Vilniuje ką tik atidaryta garsaus dailininko Salvadoro Dali kūrinių paroda „Materialusis siurrealizmas“, neseniai viešėjusi ir Klaipėdoje. Iki pat gegužės 31 dienos su jos eksponatais iš privačios kolekcijos galima susipažinti Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Iš viso eksponuojama apie 100 S.Dali darbų.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41,Vilnius) atidaryta paroda „Materialusis siurrealizmas“ iš privačios Salvadoro Dali kūrinių kolekcijos. Prancūzijoje įsikūrusios organizacijos „Amiencom“ parengtoje kilnojamoje parodoje yra apie 100 S.Dali darbų, saugomų privačioje kolekcijoje.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje bus eksponuojamas Dantės Alighierio poemos „Dieviškoji komedija“ iliustracijų ciklas, Italijos vyriausybės užsakymu 1951-1960 m. sukurtas S.Dali, krikščionybės ir tikėjimo temų įkvėptas litografijų ciklas „Dvylika apaštalų, arba Apskritojo stalo riteriai“ (1977 m.), Pedro Antonijaus de Alarcono apysakos „El sombrero de tres picos“ („Trikampė skrybėlė“) ir to paties pavadinimo baleto iliustracijos (1959 m.), Renesanso menininko Benvenuto Cellinio autobiografijos iliustracijos (1945 m.), ilgametės S. Dali sielos draugės prancūzų dainininkės, aktorės, dailininkės Amandos Lear litografija.
Spalvingą grafiką parodoje „Materialusis siurrealizmas“ papildo proginiai medaliai, juvelyrikos dirbiniai, keraminės lėkštės iš serijų „Žaidimo kortos“,„Las Flores Dalinianas“, „Septyni menai“, S.Dali išradingai dekoruotos pasitelkus siurrealizmo elementus, taip pat – dailininko sukurtų pašto ženklų ir net vyno etikečių maketai.
„Aš ne siurrealistas, aš – siurrealizmas“, – teigė S. Dali – tapytojas, grafikas, režisierius, dizaineris, rašytojas, architektas, savo kūryboje gvildenęs bemaž visas jam ir jo amžininkams reikšmingas temas, neaplenkdamas seksualinės revoliucijos, pilietinių karų, atominės bombos, nacizmo, katalikybės, mokslo, klasikinio meno ir netgi kulinarijos.
Paroda „Materialusis siurrealizmas“ Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veiks iki gegužės 31 dienos.
Parengta pagal Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus informaciją.