images_straipsniu_foto_2953_balan_pr_140300_e01_xxx

LAIMĖJO BALANSAS://IŠRINKTAS PARODOS „EXPO 2015“ PAVILJONO KONKURSO NUGALĖTOJAS

Lietuva pasiryžusi dalyvauti pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“, kuri kitais metais vyks Milane, Italijoje. Aplinkos ministerijos rengtas architektūros idėjų konkursas turėjo atsakyti į klausimą: ką mes Milane statysime? Ką tik paaiškėjo, kad Lietuvos paviljono projekto konkurse pirmoji vieta paskirta projektui „Balansas“, kurio autorė – Kauno architektų studija JAS.

DALYVAVO 27 KONCEPCIJOS

2015 metais Milane organizuojamos parodos „EXPO 2015“ pagrindinė tema – „Pamaitinti planetą, energija gyvenimui“. Aplinkos ministerijos surengtojo konkurso dalyviai turėjo pateikti Lietuvos paviljono koncepcijas, kurios atitiktų šią temą bei kuo išradingiau pristatytų mūsų valstybę.

Paviljonui numatytas 1.147m2 ploto žemės sklypas(N-15) prie pagrindinės Pasaulio alėjos. Pagal konkurso sąlygas, jame projektuojamas  pastatas ar jų grupė galėjo užimti ne daugiau kaip 560 m2 sklypo. Maksimalus statinių aukštis – 12 m, nors atskiri dekoratyviniai elementai gali siekti 17 m aukštį nuo žemės. Paviljone taip pat numatyta ne mažesnė kaip 300 m2 ekspozicinė erdvė, apie 100 m2 restoranas, apie 25 m2 ploto suvenyrų parduotuvė, 100 m2 ploto daugiafunkcinė erdvė specializuotiems nedidelio masto renginiams, taip pat – svečių kambarys, administracinės patalpos ir buitinės patalpos.

Lietuvos paviljono Milane projekto konkurse dalyvavo 27 autorių kolektyvai. Jų pateiktus konkursinius darbus didžiuosiuose šalies miestuose buvo galima pamatyti „gyvai“.

SUBALANSUOTA DVIEJŲ TŪRIŲ KOMPOZICIJA

Projektus vertino mišri žiuri: Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2015“ generalinis komisaras R.Jankauskas (pirmininkas), Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas G. Blažiūnas, LPK prezidentas R.Dargis, VGTU Architektūros fakulteto dekanas R.Buivydas, architektai R.Palekas, M.Šaliamoras, prof. etnologas L.Klimka, Italijoje dirbantis ir kulinarijos temomis daug rašantis žurnalistas P.Jurkevičius, televizijos laidų vedėja, knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorė E.Mildažytė.

Jos sprendimu pirmoji vieta paskirta projektui „Balansas“. Ekspertus įtikino šio darbo autorių – architekto V.Juozaičio studijos JAS – pateikta subalansuota dviejų tūrių kompozicija. Projekto autoriai Lietuvą numato pristatyti kaip unikalių tradicijų ir technologinių inovacijų šalį. Su konkurso nugalėtojais turėtų būti sudaryta sutartis dėl paviljono techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.

Antroji vieta paskirta bendrovės „Mart Pro“ darbui „LT Lithuanian Table“. Trečioje vietoje liko architektų Sauliaus Gečo, Gabrielės Chiaretti, Vaivos Rinkūnaitės ir dailininko Rimvydo Bartkaus projektas „Sveiks svieteli margs“.

Tikimasi, kad „EXPO 2015“ Milane dalyvaus daugiau kaip 130 pasaulio valstybių, o ją aplankys 30 mln. žmonių iš viso pasaulio.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją.

 

Konkursinių projektų eilė pagal užimtą vietą:

1. Devizas „Balansas“ (arch. UAB „JAS”):

2. Devizas „LT Lithuanian Table“ (UAB „Mart Pro”):

3. Devizas „Sveiks svieteli margs“ (arch. Saulius Gecas):

4. Devizas „Taste of forest/Miško skonis“ (arch. VŠĮ „PVZ LT” jungtinės veiklos sutarties pagrindu su MB „Ponama”):

5. Devizas „Pajusk Lietuvą“ (arch. UAB „SP Architektų grupė”):

6. Devizas „Un Tavolo Grande“ (arch. „Salto AB” OU (autoriai: Maarja Kask, Ralf Looke, Karli Luik, Helin Kukk, Margus Tamm):

