images_straipsniu_foto_2088_sba_tit

BOKŠTAS GREEN HALL TURĖS BROLĮ://ANT NERIES KRANTO – AMBICINGAS PROJEKTAS

Žinomam sostinės biurų daugiaaukščiui Green Hall, prieš tris metus iškilusiam Upės gatvėje, planuojamas kaimynas: po savaitės baigsis vienos koncerno SBA įmonės paskelbtas konkursas išskirtiniam biurų pastato projektui sukurti.

Spaudoje gausiai rašyta, kad Green Hall daugiaaukštis – pirmasis ekologiškas biurų pastatas Lietuvoje, kurį danų firma „PLH arkitekter“ suprojektavo talkinant UAB „Vilniaus archprojektui“, pagal „green building“ sistemą.

BLIC-KONKURSAS PAŽANGIAUSIEMS

Dabar koncernas SBA, valdantis Green Hall bokštą, sumanė greta pastatyti analogiško dydžio išskirtinį biurų pastatą (8.000 kvm), kuris būtų dar inovatyvesnis ir „sunkiai atkartojamas“.

Spalį koncernas paskelbė blic-konkursą „pažangiems, ieškantiems išskirtinumo ir pastoviai besidomintiems naujausiomis, geriausiomis praktikomis tose šalyse, kur architektūra yra vienas didžiausių kultų“ architektams.

Keista, bet „pažangiesiems“ skirtas vos vienas mėnuo sukurti „išskirtinį pastatą, kuris savo architektūriniais ir inovatyviais technologiniais sprendimais taptų vienareikšmiu lyderiu Baltijos regione“. Jau vien dėl laiko stokos pasiekti šį greitojo konkurso tikslą nebus lengva, juolab, kad ir urbanistinė situacija ties Žvėryno Neries vingiu nėra paprasta.

LAUKIAMA KITOS DIMENSIJOS ARCHITEKTŪROS

Konkurso rengėjai savo nuožiūra pasikvietė į konkursą kelias architektų kompanijas, kurios tarsi turėtų garantuoti racionalių konkursinių pasiūlymų minimumą, nes be ankščiau minėtų „žaliųjų iššūkių“ koncernas SBA provokuoja ir architektūrines kautynes „laisvu stiliumi“, kurių rezultatai ir dalyvių kompetencija yra nelengvai prognozuojami.

Dėl viso pikto, konkurso sąlygos padrąsina: „SBA kultūrai yra priimtini patys inovatyviausi, nebūtinai visiems patinkantys, pasiūlymai“. Architektai kviečiami sukurti projektą, „kuris sukeltų diskusijas, o jo išliekamoji vertė ilgai stebintų, puoštų Lietuvos sostinę Vilnių“.

Tikėkimės, kad būtent šitaip ir atsitiks kitą savaitę išvyniojus konkursinius projektus.

Kaip portalą PILOTAS.LT informavo LAS pirmininkas Gintautas Blažiūnas, šis biurų pastato konkursas yra privatus, Architektų sąjunga jame nedalyvauja, o visą atsakomybę už konkursą prisiima jos rengėjas, koncerno SBA įmonė „Upės projektai“. LAS pirmininkas taip pat informavo, kad ir jis, ir kiti du architektai (Artūras Blotnys, Audrys Karalius)  dalyvauja konkurso vertinimo komisijoje, kaip privatūs asmenys.

Komentarai

 1. Tai zinoma per menesi laisvai, ir per savaite laisvai. Beda tame, kad kam reikia tie zino ir dirba menesi garsiai nekriuksedami, o likusiems oficialiai pranesama likus savaite iki atidavimo 😉 konkurencija

 2. Nesuprantu, ko cia visi verkslenat? mes olandijoj per savaite adarom, o cia menesio neuztenka… tinginiai

 3. gal palaukia projektu, o tada jau pakritikuosim, jeigu jau tikrai bus kazkas negerai. vistiek zmones organizuoja viesa konkursa, o ne kazkur uzsislepe pasidaro dabar juodai populiaru „padaryk pasiulyma, jeigu patiks, uzsakysiu projekta“. taigi dabar viskas praktiskai vyksta be taisykliu. neapsimeskim naivuoliais. aisku, sajungyte irgi i tai isivelusi. negi cia pirmas kartas. nejuokinkit.

