Seimas ką tik priėmė Vyriausybės teiktą naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymą, kuris turėtų žymiai supaprastinti komplikuotą dabartinę teritorijų planavimo tvarką ir plačiau atverti kelius investuotojams. Sumažės įvairių procedūrų ir dokumentacijos tvarkymo, nes modernizuojant, statant urbanizuotos teritorijos pastatus nebereikės detaliųjų planų. Pareiga rengti užstatymo planus nuo šiol teks savivaldybėms.
Naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas numato atsisakyti nepasiteisinusio sklypinio planavimo principo, kai vienam sklypui būdavo rengiamas detalusis planas. mažiausia planuojama teritorija nuo šiol – kvartalas.Ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, dabar pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o pareiga rengti užstatymo planus teks savivaldybėms. Visuomenei taip pat bus sudarytos galimybės elektroninėje erdvėje stebėti ir prižiūrėti teritorijų planavimo procesus.
Kaip teigiama Vyriausybės pranešime, remiantis Teritorijų planavimo įstatymo pataisomis, savivaldybės ir valstybės, o ne verslas, kaip buvo anksčiau, tampa planavimo organizatoriumi. Taip pat nebereikės kiekvienam projektui atskirai rengti poveikio aplinkai vertinimo. Manoma, kad dabar trečdaliu ar net perpus sutrumpės projektų derinimo terminai, būtinos procedūros užtruks trumpiau, bus skaidresnės ir aiškesnės. „Tikimės, kad tai paskatins ne tik Lietuvos verslininkus, verslų jaunimą imtis naujų projektų, bet ir padės pritraukti užsienio investicijas, kurios neretai buvo kreipiamos į palankesnes sąlygas turinčias kaimynines šalis, – pažymėjo Ministras Primininkas A.Butkevičius. Manoma, kad aiškiai apibrėžta, sukonkretinta savivaldybės ir valdininkų atsakomybė taip pat turėtų sudaryti prielaidas efektyviau kovoti su galimais valdininkų piktnaudžiavimais tarnyba, nesąžiningumo atvejais.
Naujos redakcijos įstatyme išskiriami ir valstybinės svarbos prioritetiniai projektai (pavyzdžiui, „Rail Baltica“). Bus nustatyta tvarka, kaip jie turi būti planuojami ir derinami, jiems suteikiama viršenybė. Tai turėtų padėti išvengti pasitaikančios praktikos, kai gyventojai, sužinoję apie tokias statybas, susiperka sklypus ir ima kelti įvairius reikalavimus, dėl ko kyla projekto kaina, vilkinimas jo įgyvendinimas.
Parengta pagal LR Vyriausybės bei Aplinkos ministerijos informaciją.
J
( 2013-06-30 )
Teisingas sprendimas, džiugu
jose
( 2013-06-28 )
Tai gal nebereikės ir projektų-pastatai ir įteisini.Kam leisti pinigus kažkokiems popieriams ar failams?