Amsterdame, Van Gogh‘o muziejuje ką tik įrengtas išraiškingas stiklinis įėjimas. Elipsės plano stiklinių sienų bei konstrukcijų paviljoną pagal japonų architekto Kisho Kurokawa‘os eskizą operatyviai suprojektavo vietos architektūrinė firma „Hans van Heeswijk architecten“. Tai didžiausias stiklinių konstrukcijų statinys Olandijoje ir naujausias šiuolaikinės architektūros akcentas Amsterdame.
Van Gogh‘o muziejus – vienas populiariausių muziejų ne vien Amsterdame, bet ir visoje Olandijoje. Svarbiam kultūros objektui reikėjo iškalbingo, tačiau subtilaus architektūros sprendinio. Naujojo įėjimo projektą olandai patikėjo garsiam japonų architektui K.Kurokawa („Kisho Kurokawa architect & associates“), anksčiau suprojektavusiam ir šio muziejaus gretimą parodų paviljoną (1999 m.). Olandų firmos „Hans van Heeswijk architecten“ projektuotojai japonų architekto pateiktą įėjimo idėją išplėtojo ir padėjo realizuoti per itin trumpą laiką ֪– vos pusantrų metų.
Kaip ir gretimi Amsterdamo muziejai, Van Gogh‘o muziejus lankytojus nuo šiol pasitinka aikštėje įrengtas patogus 2.400 m² ploto įėjimo paviljonas. Tarp Gerrito Rietveldo suprojektuoto pagrindinio muziejaus pastato ir K.Kurokawa‘os vėlesnio sparno įterptame statinyjepanaudotos pažangios konstrukcinės sistemos. Jos padėjo sukurti itin erdvų ir šviesų elipsės plano tūrį, kuriame įrengtas fojė su san. mazgais ir parduotuve. Taip muziejui pavyko išspręsti trūkstamų patalpų bei lankytojų srautų organizavimo problemas. Tačiau šis pažangus statinys atlieka ir reprezentacinę funkciją bei žinomą Amsterdamo meno įstaigą praturtina pažangiu šiuolaikišku architektūriniu ženklu. Tai greitai turėtų pastebėti bei įvertinti ir muziejaus lankytojai.
Parengta pagal „Hans van Heeswijk architecten“ ir Van Gogh muziejaus informaciją.
Užpelkis
( 2015-09-07 )
Ką gi – nuostabu. Buvau tame muziejuje 1997 m. vasarą. Ten saugomas tikras menas. V. van Gogas buvo puikus menininkas, tai ne dabartiniai „perfomansų“ darytojai.