 4. Du „broliukai“ ant Neries kranto man is anksto zadina nenumaldoma smalsuma. Neabejoju, kad pastatai bus modernus ir tolerantiski.

 5. sportinikams jau atsibodo tas pats riebus veidas ( poviliuno) bet jie daug ka greiciau daro ? ? ?

 6. as tai galvoju, kad jeigu blaziunas komisijoje, tai jis reiskia jau nebera sba projekto dalis. gal cia kaip tik bus kazkokiu kitokiu ideju paieska platesniame rate. nebutinai kiekviename konkurse is anksto reikia kazkokia mafija iziureti. gal palaukiam rezultatu?

 7. TEGROS BIURO KONKURSE PRAEITA ZIEMA DALYVAVO VISAS ZVAIGZDYNAS, GAL 20 OFISU. TAISYKLIU IS VISO NEBUVO. TEGRA PASAKE, PATYS ISSIRINKSIM, TIK PAZISTAMAS ARCHITEKTAS PAKONSULTUOS. IR GERAI TADA VISKAS. O DABAR JAU NEGERAI SU SBA. TAI KUR SKIRTUMAS? KO CIA BLAZIUNA JUODINT? SENIAI TOKIE KONKURSAI JAU TAPO NORMA, TIK KAI APIE JUOS NERASO, TAI ATRODO, KAD MAZIAU IR SKAUDA.

 8. paaiškinimas „nesuprantu“: Verslininkas surengia ATVIRĄ architektūrinį konkursą apie kurį bent jau mėnesį žino Blažiūnas (LAS), Blotnys (savivaldybė) ir Karalius (žiniasklaida). Informacija apie galimybę dalyvauti konkurse vėluoja tris savaites ir viešumą pasiekia likus savaitei iki projektų pateikimo datos. LAS nerengia konkurso, bet jame kažkodėl teisėjaus LAS pirmininkas Blažiūnas. Blažiūno vadovaujama firmelė kartu su PLH jau projektavo pastatą šiame sklype, bet jis nebuvo palaimintas ekspertų tarybos.

 9. 100% !

 10. kad verslininkai yra laisvi pasirinkti koki ir kada konkursa skelbti- viesa ar uzdara, kviestini ar aplamai bet koki. Kiekvienam is musu pasirinkti dalyvauti jame ar ne. Tokia yra laisvo pasirinkimo prasme, tiek ju, tiek ir musu.
  Taciau nebesuprantu, kai LAS pirmininkas solidziai pareiskia, jog LAS niekaip nedalyvauja ir neatsako uz sio konkurso organizavima ir rezultatus, bet pats dalyvauja vertinimo komisijos darbe. Tai jau tampa tragikomisku reikalu. LAS labai daznai pabrezia, kad nerekomenduoja architektams dalyvauti „konkursuose be taisykliu“, kad butina laikytis LAS parengtu konkursu nuostatu ir t.t. Atrodo, kad galu gale priejom liepto gala – toliau jau nebera kur. Ka reiskia dalyvauja kaip privatus asmuo? Kaimynui patarti kaip sienas pagrazinti gali kaip privatus asmuo, o ne budamas LAS pirmininku ir nepritardamas tokiems konkursams dalyvauti ju vertinime. Vertybine degradacija. Gintai, atsikvosek. Jei tai tiesa, ka Pilotas desto, labai stipriai suabejosiu ne tik ar verta toliau tokioje kurybineje organizacijoje dalyvauti, gal tikrai atejo laikas inicijuoti naujos Lietuvos Architektu sajungos kurima kaip tai padare muzikantai, neapsikente susikompromitavusia Latga veikla?

 11. nesuprantu as tu architektu. uzsako verslininkas kam nors projekta, negerai, vieta svarbi, kodel nera konkurso?
  padaro verslininkas konkursa, negerai, ne toks konkursas, visi is anksto nupirkti!
  o tai kaip yra gerai, gerbiami architekturos niurgzliai?