7. Devizas „Grūdų džiovykla“ (arch. UAB „Milimetras”):

8. Devizas „Fields of Gold“ (arch. UAB „314 ARCHITEKTAI” jungtinės veiklos sutarties pagrindu su UAB „Descon”):

9. Devizas „Auganti Lietuva/Growing Lithuania“ (arch. UAB „Vilniaus architektūros studija”; autoriai: Aurimas Syrusas, Luca Schiavone, Vytautas Lukoševičius):

10. Devizas „Biosfera“ (arch. UAB „Formatas A1”):

11. Devizas „Siekis“ (arch. UAB „DO architects”):

12. Devizas „Chromosoma“ (arch. UAB „Viltekta”):

13. Devizas „Pieno upės“ (arch. Jurgio Vroblevičiaus dizaino studija):

14. Devizas „Sodas“ (II) (arch. Ž. Radvilavičiaus projektavimo biuras jungtinės veiklos sutarties pagrindu su Algimantu Sprindžiu, Guoda Korneva, Vaida Navaisaitiene, Kęstučiu Stankaičiu):

15. Devizas „Bręstantis trečiojo tūkstantmečio vaisius“ (arch. UAB „Ekspobalta”):

16. Devizas „Piliakalnis“ (arch. Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija”):

17. Devizas „Užakuotas medus gardesnis“(arch. MB „Mariaus Mateikos architektūros sprendimai” jungtinės veiklos sutarties pagrindu su UAB „Niša”; autoriai Marius Mateika ir Darius Čekanauskas):

18. Devizas „#Pieva“ (arch. UAB „UNITECTUS”):

19. Devizas „Sodas“ (I) (arch. UAB „Projektų rengimo biuras” jungtinės veiklos sutarties pagrindu su Edita Gumauskaite, Ieva Stasevičiūte, Egle Buikaite):

20. Devizas „Lietuva. Tyra gamta“ (arch. UAB „Kauno projektavimo ir konsultavimo biuras”):

21. Devizas „Baltas kaip pienas“  (arch. UAB „Klasikinis portikas”):

22. Devizas „Kviečiame prie stalo“ (arch. UAB „MultimediaMark”):

23. Devizas „Laukas“ (arch. Andrius Skiezgelas):

24. Devizas „Energijos taurė žemei“ (arch. Žilvinas Urbas):

25. Devizas „123456“ (arch. Ričardas Krištapavičius);

26. Devizas „Lauknešėlis“ (arch. UAB „Gera idėja”):

27. Devizas „Karalių pasaka“ (arch. G. Klimavičiaus projektavimo firma  „SUTI”):

Komentarai

 1. Veгy nice poѕt. I just stumbleɗ upon your weblog and
  wished tto say that I’ve really enjoyed Ьгowsing your blog pоsts.
  In any case I’ll be subsсriƄng tο your feed and I
  hope you write again very soon!

  Check out my weƄloɡ … san francisco the kitchen sink guanatos ice cream walnut: https://www.youtube.com/watch?v=TRiU8cTlutw

 2. Hello my family member! I wish to say that this post is awesome, nice written
  and come with approximately all important infos.
  I would like to look extra posts like this .

  Also visit my web page; sveikinimai: http://www.sveikinam.lt

 3. manau si karta Lietuvos paviljono lankytojai net nepastebes, matyt tokia buvo autoriu ir komisijos ideja?

 4. Ir taip ziuriu ir taip ziuriu, kur cia atsispindi aplinka tausojanti architektura, geriausiai atspindinti lietuvos senasias lietuvos tardicijas… polikarbonato apdailoj? beje, bandau isivaizduot ta polikarbonata Italijos vasaros klimate… Gerai kazkas sakes, sitas konkursas labai panasus i Eurovizija :)))

 5. Geras darbas, šaunuolis Virgis ir jo komanda! sveikinimai

 6. Juozaitis cia ne prie ko. Nera kuo kaltinti. Matyt jaunimas padirbejo. Sveikiname jaunima!

 7. Labai gerai, kad pamačius pavilijoną norisi jį apeiti ir susipažinti su Lietuva. Būtų daug blogiau jei niekas į jį neitų, ar ne pone Jūrate?

 8. Negi beveiki 100 metų senumo idėjų tiražavimas ir dar anemiškas – būtent kai, kas sugeba sužavėti imp. žiūri? Tokį paviljoną pamačius, labiausiai norėsis jį … apeiti. Konkursui pateikta kur kas originalesnių projektų. Siūlau rinkti iš naujo.

