimo licenzijuotam plaktukui atestacijos, nes irgi kuriamas produktas. Klausimas tik toks kodel vienoje sferoje ir sakykim vienam segmentui. O dizaineriui jeigu skelbiamos vizulizacijos žurnale nereiktų licenzijos pridet.? Kitas klausimas kokia konkurencija ? jeigu aš turiu į techninio projekto sudėtį pateikti mano turimos įrangos ir naudojamos įrangos licenziją? O sakot valdininkas neperduos konkurentui kad va šitas dirba su šita programine ir jis konkurencingas?
Kalviui
( 2016-07-29 )
Čia kalbat apie veiklą,galinčią sukelti pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei.Projektavimo programos ,kaip ir ,manau,nesukelio pavojaus sveikatai ar gyvybei. Juk norint naudotis išmaniaisiais telefonais,nereikia baigti kursų.Ko gero,kalvio veiklai irgi reikėtų pažymėjimo apie baigtus mosavimo kūju kursus.
Kalvis
( 2016-07-29 )
Studijuojant pakeitimą kyla klausimas o pridėt „projektuotojo – žmogaus“ licenzijos kad išklausyti kokie tai kursai nereiks, taigis dirbi su programine įranga o ar turi teisę dirbt? Na kaip pvz. CE kategorija…., nevairuoji be teisių? ;-)))
Briedas
( 2016-07-29 )
Koks absurdas. Apeliuoja į konkurenciją :). Žodžiu, kas dirba kompu, tas turi konkurencinį pranašumą. O kas nedirba kompu? Ar yra dar rankomis braižančių?… Maždaug, architektai, gerbkit architektus. Mes taip darom dėl Jūsų pačių gerovės…
Tai va, dabar tai tikrai užkurs tokią konkurenciją, kad … žodžiu emigracija dabar ant bangos. Skatinam toliau 🙂
Yla
( 2016-07-29 )
Dar reikės į bedrąją dalį įsegti pasižadėjimą, kad kai darei statybos projektą buvai išsivalęs dantis ir tavo pažastys nesmirdėjo…
hm
( 2016-07-29 )
Matyt,gal norima pademonstruoti,kad programinė į ranga yra viskas,o architektūrinės idėjos yra niekas? Matyt Konkurencijos tarnyba turėtų atidžiau išnagrinėti kai kurių programinės įrangos gamintojų ir platintojų veiklą Lietuvos rinkoje.
kns
( 2016-07-28 )
Tai čia konkretus lobizmas, kodėl tik „projektavimo programinės įrangos“, o tai Windows’ai tipo gali būti nelegalūs, word’as?
N
( 2016-07-28 )
Visi tiekejai turi bandomasias trial versijas, galiojancias 30d. Kas trukdo kas menesi performatuoti kompa ir viska leisti trial versijos pagrindu su visom veikianchiom funkcijom.
Kas tikrins i projektus idetas licenzijas? Ar savivaldybes visus duomenis teiks irangos platintojams? Taip pazeidziant konfidencialumo reikalavimus, nes savivaldybem realiai bus vienodai ar yra ten koks dokumentas ar nera. ar jis photoshopintas ar ne. ypach jei visokiu turbocadu, idea ir panashiu reikalu, kuriu lt atstovu net nera.
Plius tures dideti paslaugu kainos – jei uzhsieny uzh viena padaryta namuka architektas sau leidzhia isigyti metu licenzija – tai chia ju reikia 3-4. Specialiu kainu lietuvai aga-cad netaiko. nebent tik pliusinius koeficientus.
bliudas
( 2016-07-28 )
Sutapimas? Programinės įrangos pardavėjai nuo 2016-07-31 atsisako nuolatinių licenzijų pardavimo ir pereina prie programinės įrangos metinės nuomos principo.
menininkas
( 2016-07-28 )
Architektūrinės idėjos nieko vertos,jei nėra pridėta „licencija“. O jei tos idėjos išteikštos tušu ant kalkės ar vatmano ir nuskanuotos? Ar vėl nebus bandoma vienišus kūrėjus palikti prie suskilusios geldos,ar tai nėra stambiojo projektavimo verslo ( su direktoriais,jų pavaduotojais,viršininkais,sekretorėmis,patarėjais,direktoriaus giminaičiais ir kitu antstatu kurį tenka išlaikyti projektuojantiems,kuriantiems intelektinį produktą,generuojantiems kūrybines idėjas) proteguotas dalykas?
klava
( 2016-07-28 )
tik nereikia čia verkti. Yra pakankamai nemokamos PĮ. Yra visokių Light’ų. Tūpam dėžiukui nubraižyti nebūtina naujausia pilna Autokado versija. Čia bus pagalba ne brangiosios PĮ pardavėjams, o visiems alternatyvistams…
geris
( 2016-07-28 )
Kad taip uoliai Aplinkos ministerija gintų architektų autorines teises… Kažkaip toks įspūdis nesusidaro- ministerijos atstovai galimai dalyvavo konkurso vertinimo komisijos darbe,bet galimai neprotestavo dėl autorių teisių įstatymo galimo pažeidimo-prie architektūros kūrinių atvaizdų nepaminėti tų kūrinių autorių architektų vardai ir pavardės:
http://bustas.lrytas.lt/nekilnojamasis-turtas/paskelbtas-geriausias-lietuvos-daugiabutis.htm
Kartelis?
( 2016-07-28 )
Mano nuomone,tai galimai yra programinės įrangos gamintojų lobistų veiklos rezultatas? Ką gi,matyt teks vėl pereiti prie braižymo ranka ir projektus skanuoti. Manau Konkurencijos tarnyba turėtų paskelbti tokį nutarimą,kaip (mano nuomone) pažeidžiantį Konkurencijos įstatymo nuostatas,nes mano nuomone,gal čia galimi karteliniai susitarimai?
Kalvis
( 2016-07-28 )
Šaunu,
Manau reiktų kol Trečiokas gali – dar dirba ministerijoj pavaryt dar grieščiau, tuo labiau kad Kurlys – Statybininku inžinierių sąjungos – Banduvos savininkas šalia sėdi, patartų ką daryt kad konkurentų neliktų ir luptų pinigą vyriokai. Tuoj duot „zadanija“ ir viskas bus menininkams – filosofistams.
Neišdegs p. Kęstuti nuplaukė Jūsų dienos suėsit smulkius o Jus suės DIDIEJI . Ir nei smulkūs duonos turės nei banduvai nuo to bus geriau.
http://vz.lt/sektoriai/pramone/2016/06/22/concretus-grupe-pereme-konkurentus-sustiprino-pozicijas.
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/pokalbiu-del-vijuneles-isklotines-kestutis-treciokas-norejo-revizijos-druskininkuose-nes-darbe-uzknisa-prota-56-589787