 12. Anksčiau į archi ir tektų rūrinių trobikių ofisinininius langus vietoj brangių stiklų dėdavo ant rėmelių ištemtas pūsles. Dabar, žiūrėk, žiauriai išpabrangus šventai pagoniškąjai Žemei ir žiauriai atpigus anksčiau tik božonycose naudotam stiklui, langai sudaro bene visą daugaukščio afsadą.

 13. http://www.omote3d.com/
  cia anturazui… zmogeliuku. galima ir su autoportretu…

 14. Kodel, gerbiamieji prisiekusieji, patys didziausi ir ambicingiausi sumanymai daromi tyliai ir be reklamos? Ar jums, garbingieji ponai, neatrodo, kad tai kazkam naudinga? O jeigu kazkam, tai reiskia tik viena – ne vi siems!

 15. manau pirmininku turetu buti zuokas. komisijoj galetu dalyvauti tie kas patyre brazauskiene , eika, ranga, ir zurnalistas …

 16. o negali komisija buti is nelietuviu? kas nenori? nebutu korupcijos? o gal atspeti kas to nenori?

 17. sita diskusija del konkurso atrodo keistokai, nes apie pati konkursa buvo nieko nezinoma. man is viso cia minimos peripetijos nera zinomos. gal blotnys galetu pakomentuoti sita atveji viesai?

 18. klausykit, bet juk egzistuoja termino „korupcija“ apibrėžimas? Gal straipsnio autorius galėtų pavystyti šią temą? Sąjungos nariai – tai pačios sąjungos gėda, bet Blotnys – oficialus asmuo. Čia jau miesto taryba turėtų pasvarstyti, jeigu ne STT

 19. kai tik konkurso terminai absoliut neatitinka keliamu uzdaviniu masto – is karto galima garantuoti, kad kazkoks aferos laipsnis tame jau yra iskaiciuotas.

 20. Jau tuoj pamatysime kurie ofisai rankas giliai į š… sukišę ir apie viską senokai žino. Viskam išaiškėjus susidvejinęs Blažiūnas galės kaip privatus asmuo konkurse pateisėjauti, o kaip pirmininkas pasmerkti apsileidusius organizatorius.

 21. Kazkaip labai keista, kad LAS pirmininkas nusprendzia, kad tam tikromis valandomis jis – Pirmininkas, o kitomis valandomis, nepriklausomai ar tai darbo, ar ne darbo valandos – jis privatus asmuo.. Keista ir tai, kad vertint teks architektura.
  Kas yra dalyvaves bent 1 konkurse, jau jaucia, kad cia kazkas ne taip. SBA (PLH) jau buvo ismesti is dvieju „arh-tarybu“, ar tik nebus Blaziunas su Blotniu (Vilniaus m. pletros departamento pirmininkas) pasiule Martinkeviciui labiau „aisku“ ir maziau duobeta kelia „nebutinai visiems patinkaniai“ architekturai rastis desiniajame Neries krante..?!
  Dabar komisija – tik privatus asmenys, o po kazkiek laiko paaiskes, kad su konkursu ir LAS`as supazintintas ir V. m. pletros dep… Reikia tik biski biski palaukti, sprendziant pagal konkurso terminus ir greiti, visai nedaug liko laukti.

 22. karalius, kazkur skelbe, kad jau du metai, kaip nera architektu sajungos narys

 23. Kaip teigiama puslapyje http://www.sba.lt/lt/main/projektai/GH_2,“
  projektus vertins „Lietuvos architektų sąjungos atstovai“,o ne privatūs asmenys?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Dangoraižis Lvivo 38 dešiniajame Neries krante, Vilniuje (arch. R.Bimba. G.Barzdžiukaitė, R.Gudauskas, G.Zelenkauskaitė, R.Valionis).