 9. Mano nuomone,šis paviljonas atspindi poziciją „kad tik nieko neatsitiktų“.

 10. visiška kūrybinė impotencija, foninė architektūra gal net ne architektūra, visiškai nesuprasta ko siekiama toje parodoje. dvi dėžutės ir yra tik dvi dėžutės ir visai nesvarbu ar jos „supasi“ ar dar ką nors daro.
  linkėjimai vertinimo komisijai……
  varykit ir toliau taip.
  nesuprantu, kodėl pas mus lietuvius viskas taip atvirkščiai: jei Eurovizija – tai reikia būtinai atrinkti visišką nesąmonę. EXPO – ta pati Eurovizija. Kažkokie debilai tai veda, prodiusuoja ir gaunasi kaip visada šūdas.
  palinkėčiau sėkmės maudytis tame šūde jei neskaudėtų….

 11. Manau,nereikėtų fetišizuoti – svarbiau turėti gerų idėjų galvoje,o ne tinklapį internete.

 12. oi, atsiprasau, cia apie pozicija nr 20 parasiau, atsiprasau JAS

 13. laimetojas net tinklapio internete neturi… 11 darbuotoju – apyvarta pagal rekvizitai lt:
  2012: 200 001 – 300 000 Lt
  2011: 200 001 – 300 000 Lt
  2000 Lt vienam darbuotojui PER MENESI???
  Labai idomu

 14. Kas yra JAS,paaiškinta. Architektūros linija-galima nuspėti.O kas yra Mart Pro,PVZ LT,Milimetras,Formatas A1,DO Architects,Ekspobalta……? Labai sunku susigaudyti.Kodėl tik kai kurių darbų architektų pavardės paminėtos,juk lietuviški įstatymai reikalauja prie publikuojamų architektūros darbų parašyti autorių architektų pavardes? Ar ministerijos tarnautojams,pateikusiems informaciją tokie įstatymų reikalavimai nežinomi?
  Šiapjau,estų (deja) paviljonas suure laua konceptualiausias….Kažkaip ta proga prisiminiau estų ambasados pastatą…..

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Londono galerijos „Serpentine“ paviljonas Londone (arch. L.Ghotmeh, 2023 m.). Foto: Iwan Baan.

SUKVIES PRIE STALO: Londone atidaromas galerijos „Serpentine“ vasaros paviljonas

2023 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Svarbiu šiuolaikinės architektūros vietoženkliu kasmet Londone tradiciškai tampa garsios britų galerijos „Serpentine“ vasaros paviljonas. Šį penktadienį dieną atidaromą paviljoną britai suprojektuoti patikėjo prancūzų ir libaniečių architektei

Vaiku miško paviljono atidarymas. Foto: Rasos Juškevičiūtės.

LIETUVA PRISISTATO VENECIJOJE: Architektūros bienalėje atidarytas Vaikų miško paviljonas

2023 gegužės 19Be komentarųPILOTAS.LT

Venecijos architektūros bienalėje atidarytas „Vaikų miško paviljonas“, šiemet atstovaujantis Lietuvai šioje tarptautinėje architektūros parodoje. Priešais Venecijos Arsenalą įsikūręs paviljonas bus atviras lankytojams nuo gegužės iki

Tadao Ando

TUŠTUMOS ARCHITEKTŪRA: Jubiliejinis paviljonas Karalienės Viktorijos soduose Melburne

2023 gegužės 18Be komentarųPILOTAS.LT

Naomi Milgrom fondas neseniai atskleidė, jog kasmetinį lauko paviljoną karalienės Viktorijos soduose,  Melburne šiemet projektuos garsus japonų architektas Tadao Ando. Skirtingų architektų kasmet naujai kuriamas

lauko klasė

DAR DAUGIAU LAUKO KLASIŲ: Naudosis per pusę sostinės mokyklų

2023 gegužės 16Be komentarųPILOTAS.LT

Pirmosiose 35 lauko klasėse sostinės mokyklos jau veda pamokas netradiciniuose kabinetuose su vaizdu į dangų ar žaliuojantį parką. Visiems sezonams pritaikytos lauko klasės atsiras dar

Vilniaus maketas

VILNIUS PRIEŠ 200 METŲ: Sostinėje atidaromas nemokamas ekspozicinis paviljonas

2023 gegužės 12Be komentarųPILOTAS.LT

Šeštadienį Vilniuje sostinės 700 metų proga atidaroma nauja ir nemokama Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspozicinė erdvė „Paviljonas: Vilnius prieš 200 metų“. Vilniečius ir miesto svečius Gedimino

