Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, kovo 11-osios, išvakarėse Prezidentūros teritorijoje atidaromas šiuolaikiškas Valstybės pažinimo centras. Šią Lietuvos pilietiškumo galeriją kūrė daugiau kaip 40 skirtingų sričių specialistų – architektai, dizaineriai, istorikai, politologai, menotyrininkai, vizualiųjų medijų, informacinių technologijų atstovai.
CENTRĄ KŪRĖ DAUGIAU KAIP 2 METUS
Kaip skelbia Lietuvos prezidentūra, daugiau kaip 2 metus kurtas centras – moderniausia pilietiškumo galerija ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione. Čia, pasitelkiant naujausias technologijas, pristatoma demokratinės valstybės ir jos institucijų veikla, demonstruojama, kaip jos kūrime gali dalyvauti šalies piliečiai. Kiekvienas muziejaus lankytojas gaus planšetę – interaktyvųjį vedlį, papildysiantį ir išplėsiantį muziejuje esančių ekspozicijų turinį.
Bene inovatyviausias šalies muziejus užima 1.031 m² plotą. Per 3 aukštus išsidėsčiusiose muziejaus ekspozicijose (arch. „Processoffice“) galima išgirsti virtualioje realybėje atgijusių mokslininkų komentarus, apžiūrėti už Sąjūdžio kandidatus balsuoti agitavusį seną žiguliuką. Centro lankytojai gali ne tik susipažinti su pateikta informacija, bet ir patys prisidėti kuriant naujas ekspozicijas. Naudodami Google maps, žmonės gali keliauti per Lietuvą, žymėti jiems mieliausias šalies vietas, kurti savo šeimos, klasės ar bendruomenės herbus, sudarinėti pastarąjį 100-metį gimusių ir prie valstybės kūrimo prisidėjusių žmonių gimtinių žemėlapį. Šiuolaikinių technologijų ir realybę papildančių priemonių dėka muziejaus svečiai gali patys subalansuoti valstybės biudžetą, susipažinti su Prezidentūros istorija ir įvairias pjūviais tyrinėti Lietuvą.
VYKS EKSKURSIJOS, DISKUSIJOS, PAMOKOS
Valstybės pažinimo centro virtualioje erdvėje lankytojai taip pat gali susitikti su atkurtos Lietuvos vadovais. Į centro lankytojus virtualioje realybėje kreipsis ir apie pilietiškumą kalbės plaukikė ir olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, krepšininkai Mantas Kalnietis ir Martynas Pocius, filosofas Leonidas Donskis, politologas Alvydas Jokūbaitis, Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubo vyriausias treneris Valdas Dambrauskas, grupės „Skylė“ lyderė Aistė Smilgevičiūtė, operos dainininkas Rafailas Karpis, radijo stoties „Zip FM“ laidų vedėjai Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys, muzikantas Viktoras Diawara, Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų atstovai, partizaninio judėjimo dalyviai ir kiti.
Valstybės pažinimo centre nemokamai žada vykti ne tik ekskursijos ar diskusijos, bet ir mokyklų organizuojamos politologijos, ekonomikos, pilietiškumo pamokos.
Parengta pagal Lietuvos prezidentūros ir PILOTAS.LT informaciją.
Kestas
( 2016-03-20 )
Toks is pirsto lauztas muziejus. Tarybiniais laikais pionieriu kambariai tokie mokyklose buvo.
Dar ekspozicija su plansetke apziurinet reikia, goglemaps pasivaiksciot galima, prajuokino. Tokia nesamone du metus daryt reikejo, turbut kad eurorublius isisavint ir pateisint galetu.
?
( 2016-03-10 )
O kas yra arch. Processoffice? Žinoma,galima gūglinti,bet gal pilotas.lt galėtų parodyti pavyzdį kitai žiniasklaidai ir įvardinti architektūros autorius?