NAUJAS VILNIAUS DANGORAIŽIS: Dešiniojo kranto urbanistinėje kalvoje – 115 m milžinas

2023 rugsėjo 6Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dešiniojo Neries kranto urbanistinė kalva žada pasipildyti nauju architektūros akcentu. 29 aukštų dangoraižį joje projektuoja Remigijaus Bimbos architektų grupė, pernai laimėjusi tarptautinį architektūros idėjų

„Radio Hotel and Tower“ (arch. MVRDV, 2022 m.). Foto: Ossip van Duivenbode.

OLANDIŠKA DVASIA NIUJORKE: MVRDV Manhatanui įskiepijo vertikalaus kaimo idėją

2022 lapkričio 3Be komentarųPILOTAS.LT

Žinoma Roterdamo architektūros kompanija MVRDV neseniai baigė įgyvendinti savo 1-ąjį projektą Amerikoje. Aukštutiniame Manhatane ką tik atidarytą viešbučio, biurų ir paslaugų kompleksą „Radio Hotel and

Alvaro Siza

NEPRARADO FORMOS: 88 metų A.Siza Manhatene suprojektavo akmeninį dangoraižį

2022 gegužės 26Be komentarųPILOTAS.LT

Net ir būdamas itin solidaus amžiaus, portugalų modernizmo architektūros legenda Alvaro Siza nepraranda profesinės formos bei architektūrinės formos pojūčio – Niujorko Manhatene jis ką tik

Studija HEIMA

„INREAL“ DANGORAIŽIO RINKIMAI: Laimėjo studijos HEIMA aukštybinė idėja

2022 vasario 212 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie „Inreal“ grupės organizuojamą kviestinį multifunkcinio aukštuminio komplekso architektūros konkursą. Ką tik paaiškėjo, jog šio konkurso nugalėtoju tapo studijos HEIMA architektų kolektyvas su

SBA Urban

SBA LOGISTIKOS MIESTELIS: Plėtotojų tarptautiniame konkurse varžosi 6 idėjos

2022 vasario 93 KomentaraiPILOTAS.LT

PILOTAS.LT dar pernai skelbė,  kad SBA grupei priklausanti nekilnojamojo turto plėtotoja „SBA Urban“ šalia Vilniaus-Kauno greitkelio įsigijo 12,5 ha sklypą ir jame ėmė planuoti naujos koncepcijos

inrea_ko_220200_tit_xxx

„INREAL“ PLANUOJA DANGORAIŽĮ: Kviestiniame konkurse varžosi 4 projektinės idėjos

2022 vasario 26 KomentaraiPILOTAS.LT

„Inreal“ grupė rengia  architektūros idėjų konkursą, kurio objektas – multifunkcinis aukštuminis kompleksas naujajame Vilniaus centre. Kviestiniame konkurse varžosi 4 projektinės idėjos. Konkurso objektas – apie

Tour Triangle

DUOTAS STARTAS: Paryžiuje pradedamas statyti kontroversiškasis dangoraižis „Tour Triangle“

2021 lapkričio 225 KomentaraiAlmantas Bružas

Uždelsus daugiau nei 10-metį, Paryžiuje pradedamas statyti kontroversiškasis trikampis dangoraižis „Tour Triangle“. Žinomos šveicarų architektūros studijos „Herzog & de Meuron“ suprojektuotas 180 metrų aukščio statinys

Herzog & de Meuron

ŠVEICARIŠKO PIEŠTUKO DŪRIS: Grakštus bandymas Toronto siluete

2020 birželio 98 KomentaraiPILOTAS.LT

Žinomų šveicarų architektų Jacqueso Herzogo (Jacques Herzog) ir Pierre‘o de Meurono (Pierre de Meuron) duetas Toronte pradėjo matuoti 324 metrų aukščio bokštą. Siūlomas statinys miesto

BIG

NAUJAS SBA ŽINGSNIS: Gamins modulinius aplinkai draugiškus daugiabučius

2019 spalio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Grupė SBA skelbia žengianti į naują verslo šaką – gamins modulinius, aplinkai draugiškus daugiaaukščius namus. Tam Lietuvoje ji žada pastatyti naują fabriką. PLANUOJA PO 1.000