Pakui Hardware, Marija Teresė Rožanskaitė

VENECIJOJE ATSTOVAUS TRIO: Pasirinko „Pakui Hardware“ ir M.T.Rožanskaitės projektą

2022 gruodžio 21Be komentarųPILOTAS.LT

2024 metais vyksiančios Venecijos meno bienalės Lietuvos nacionaliniame paviljone bus pristatytas bendras šiuolaikinio meno kūrėjų dueto „Pakui Hardware“ (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda) bei dailininkės

baua_pl_221200_e01_zzz

BAUA PAVILJONAS: Paskelbtas atviras architektūrinės idėjos konkursas

2022 gruodžio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip reprezentuosime savo architektūrą pasaulinėje scenoje? Į šį klausimą turėtų padėti atsakyti Baltijos architektų sąjungų asociacijos paskelbtas atviras architektūrinės idėjos konkursas bendram Baltijos šalių paviljonui

Vilnius prieš 200 metų

LAIMĖJO „ATLASAS“: Gedimino kalno papėdėje įsikurs nauja ekspozicinė erdvė

2022 liepos 11Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniau Kitąmet sostinėje, Gedimino kalno papėdėje atsivers nauja ekspozicinė erdvė – paviljonas „Vilnius prieš 200 metų“. Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Architektūros fondo surengtą atvirą paviljono

Serpentine galerija

JUODOJI LONDONO KOPLYČIA: Haid parke atsidarė prestižinis vasaros paviljonas

2022 birželio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Londone ką tik atidarytas garsios galerijos „Serpentine“ vasaros paviljonas, kasmet tampantis svarbiu šiuolaikinės architektūros vietoženkliu. Šių metų laikinąjį Anglijos sostinės minimalistinį statinį suprojektavo Čikagos menininkas

Paviljonas

VILNIUS EKSPONUOS ISTORIJĄ: Laukiama paviljono architektūrinių idėjų

2022 balandžio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Vilnius ruošiasi 700 metų jubiliejui – architektai pakviesti sukurti paviljoną Gedimino kalno papėdėje. Būsimos paviljono ekspozicijos šerdis – pagal unikalią ir anksčiau nepublikuotą archyvinę medžiagą

IHEARTBLOB

KRIPTOBLOKŲ ARCHITEKTŪRA: TAB 2022 paskelbė naują paviljono konkurso laimėtoją

2021 gruodžio 16Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT spalį skelbė, jog 6-oji Talino architektūros bienalė TAB 2022 eksperimentinės architektūros programos konkurso laimėtoju paskelbė kolektyvą „Simulaa“ iš Australijos. Konkursą laimėtojų projektas „Burlasite“ žadėjo statybai pasitelkti

Lietuvos paviljonas (autorius J.Urbonas, kuratorius J.Boelen, komisarė J.Reklaitė) 17-oje Venecijos architektūros bienalėje. Foto: ©PILOTAS.LT.

NACIONALINIS PAVILJONAS VENECIJOJE: Lietuvos kultūros taryba laukia paraiškų

2021 lapkričio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos kultūros taryba (LKT) laukia kultūros ir meno organizacijų paraiškų Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje 2023 metų finansavimo konkursui. Kaip praneša LTT, pasirengti įgyvendinti Lietuvos

Tini

SCENA KLASIKOS ŠEDEVRAMS: Elegantiškas „Corten‘o“ paviljonas Madrido sode

2021 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Išskirtiniai automobiliai negali stovėti tamsiame įprastame garaže ar šešėlyje. Tokios nuostatos besilaikantys firmos „Tini + delavegacanolasso“ architektai suprojektavo elegantišką „Corten‘o“ paviljoną, kuriame skleidžiasi neatremiamas pokario

Expo 2020

LIETUVA DĖMESIO CENTRE: Lietuviška diena pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“

2021 spalio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Penktadienį pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ mūsų šalies paviljonas buvo dėmesio centre. Taip Dubajuje paminėta nacionalinė Lietuvos diena. Nacionalinės dienos atidarymo ceremonijoje dalyvavo LR Ministrė Pirmininkė

Lietuvos paviljonas

EXPO 2020 DUBAJUJE: Medinis Lietuvos paviljonas jau pastatytas

2021 vasario 261 KomentarasPILOTAS.LT

Ryškėja pasaulinės parodos „EXPO 2020“ Dubajuje kontūrai. Čia jau užbaigti pagrindiniai jos statiniai bei daugelio šalių paviljonai. Tarp pastarųjų – ir Lietuvos. Šiuo metu baigiami

