Ilgai tylėję, šiuolaikinės architektūros teoretikai šiemet pagaliau pratrūko ir išleido 2 aktualias architektūros istorijos knygas, nušviečiančias sovietmečio bei nepriklausomybės architektūros tarpsnius Lietuvoje. Architektūros fondas, pasinaudodamas proga, nutarė Vilniuje surengti šiųdviejų knygų autorių viešą susitikimą, kuris diskusijoje turėtų atskleisti ne vien kaip gimsta „laisvės“ ar „nelaisvės“ architektūra, bet ir kaip laiko perspektyvoje keičiasi architektūros bei jos objektų vertinimas, kas turi išliekamąją vertę ir t.t.
SKATINA DISKUTUOTI
Gruodžio 13 dieną (ketvirtadienį) 18.00 val. Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) yra išskirtinė proga su jaunosios kartos architektūros teoretikais padiskutuoti apie sovietmečio ir pastarosios nepriklausomybės architektūrą. Tuo labiau, kad ką tik išėjo dvi ilgai lauktos knygos – „Architektūra sovietinėje Lietuvoje“ (Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2012) ir „Laisvės architektūra“ (Baltos lankos, 2012).
Abiems knygoms, nors ir skirtingoms, būdingi tie patys bruožai – drąsa ir konceptualumas. Tai atskleidžia mūsų jaunos kartos rašytojų apie architektūrą dar nesustabarėjusį mąstymą bei norą neįprastu kampu apšviesti procesus, kurie vyko Lietuvos architektūroje pastaraisiais dešimtmečiais. Dar vienas neabejotinas šių knygų privalumas – įtraukti skaitytojus į diskusijas.
DISKUSIJOJE DALYVAUJA KNYGŲ AUTORIAI
Vienoje tokių viešųjų diskusijų, rengiamoje VšĮ „Architektūros fondas“, dalyvauja patys minėtųjų knygų autoriai:dr. Tomas Grunskis (architektas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas), dr. Jūratė Tutlytė (architektūros istorikė, Vytauto Didžiojo universitetas), dr. Marija Drėmaitė (architektūros istorikė, Vilniaus universitetas), dr. Vaidas Petrulis (architektūros istorikas, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos institutas), Julija Reklaitė (architektė, VšĮ „Architektūros fondas“). Diskusiją moderuoja Ernestas Parulskis.
Šioje diskusijoje taip pat bus sugretinti du kardinaliai skirtingi XX amžiaus Lietuvos architektūros laikotarpiai, ženkliai besiskiriantys savo politine, ekonomine, socialine aplinka bei architektūros kūrėjų padėtimi visuomenėje, pačios architektūros raiška. Turint tai omenyje, diskusijoje nuobodžiauti neteks.
Architektūros fondo ir PILOTAS.LT informacija.