Gintautas Natkevičius

ARCHITEKTŪRA KONFLIKTIŠKA: Kauno RAT išvados dėl 3 dangoraižių Šančiuose

2018 lapkričio 217 KomentaraiPILOTAS.LT

Kauno regioninė architektūros taryba išnagrinėjo trijų aukštybinių pastatų projektą Šančiuose ir reziumavo, kad kompleksas neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, yra konflikškas vyraujančio mažaaukščio konteksto atžvilgiu. „Žemųjų

Gintautas Natkevičius

TRIGUBAS ŠANČIŲ DANGORAIŽIŲ KLAUSTUKAS: G.Natkevičiaus projektą svarstys Kauno RAT

2018 spalio 527 KomentaraiLiudas Pastanga

Architektų biuras “G.Natkevičius ir partneriai” nupaišė Žemiesiems Šančiams trijų daugiaaukščių gyvenamųjų namų grupę ant Nemuno kranto. Bet Šančiai neapsidžiaugė. Maža to, Šančiai gausiai dalyvavo projekto

„Skyshelter zip“

DANGORAIŽIS PABĖGĖLIAMS: Paskelbti turnyro „Dangoraižis 2018“ laureatai

2018 balandžio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Architektūrinis žurnalas „eVolo“ neseniai paskelbė tradicinio idėjų turnyro „Dangoraižis“ laureatus. Tarptautinį architektūrinį idėjų turnyrą „Dangoraižis 2018“, kaip ir pernai, laimėjo lenkų kolektyvas. Šįkart kaimyninės šalies

Mjostarnet

MEDINIAI ARGUMENTAI: Norvegai stato aukščiausią pasaulyje medinį dangoraižį

2017 gruodžio 73 KomentaraiPILOTAS.LT

Norvegijos ežero pakrantėje jau išryškėjo aukščiausio pasaulyje medinio pastato kontūrai. Pažangios XXI amžiaus valstybės pamatus nuosekliai ir atkakliai klojantys norvegai, čia stato įspūdingą 80 metrų

bokst_sv_170500_e01_xxx

NAUJAS VESTEROSO BOKŠTAS: Panoraminis sodas, medinės konstrukcijos ir paslaptis

2017 gegužės 31 KomentarasPILOTAS.LT

Danų architektūros firma „C.F. Møller“ neseniai laimėjo naujo gyvenamojo bokšto Vesterose (Švedija) architektūros konkursą. Pasak autorių, šio 22 aukštų statinio architektūrą bei fasado detales pasufleravo

Dangoraižis 2017

MODULINIS DANGORAIŽIS: Tarptautinį „eVolo“ turnyrą laimėjo lenkai

2017 balandžio 121 KomentarasPILOTAS.LT

Architektūros žurnalas „eVolo“ ką tik paskelbė tarptautinio turnyro „Dangoraižis 2017“ laimėtojus. Pirmąją vietą šiemet laimėjo lenkai Pawelas Lipiński’s ir Mateuszas Frankowski’s su vargingoms šalims skirtu

zlota_pl_170300_e02_xxx

VARŠUVOS AUKSINIS: Atidarytas prabangus 192 m dydžio D.Libeskindo bokštas

2017 kovo 313 KomentaraiPILOTAS.LT

Pastaruoju metu Vilniuje aktyviai projektuojantis architektas Danielis Libeskindas dažnas svečias ir kaimyninėje Varšuvoje. Pagal iš Lenkijos kilusio JAV architekto projektą pačioje Varšuvos širdyje ką tik

images_straipsniu_foto_4673_evolo_da_160800_e01_xxx

XXI A. DANGORAIŽIS://ŽURNALAS „EVOLO“ PASKELBĖ KASMETINĮ IDĖJŲ TURNYRĄ

Architektūros žurnalas „eVolo“ viso pasaulio architektus, inžinierius, menininkus bei studentus pakvietė dalyvauti turnyre „Dangoraižis 2017“. „eVolo“ šį turnyrą kasmet rengia jau 10 metų – nuo