Lietuvos paviljonas

„EXPO 2020“ DUBAJUJE: Paskelbtas atviras Lietuvos paviljono ekspozicijos konkursas

2020 birželio 101 KomentarasPILOTAS.LT

LR Aplinkos ministerija skelbia atvirą konkursą Lietuvos paviljono pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ vidaus ekspozicijos koncepcijai ir jos projektui sukurti. Konkurso dalyviai iki liepos 10 dienos

Printing Architecture

PRINTING ARCHITECTURE: Išrinktas BAUA paviljono Rio de Žaneire laimėtojas

2020 balandžio 22Be komentarųPILOTAS.LT

Baltijos šalių architektūrą reprezentuosiančio stendo Rio de Žaneire (Brazilijoje) konkurse išrinktas nugalėtojas – tai Jono Lideikio ir Tomo Skripkiūno kūrybinis tandemas, pasiūlęs projektą „Printing Architecture“.

Counterspace

PAVILJONAS KAIP ĮVYKIS: Garsųjį Londono paviljoną projektuos Johanesburgo architektės

2020 vasario 11Be komentarųPILOTAS.LT

Londono meno galerija „Serpentine“ kasmet Londono Haid parke pastato originalų šiuolaikišką vasaros paviljoną, kurį projektuoti patiki garsiems bei perspektyviems viso pasaulio architektams. Šiemet šis statinys

Latvijos paviljonas

TAI NE TAU, TAI PASTATUI: Latvijos paviljonas Venecijoje prabils ironiškai

2019 gruodžio 5Be komentarųPILOTAS.LT

2020 metais Venecijoje įvyks 17-oji Architektūros bienalė „Kaip mes gyvensime kartu?“. Latvija joje pristatys architektūros firmos NRJA sukurtą paviljoną, kuris atskleis būdus kaip technologijos vis

Lietuvos paviljonas

EXPO 2020: Išrinkti Lietuvos paviljono konkurso laimėtojai

2019 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo likus lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.

Lietuvos paviljono konkursas

APTARS IR ĮVERTINS: Varžosi 11 Lietuvos paviljono parodoje „EXPO 2020“ idėjų

2019 gegužės 10Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip jau skelbėme, LR Aplinkos ministerijos rengiamam supaprastintam atviram pasaulinės parodos „EXPO 2020“ projektų konkursui iš viso pateikta 11 projektinių pasiūlymų. Gegužės 13 dieną, pirmadienį

EXPO 2020

„EXPO 2020“ DUBAJUJE: Konkurse varžosi 11 Lietuvos paviljono idėjų

2019 balandžio 241 KomentarasPILOTAS.LT

Šiandien prasidedančioje tarptautinėje statybų parodoje RESTA galima apžiūrėti pasaulinei parodai „EXPO 2020“ skirtą stendą, kuriame eksponuojama 11 Lietuvos paviljono Dubajuje idėjinių projektų. Konkurso nugalėtoją numatyta

EXPO 2020

„EXPO 2020“ DUBAJUJE: Paskelbtas atviras Lietuvos paviljono konkursas

2019 vasario 281 KomentarasPILOTAS.LT

Prasideda pasiruošimas pasaulinei parodai „EXPO 2020“ Dubajuje. LR Aplinkos ministerija ką tik paskelbė atvirą Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą iš kurio tikisi šiuolaikiškų, inovatyvių projektinių

Junya Ishigami

SKALŪNO KALNAS LONDONE: Atskleistas galerijos „Serpentine“ paviljono projektas

2019 vasario 19Be komentarųPILOTAS.LT

Londono meno galerija „Serpentine“ neseniai oficialiai paskelbė, kad šių metų vasaros paviljoną projektuoti patikėta japonų architektui Junya Ishigami. Kalną ar ore pakibusį smogo debesį primenantis

Carme Pinós

MEDINĖ POEZIJA: Aštrus C.Pinós vasaros paviljonas Australijoje

2018 spalio 9Be komentarųPILOTAS.LT

Melburno (Australija) paviljonas „MPavilion“ šiandien pradėjo plačią vasaros kultūrinę programą, kuri truks 4 šiltuosius mėnesius. Šiemet ji skirta daugiausia statybos bendruomenėms bei moterų lyderystei, todėl paviljonui