Lietuva pirmą kartą pasiryžo sudalyvauti viename reikšmingiausių Europos architektūrinių renginių – Venecijos architektūros bienalėje. Lietuvos kultūros tarybai paskelbus konkursą „Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinį paviljoną 15-oje Venecijos architektūros bienalėje 2015 m. ir įgyvendinti projektą 2016 m. “, Lietuvos architektų sąjunga rengia Lietuvos architektūros paviljono Venecijos bienalėje idėjų konkursą. Pastarajame išrinkta geriausia Lietuvos architektūros paviljono Venecijos bienalėje idėja bus įtraukta į paraišką, kurią Lietuvos kultūros tarybai teiks Lietuvos architektų sąjunga.
Lietuvos Kultūros Taryba (LKT) paskelbė konkursą „Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinį paviljoną 15-oje Venecijos architektūros bienalėje 2015 m. ir įgyvendinti projektą 2016 m.“. Projektų konkurse turi teisę dalyvauti juridiniai asmenys, turintys ne mažesnę nei 5 metų architektūros ar šiuolaikinio meno projektų įgyvendinimo ir ekspozicijų rengimo patirtį Lietuvoje ir užsienio valstybėse.
Nors 2016 metų Venecijos architektūros bienalės tema dar nepaskelbta, paraiškas Lietuvos Kultūros Tarybai galima teikti iki kitų metų sausio 27 dienos. Lietuvos architektų sąjunga (LAS) kviečia teikti idėjas, kurios atitiktų šiuos LAS Tarybos patvirtintus kriterijus:
– idėjos aiškumas, „stiprumas“;
– „lietuviškumas“: Lietuvai aktualios problemos, temos, kurioje atsiskleistų lietuviška specifika, nagrinėjimas;
– daugiasluoksniškumas: kad ekspozicija būtų patraukli ir įdomi ir lankytojui, skiriančiam apžiūrai kelias minutes, ir lankytojui, norinčiam giliau nagrinėti temą;
– originalus, publiką įtraukiantis pateikimas;
– racionalumas: reali, įgyvendinama idėja, racionalus biudžetas;
– galimybė ekspoziciją demonstruoti vėliau skirtingose vietose.
Projektų konkursui teikiami projektai neribojami temos ar išraiškos priemonių atžvilgiu. LKT kvietime siūloma, kad ekspozicijos plotas neviršytų 200 m², tačiau konkreti vieta Lietuvos paviljonui dar nėra parinkta.
Konkursui reikia pateikti:
1. aiškinamąjį raštą, kuriame turi būti išsamiai išdėstyta projekto idėja, nurodant projektui pasirinktus menininko (-ų) kūrinius, medžiagas, iš kurių kūriniai sukurti arba bus kuriami, projektui įgyvendinti naudotina techninė įranga ir kitos priemonės ir įranga;
3. ekspozicijos brėžinį/eskizą popieriuje (formatas A3);
4. projekte dalyvaujančio (-ų) menininko (-ų) kūrybines biografijas;
5. duomenis apie projekto kuratorių (-us);
6. projekto įgyvendinimo veiksmų planą;
7. informaciją apie ekspozicijos įrengimo technines priemones;
8. projekto sąmatą;
9. Neprivalomai: pateikti pasiūlymus dėl projekto reklamos ir viešųjų ryšių;
Vienas autorius (komanda) gali pristatyti neribotą projektų skaičių.
Projektus sausio 15 dienos 15 val. pateikti Lietuvos architektų sąjungai el. paštu info@architektusajunga.lt (galima siųsti per WeTransfer, Dropbox ar kt. sistemas).
Projektų vertinimo žiuri – LAS Taryba. Tarybos narys, dalyvaujantis konkurse, projektų vertinime dalyvauti negali. Vertinime taip pat nedalyvauja Tarybos nariai, teikiantys (ar dalyvaujantys teikiančiųjų komandoje) paraišką tam pačiam konkursui į LKT. Konkurso nugalėtojo paskelbimo data: 2015 metų sausio 20 diena.
Tuo atveju, jei Lietuvos architektų sąjungos pateikta paraiška laimėtų Lietuvos kultūros tarybos paskelbtą konkursą, šio konkurso nugalėtojams bus suteikta teisė įgyvendinti savo projektą Venecijos architektūros bienalėje 2016 metais.
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.
Re-us
( 2014-12-17 )
Kažkaip archsąjungos puslapyje tas juridinio statuso reikalavimas konkurso dalyviui neminimas,skirtingai,negu Lietuvos Kultūros tarybos puslapyje:
http://architektusajunga.lt/anonsai/kvieciame-teikti-idejas-lietuvos-paviljonui-venecijos-architekturos-bienaleje-2016
http://www.ltkt.lt/?psl=projektu-finansavimas&do=konkursai&step=view&id=9
to Dalyvis
( 2014-12-17 )
Niekas jokiu atsakymu jums nepateiks. Nes nera ka atsakyti. Nes Venecijos Bienale – yra laisves manifestacija. O Lietuvos valdzios labirintuose ta manifestacija virsta i elementaria biurokratine rutina. Tai tik toks ir tegali buti atsakymas.
Kiti konkuruos idejomis. O mums tos idejos nera ir nebuvo niekad idomios, todel mes 24 nepriklausomybes metus Venecijos Bienaleje niekad ir nedalyvavome. Toks yra atsakymas.
Re-us
( 2014-12-15 )
Dalyvis iškėlė rimtus klausimus.Archsąjunga turėtų juos pateikti konkurso skelbėjams.
8ve5p
( 2014-12-15 )
ir kermika naturalus produktas ir medis naturalus produktas. tai dabar klausimas kodel uz kerminiu lenteliu fasada skiriama nacionaline kulturos premija o uz mediniu lenteliu ne? pasirodo Lietuvoje arciau gamtos visgi yra molis… nor ir is Vokietijos… visgi gerbiama komisija dar ne velu… pasvarstykite… gal ir tas ir tas naturalus produktas yra geras….
to Kirvis
( 2014-12-15 )
bukite atidesnis – Rolandas Palekas syspsojosi prie savo bibliotekos keraminio fasado…
Kirvis
( 2014-12-15 )
o kur prof. Rolandas Palekas dingo is frontpage… taip graziai sypsojosi prie kazkokiu lentuciu fasado?
Prasau grazinti info i pirma puslapi… taigi cia svente visam architektu cechui! Jus ka pamirsote!
Dalyvis
( 2014-12-15 )
Kodėl diskriminuojami fiziniai asmenys (tai mano nuomonė),kaip projekto konkurso dalyviai? Kodėl ,mano nuomone,ribojama kūrybinė konkurencija? Ar Architektų sąjunga pritaria tokiam,mano nuomone, fizinių asmenų .diskriminavimui ir konkurencijos,mano nuomone,varžymui? Gal architektūros studentai pateiktų labai idomių idėjų,bet reikalaujamas patirties ir juridinio statuso barjeras,mano nuomome,dabar atima jiems galimybę pateikti savo idėją konkursui savarankiškai. Ką bendro turi „juridinio asmens statusas“ ir paviljono,kaip meno kūrinio,idėja?
„…Projektų konkurse turi teisę dalyvauti juridiniai asmenys, turintys ne mažesnę nei 5 metų architektūros ar šiuolaikinio meno projektų įgyvendinimo ir ekspozicijų rengimo patirtį Lietuvoje ir užsienio valstybėse….“