images_pulsas_foto_4306_piano_gb_160200_e01_xxxjpg

ĮSTRIGO 254 M DANGORAIŽIS://R.PIANO BOKŠTO LONDONE PROJEKTAS BUS PERŽIŪRĖTAS

Londone ką tik sustabdyti planai statyti kontraversišką 72 aukštų dangoraižį „London’s Paddington“. Vestminsterio tarybos planavimo komitetas šį žinomo italų architekto Renzo Piano projektuojamą statinį turėjo

images_phocagallery_3895_dango_pary_1507_3895_e01_xxx

PARYŽIUS NEATSILAIKĖ://PO 42 METŲ PERTRAUKOS CENTRE STATYS DANGORAIŽĮ

Apie Paryžiaus padangėje dominuojančią architektūros ikoną – Eiffelio bokštą – žinome nuo vaikystės. Tačiau chrestomatinis Paryžiaus siluetas greitai turėtų pasikeisti – Prancūzijos sostinės valdžia ką

images_straipsniu_foto_3637_dango_gb_150300_e01_xxx

GATVĖS BE ŠEŠĖLIŲ://LONDONE MATUOJAMAS ŠEŠĖLIO NEMETANTIS DANGORAIŽIS

Kuo didesnis pastatas, tuo ilgesnis jo šešėlis. Taigi, dabartinių dangoraižių rajonai nuolat skendi šešėlyje. Tarptautinė architektūros kompanija NBBJ užsibrėžė suprojektuoti dangoraižį, kuris nemestų šešėlio. Taip

images_phocagallery_3598_Pramprojektas_3598_Pramprojektas_tit

„PRAMPROJEKTO“ LIKIMAS: Kauno modernizmo grynuolis ant operacinio stalo

Centrinė Kauno viešoji erdvė, Vienybės aikštė, – staiga vėl atsidūrė skubių architektūrinių pertvarkų dienotvarkėje. Rytinę aikštės kraštinę formuojantį “Pramprojekto” biurų kompleksą įsigijus naujam savininkui imta

images_phocagallery_3393_dango_aust_1411_3393_e05

IŠRINKTAS GERIAUSIAS 2014-ŲJŲ DANGORAIŽIS://LAIMĖJO VERTIKALUS SODAS

Architektus, inžinierius ir statytojus vienijanti Amerikos organizacija „Council on Tall Buildings and Urban Habitat“ (CTBUH) jau 13-ąjį kartą rinko geriausius pasaulio dangoraižius. Nugalėtoju šiemet pripažintas

images_straipsniu_foto_3363_evolo_ko_141100_e02_xxx

DANGORAIŽIS 2015://KASMETINIS ŽURNALO „EVOLO“ ARCHITEKTŪROS IDĖJŲ TURNYRAS

Vis dar galima sudalyvauti kasmetiniame žurnalo „eVolo“ architektūros idėjų turnyre „Dangoraižis“. Jame tradiciškai laukiami įvairių šalių architektai, konstruktoriai, dizaineriai bei studentai, ypač – tarpdisciplininiai kolektyvai.

images_phocagallery_3154_geteb_som_1406_3154_dango_SV_140600_e01_xxx

GETEBORGO KELRODĖ ŽVAIGŽDĖ://ŠVEDIJOS MILŽINO KONKURSE LAIMĖJO PATIRTIS

PILOTAS.LT jau rašė apie švedų rengtą aukščiausio Skandinavijos dangoraižio architektūros idėjų konkursą Karlavagnstornet. Geteborge numatytą bokštą švedai įsivaizduoja ne vien pačiu aukščiausiu Šiaurės Europoje, bet

images_phocagallery_3073_evolo_1vie_1405_3073_evolo_1v_140500_e03_xxx

„EVOLO 2014“://MEDINIS DANGORAIŽIS SU RYŠKIAIS LIAUDIŠKAIS BRUOŽAIS

Architektūros žurnalas „eVolo“ kasmet rengia dangoraižių idėjų turnyrus, kuriuose ieškoma jaunųjų architektūros talentų. Šiuose turnyruose dalyvauti gali viso pasaulio studentai, architektai, inžinieriai, konstruktoriai, dizaineriai, menininkai.